Malı Alıp Can Almayan Azrail

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
63
İşi şehir dışında olan bir adam her akşam iş dönüşü eve dönerken yolda bekleyen kişileri iyilik
olsun diye arabasına alır, gideceği yere bırakırmış.
Yine böyle bir iş çıkışı biri işaret eder ve hiç teredütsüz dururarak adamı arabasına alır. Yoldan
aldığı kişi arka koltuğa oturur ve araba hareket edince"Ben Azrail'im senin canını almaya geldim."
der. Adam git hemşerim benimle dalga geçme diye söylenir. Arka koltuktaki, bak sen benim Azrail
olduğuma inanmıyorsun ama 500 metre ilerde birini daha alacaksın. Gerçektende 500-600 metre ilerde
biri daha biner arabaya. Yeni binen kendini tanıtır ve şehir girişinde ineceğini söyler. Bu sırada
sürücü yanındakine -Arka koltuktakini de iyilik olsun diye aldım ama o benimle dalga geçiyor,
kendisi sözde Azrail'miş der. Ön koltuktaki yolcu arkaya bakar ve sürücüye -arka koltukta kimsenin
olmadığını söyler.
Sürücü öndeki yolcuya çıkışır.-Koskoca adamı görmüyormusun. Yolcu:-Tekrar arka koltuğa bakar ve
sürücüye -Ya hemşerim sen benimle dalgamı geçiyorsun arabada bizden başka kimse yok!
Bu sırada arka koltuktaki(Azrail) sürücüye -Sana Azrail olduğumu söylemiştim. Beni sadece sen görür
ve duyarsın. Sürücünün diz bağları çözülmüştür. Azrail arabayı kenara çekmesini, fazla vakti
kalmadığını ve 2 rekaat namaz kılmasını söyler. Adam titreyerek arabayı park eder ve ağlamaklı bir
şekilde abdest almak için su ararken arabanın hareket ettiğini görür ama hala olayın şokundadır.
Aradan zaman geçince kendine gelir ve arabasının çalındığını fark eder.

bu zamanda çok uyanık olmak lazım çok:1shok: gözlerini böyle dört açacan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…