Maldivlerde balayı rezervasyonumuzu yaptırdık :)

bende ondan korkuyorum düşünsenize bir şey alıyoruz sonra hesap geliyor belirli bir bütçeyle gideriz dediğimiz için haliyle insan korkuyor beş kuruşsuz kalmaktan :) ücretsiz arıtılmış sular varmış :) ilk gittiğinde zaten odaya hemen meyve salatasını hazırlayıp koyuyorlarmış :) vallahi adım at para :)

phuket inşallah daha sonra ki zaman diliminde :) bende bali'yi çok sevrim fakat su üstü villa yok sadece bora bora da ve maldivlerde var.. bazen düşünmüyor değilim bora bora mı olsa diye :) maldivler gibi bora bora da

phuket inşallah daha sonra ki zaman diliminde :) bende bali'yi çok sevrim fakat su üstü villa yok sadece bora bora da ve maldivlerde var.. bazen düşünmüyor değilim bora bora mı olsa diye :) maldivler gibi bora bora da

Bora Bora maldivlerden çok çok daha pahalı yalnız :)

Merhaba sadece son mesaja cevap olarak yazıyorum ama aslında ondan öncekileri de kapsıyor :)) Şöyle ki dediğiniz şu nokta çok önemli "adadan adaya değişiyor" bizim gittiğimiz resortta "sahilde başbaşa kişiye özel yemek" yaklaşık 500$'ı buluyorken, kiminin gittiğinde ücretsiz. Her gün 3*1,5lt içme suyu ücretsiz iken, diğerinin gittiğinde paralı. Yani o yüzden neye göre kime göre kıyaslama yapacağız o yüzden net bir çizgi yok adalar/oteller arasında. Ayrıca kimi otelde çorbanın 20€ olduğu söylenmiş ama dediğim gibi o kadar da değildi şahsen bir orta boy pizzaya 30$ filan vermiştik yanlış hatırlamıyorsam. (Bu arada Maldivlerde para birimi $ bildiğim kadarıyla € değil, yani biraz da gidenlerin abartması olabilir :)))

Son mesajdaki "her şey dahil" fikrine de katılıyorum full+full diye bişey duymadım çoğu aktivite extra diye geçiyor ve ayrı ücrete tabii tutuluyor. Yani siz isterseniz her şey dahil alın hiç belli olmaz orada yine para harcarsınız diye düşünüyorum (kişisel fikrim :))

Para birimi yanlış olabilir, trip advisordan okumuştum sanırım. Ama açıkçası orta boy pizzaya 30 dolar vermek bana koyardı. Balayında da en son düşünmek istediğim şey menüden en uygun yemeği seçmek olurdu. O yüzden 15 bini baştan vereyim de her şey dahil olsun derdim ben. Aman ikinci içeceği içsem mi, aman bunun yanına salata da alsam mı düşünmek istemezdim. Hiç düşünmezsem de her gün kaç dolarlık yerdim Allah bilir :) Ben balayında her şey dahile gitmedim. Ama bizimki ada değildi ve otele bağımlı değildik. Maldivlere gitseydim kesin her şey dahil tercih ederdim. Yemek içmek en son düşünmek istediğim şeyler çünkü :)

Merhaba, tabii ki bu tercih meselesi, biz de araştırdık baktık, mesela Bali'ye gitmeyi düşündük ki arkadaşım gitmişti oraya. Ada olmadığı için otel dışında yemişler, ona rağmen geldiklerinde ufak tefek bağırsak problemleri yaşamışlar. Sonrasında Maldivler'di bizim tercihimiz. Genel olarak yemek olayını kafaya taksaydım zaten yurtdışına çıkamazdım, yurtiçinde full+full 24 saat yemek varken, yurtdışında tabii ki öyle olmuyor :) olsa da yiyemiyoruz :) daha önceki yazılarımda dediğim gibi yemekleri çok farklıydı bana bayağı koktu, tadı ağır baharatlı, kahvaltıda bile kruvasan, poğaça ve omlet fix olmuştu bizim için :) O yüzden bildiğimiz şeyleri hamburger, pizza, balık vs. yedik. Sonuç olarak kişisel görüşüm şu yönde: eğer yemek konusunda biraz hassas iseniz ve de "ben ne olsa yerim" demiyorsanız Maldivler 'de her şey dahil çok iyi olmayabilir sizin için :) Fakat tam tersi yeniliklere açığım, çok dert değil, yeter ki karnım doysun ama çok ödemeyeyim diyorsanız da o zaman her şey dahil iyi olur

Bu arada biz baştan 15bin'i vermedik dediğin gibi menüden de en ucuzu seçmedik, hatta kimi zaman deniz ürünlerinde burada olmayan oranın güzel balıklarını yiyelim, değişik meyve suları içelim dedik ve 3000-3500$ ödedik totalde. (uçak bileti hariç) Belki hayatımın en pahalı hamburgerini yedim ama değerdi :) Ayrıca bizim otele özel bir durum vardı sanırım normalde geceliği 300-400$ idi fakat 7gece kal 5 gece öde gibi bir kampanya vardı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…