Maldivlerde balayı rezervasyonumuzu yaptırdık :)

cacaluna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
47
2
merhaba 2011 gelin adayları :)
ben de 25 Haziran'da nikah ve 2 Temmuzda düğün olmak üzere iki ayrı organizasyonla dünya evine girmeye hazırlanıyorum :80:
bugün itibariyle uzun zamandır araştırdığımız balayı tatilimizin son şeklini verdik, rezervasyonumuzu yaptırdık :81:
üstümden büyük bir yük kalktı, çok zor oluyormuş bu işler..hele ki uzak ve pahalı bir yer olunca... kılı kırk yardık, bir sürü hesap kitap yaptık ama inşallah sonunda hepsine değecek...
balayından tek beklentimiz, güzel bir yerde, başbaşa olmanın tadını çıkarmak ve bolca dinlenip huzura kavuşmak olduğu için doğru tercihi yaptığımıza inanıyoruz.

merak eden arkadaşlar olacaktır.
Kurumba Resort'ta 6 gece (3 gün deniz kenarında Deluxe bungalow - 3 gün de kocaman jakuzisi olan bir oda) 3170 dolara mal oldu.
bunun içinde havalanında karşılanma, otele transfer var.
sabah kahvaltı ve akşam yemeği dahil. ama akşam yemeğini standart seçmedik, hergün otelde yer alan 7 restauranın hepsinde yeme hakkımız var..bir gün arap bir gün lübnan bir gün italyan bir gün çin yemeği takılcaz :) arada barbekü olcak...
zaten balayı avantajı olarak, mum ışığıjnda sahilde başbaşa bir yemeğimizi de otel hediye ediyor :KK64:
öğle yemeğini o günkü durumumuza göre yeriz diye düşünerek tam pansiyon tercih etmedik..
harika bir masaj yaptırmadan da geri dönmeyeceğiz tabi ki...
full yatışa gidiyoruz yani kızlar :82:

soru sormak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olurum...

arkadaş şaka mı yapıyorsun yurtdışı turları çok pahalı bakıyorum ama gidilebilecek gibi göremiyorum,
ben de gemi ile italya yunanistan turu istiyorum ama nişanlımı bunu ikna etmek deveye hendek atlatmaktan zor,
bahsettiğin maldivler benim istediğim gemi turundan da güzel görünüyor tüm gün yatış eglence ve dinlenme romans havası ancak bunun imkanını göremiyorum 3500 dolar diyorsun vizesi pasaportu tabiki ddahil değil değilmi? bir de vize çıkarmı çıkmaz mı görüşmesi varmış.
bana bahset ne olur nasıl gidilir nereden başvurulur.
ikna olmuyor nişanlım ama yine de bilgilenmek istiyorum, henüz karar vermedik balayına belki bir şans doğar.

yok şaka yapmıyorum canım :96:
öncelikle, Maldivlere vize yok, o yüzden böyle bir masraf yada vize alma çilesi yok :21: (ama senin için en alta pasaport ve vize için bazı bilgiler paylaştım)
ama şöyle bir şey var; mesajımda farkettiysen söylediğim rakama uçak biletlerimiz dahil değil; ki Maldive uçak bileti çok ciddi rakamlarda tutuyor...kişi başı gidiş dönüş 1000 dolar; iki kişi 2000 dolar.
biletlerimizi ailem bize balayımız için hediye ediyor. açıkcası bilet yükü de olsa biz de gitmezdik.

atollparadise diye Maldivlerdeki otellerle çok yakın çalışan bir turizm acentasıyla uzun uzun görüşmeler ve bize iletilen teklifler sonrasında biz 3170 dolara 6 gece iki kişi anlaştık.
ki daha az parayla da tatil yapabilirsiniz orada :) çünkü biz standart dşı oda ve özel bir yemek opsiyon seçtik, bunlar da fiyatı arttırdı. bizim kalacağımız Kurumba Resort'un standart odaları için (deluxe room) 6 gece oda-kahvaltı 1780 dolarlık teklif iletmişlerdi bize. ama tabi ki çook zengin değilseniz maldivlerde oda-kahvaltı almak çok mantıklı değil; çünkü akşam yemekleri baya pahalıya gelebilir :)

Avrupaya çok daha uygun gidebileceğinizi düşünüyorum bence iyice araştırın ama çabuk karar vermenizde fayda var.

zira Ekimde deniz üstü çok güzel bir oda için toplam 3400 dolar fiyat veren acenta, 2 ay sonra Aralıkta aynı resort'un standart odası için 4120 dolar fiyat verdi...zaman kaybettikçe fiyatlar artıyor doğal olarak...

pasaportla ilgili sorularına gelince... pasaport çıkartmak çok kolay Emniyet Müdürlüğü Pasaport şubesinden ama tabi birkaç yüz liraya mal oluyor canım, seçeceğin yıla göre değişiyor fiyatı. vize kısmı daha meşakkatli. eğer gideceğin ülke vize isteyen bir ülkeyse, turist vizesi alman lazım... bunun için de ilgili konsolosluğa gerekli evraklar ile beraber başvurman lazım. ayrıca uçak biletini, otel rezervasyon teyidini mutlaka yanında götürmen lazım. mesela italya için gerekli belgeleri linkte görebilirsin: http://www.vizeislemi.com/v/Italya_Turist_Vizesi.php
bu listeye bakınca korkutucu gelebiliyor ama eğer çalışıyorsanız, ssk'nız varsa sorun çıkacağını sanmam.

başka sormak istediğin bir şey olursa beklerim.
allah gönlüne göre balayı yapmana izin verir inşallah arkadaşım :KK16:

Son düzenleme:
çok güzel bir tatil olmuıştur eminim süper görünüyor,
yurtdışında beklenmedik olaylarla karşılaşılıyor mu peki ya da orada karşılaştınız mı
hırsızlık ya da kötü davranışlar gibi.
italyada cantanıza mukayet olun deniliyormuş onun gibi...?

ben fiyatları araştırdım gemi seyahati 6 bin liraya patlıyor,

normal 3 günlük otel yarım pansiyon seyahatler de 3 bine. yine orada yemek yiyor içiyorsun o da para.
6 bin de çok çok para :) En Büyük TÜRKİYE bilemiyorum. tesekkürler ilgine.

hayirli ugurlu olsun. Insallah cok guzel vakit gecirirsiniz. dondukten sonra'da izlenimlerini yazmayi unutma haaa:KK70:

cnm ne güzel erkende halletmişsiniz balayınızı inşallah beklediğinizden daha güzel geçer

bu rezervasyonu yaptırdığınız yer yurt dışında bir acenta sanırım değil mi? yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor mu? ben pek güvenemediğim için ingilizceme cesaret edemiyorum.. benim araştırdığım fiyatlar daha yüksekti ayrıca..:KK59:

çok güzel bir tatil olmuıştur eminim süper görünüyor,
yurtdışında beklenmedik olaylarla karşılaşılıyor mu peki ya da orada karşılaştınız mı
hırsızlık ya da kötü davranışlar gibi.
italyada cantanıza mukayet olun deniliyormuş onun gibi...?

ben fiyatları araştırdım gemi seyahati 6 bin liraya patlıyor,

normal 3 günlük otel yarım pansiyon seyahatler de 3 bine. yine orada yemek yiyor içiyorsun o da para.
6 bin de çok çok para :) En Büyük TÜRKİYE bilemiyorum. tesekkürler ilgine.

canım yanlış anlaşılma olmasın biz daha gitmedik balayına, 7 ayımız var sabırsızlıkla bekliyoruz :KK9:
İtalyaya senede birkaç kez iş sebebiyle gidiyorum; ama herhangi bir kötü muameleye maruz kalmadım...gerçi ben sokaklarında saatlerce gezme fırsatı bulamıyorum toplantılar ve fuarlardan :KK59:

6000 cidden çok para; özellikle de avrupaya gidiliyorsa...ama gemi seyahatleri daha farklı oluyor bildiğim kadarıyla, fiyat farkı ondan kaynaklanıyordur...
umarım dilediğin gibi bir tatil planlayabilirsin canım :129:

Derbeder_
hayirli ugurlu olsun. Insallah cok guzel vakit gecirirsiniz. dondukten sonra'da izlenimlerini yazmayi unutma haaa:KK70:
cnm ne güzel erkende halletmişsiniz balayınızı inşallah beklediğinizden daha güzel geçer

çok teşekkür ederim kızlarrr..
kesinlikle döner dönmez yazıcam; çünkü ben de evlilik aşamasında her konuda burada okuduklarımdan çok faydalandım...benim de başkalarına yardımım olmuş olur inşallah :KK16:

bu rezervasyonu yaptırdığınız yer yurt dışında bir acenta sanırım değil mi? yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor mu? ben pek güvenemediğim için ingilizceme cesaret edemiyorum.. benim araştırdığım fiyatlar daha yüksekti ayrıca..:KK59:

evet canım, bahsettiğim acenta maldivlerde; ve bütün yazışmaları ingilizce yaptım...sen ilk bağlantıyı kur istersen, sıkıştığın yerde ben her türlü yardımcı olurum sana...

yok şaka yapmıyorum canım :96:
öncelikle, Maldivlere vize yok, o yüzden böyle bir masraf yada vize alma çilesi yok :21: (ama senin için en alta pasaport ve vize için bazı bilgiler paylaştım)
ama şöyle bir şey var; mesajımda farkettiysen söylediğim rakama uçak biletlerimiz dahil değil; ki Maldive uçak bileti çok ciddi rakamlarda tutuyor...kişi başı gidiş dönüş 1000 dolar; iki kişi 2000 dolar.
biletlerimizi ailem bize balayımız için hediye ediyor. açıkcası bilet yükü de olsa biz de gitmezdik.

atollparadise diye Maldivlerdeki otellerle çok yakın çalışan bir turizm acentasıyla uzun uzun görüşmeler ve bize iletilen teklifler sonrasında biz 3170 dolara 6 gece iki kişi anlaştık.
ki daha az parayla da tatil yapabilirsiniz orada :) çünkü biz standart dşı oda ve özel bir yemek opsiyon seçtik, bunlar da fiyatı arttırdı. bizim kalacağımız Kurumba Resort'un standart odaları için (deluxe room) 6 gece oda-kahvaltı 1780 dolarlık teklif iletmişlerdi bize. ama tabi ki çook zengin değilseniz maldivlerde oda-kahvaltı almak çok mantıklı değil; çünkü akşam yemekleri baya pahalıya gelebilir :)

Avrupaya çok daha uygun gidebileceğinizi düşünüyorum bence iyice araştırın ama çabuk karar vermenizde fayda var.

zira Ekimde deniz üstü çok güzel bir oda için toplam 3400 dolar fiyat veren acenta, 2 ay sonra Aralıkta aynı resort'un standart odası için 4120 dolar fiyat verdi...zaman kaybettikçe fiyatlar artıyor doğal olarak...

pasaportla ilgili sorularına gelince... pasaport çıkartmak çok kolay Emniyet Müdürlüğü Pasaport şubesinden ama tabi birkaç yüz liraya mal oluyor canım, seçeceğin yıla göre değişiyor fiyatı. vize kısmı daha meşakkatli. eğer gideceğin ülke vize isteyen bir ülkeyse, turist vizesi alman lazım... bunun için de ilgili konsolosluğa gerekli evraklar ile beraber başvurman lazım. ayrıca uçak biletini, otel rezervasyon teyidini mutlaka yanında götürmen lazım. mesela italya için gerekli belgeleri linkte görebilirsin: talya Turist Vizesi - talya Vizesi - Vize lemleri Vize Bavurusu, Vize Alm 0212 247 33 51
bu listeye bakınca korkutucu gelebiliyor ama eğer çalışıyorsanız, ssk'nız varsa sorun çıkacağını sanmam.

başka sormak istediğin bir şey olursa beklerim.
allah gönlüne göre balayı yapmana izin verir inşallah arkadaşım :KK16:

Merhaba, biz de balayı için maldivler düşünüyoruz ama senin de dediğin gibi çok alternatif var ve kafamız karışmış durumda, siz gidip dönmüşsünüzdür sanırım artık. Nasıldı? memnun kaldınız mı otelden? biraz anlatır mısın tecrübelerini lütfen :) şimdiden teşekkürler

Merhabalar,
Umarim hersey gonlunuzce gecer, konuya atliyorum biraz ama biz de balayimizi Maldivler'de yaptik, Paradise Island Resort & Spa hem fiyati diger yerlere gore uygun hem de plaji muhtesemdi. Tecrubelerimi blogumda paylastim resimlerle incelemek isterseniz:KK1:
BEN BIR CADIYIM: Miladım Balayım Olsun~ Maldivler Tatili 2010

merhaba nazka, çok eğlenceli geçmiş balayınız anlaşılan, kafamda çok soru işareti vardı ama yazdıklarını okuyunca evet evet maldivler olmalı diye düşündüm, gerçi bizimki eylülde ama :)
sormak istediğim bu şekilde tüm organizasyon orda yaptığınız geziler dahil ne kadara mal oldu size ?
bir de diğer adalara yapılan gezilerde burdan yaptığınız anlaşma içinde mi yoksa ekstra mı ödediniz ?
hani bu bilgileri de kısaca geçersen çok mutlu olacağım :KK70:

biz de balayında rezervasyonumuzu iki ay kadar önce yaptırdık artık düğünümüzü ve ertesi günü maldivlere uçmayı bekliyoruz :))

constance moofushi resort :))

merhaba nazka, çok eğlenceli geçmiş balayınız anlaşılan, kafamda çok soru işareti vardı ama yazdıklarını okuyunca evet evet maldivler olmalı diye düşündüm, gerçi bizimki eylülde ama :)
sormak istediğim bu şekilde tüm organizasyon orda yaptığınız geziler dahil ne kadara mal oldu size ?
bir de diğer adalara yapılan gezilerde burdan yaptığınız anlaşma içinde mi yoksa ekstra mı ödediniz ?
hani bu bilgileri de kısaca geçersen çok mutlu olacağım :KK70:

Merhaba Palomino, evet inanilmaz guzel anilarimiz oldu Maldivlerde, Tur sirketi ile kisi basi 1250 Euro'ya anlasmistik ki bunun 900 Eurosu sadece ucak bileti maalsef:KK43: Ve orada toplam 700usd harcadik, hersey dahil. Neler dahil kisaca anlatayim; Esim bir hayli alkol aldi, 1 bira $5 , diger adaya yaptigimiz tur kisi basi $45 kadardi. bir kere de ayni fiyata snorkel turu yaptik. Ayrica su da bence pahaliydi $5 usd sisesi, otel gunluk 3 litre kadar bedava su birakiyordu ancak biz bavullarda toplam 15 litre su goturduk:KK43: bize tur sireketi cok pahali demisti, valizler de bos kalinca attik icine siseleri:) o kadar susuyor ki insan o 15 litre de bitti, otelin verdikleri de ama cebimizden suya para harcamamis olduk:) Geri kalan harcamalarimiz bahsis ve alisverire gitti zannedersem, ben abartip herkese birsuru hediyelik ivirzivir aldim. Bir de Otel calisanlari cok fakir, biri kizimi 2 yilda bir goruyorum parasizliktan bilet alamiyorum diye yalvarinca esim $50 de ona vermisti ama meger taktikleri buymus sonradan ogrendik:KK43: Bir deee Maldivler Snorkel demek, biz Snorkellerimizi yanimizda goturduk 20TL ye mi ne almistik, otelde Gunluk kirasi $15 idi, aklinizda olsun $150 yakin tasarruf etmis olduk. ayyy sizin icin heyecanladim ben simdi:) ne guzel umarim hersey gonlunuzce gecer....

Merhaba Palomino, evet inanilmaz guzel anilarimiz oldu Maldivlerde, Tur sirketi ile kisi basi 1250 Euro'ya anlasmistik ki bunun 900 Eurosu sadece ucak bileti maalsef:KK43: Ve orada toplam 700usd harcadik, hersey dahil. Neler dahil kisaca anlatayim; Esim bir hayli alkol aldi, 1 bira $5 , diger adaya yaptigimiz tur kisi basi $45 kadardi. bir kere de ayni fiyata snorkel turu yaptik. Ayrica su da bence pahaliydi $5 usd sisesi, otel gunluk 3 litre kadar bedava su birakiyordu ancak biz bavullarda toplam 15 litre su goturduk:KK43: bize tur sireketi cok pahali demisti, valizler de bos kalinca attik icine siseleri:) o kadar susuyor ki insan o 15 litre de bitti, otelin verdikleri de ama cebimizden suya para harcamamis olduk:) Geri kalan harcamalarimiz bahsis ve alisverire gitti zannedersem, ben abartip herkese birsuru hediyelik ivirzivir aldim. Bir de Otel calisanlari cok fakir, biri kizimi 2 yilda bir goruyorum parasizliktan bilet alamiyorum diye yalvarinca esim $50 de ona vermisti ama meger taktikleri buymus sonradan ogrendik:KK43: Bir deee Maldivler Snorkel demek, biz Snorkellerimizi yanimizda goturduk 20TL ye mi ne almistik, otelde Gunluk kirasi $15 idi, aklinizda olsun $150 yakin tasarruf etmis olduk. ayyy sizin icin heyecanladim ben simdi:) ne guzel umarim hersey gonlunuzce gecer....

çok teşekkürler nazka :) tüm uyarıları ajandama not alıyorum, birkaç acentadan fiyat istedik, gelecek fiyat listelerine göre karar vereceğiz, ben özellikle gitmişken bir de dalışa katılmak istiyorum, sanırım balayı çiftleri için hızlandırılmış kursla tüple dalış yapılıyormuş :)))
ama şnorkellerimizi mutlaka ayarlayacağız gitmeden :)
ay bende çok heyecanlıyım :KK52:

Arkadaşlar acentalar hakkında bilgi verir misinizzz? hangi acenteyle anlaşıp gittiniz?
bizde maldivler tarzı bir balayı istiyoruz ama şu an nerden baksanız 7-8bin tl ye bulacak :S

selamlar,
atn ve sinemis benim arayıp fiyat aldığım turlar, sinemisin ilgisinden pek memnun kalmadım ve atn turla anlasmak üzereyim ben de bu turlarla giden var mı merak ettiğim için girmiştim bu sayfaya yazan olmamıs sanırım....

X