maldivlerde 2.balayı

Kızım balayına gidiyor maldivlere,gidiş dönüş deniz üstünde bungalovda kalacaklar 5 gün 12 bin filan tutuyor..
Gerçi yorucu olacak yol uzun nasıl dayanacaklar bilmiyorum..

Biz de eşimle balayı için değil evlendikten sonra normal tatil için gitmiştik. Maddiyat da çok bol değildi ucuz tatil yapalım dedik. Başkent male den başka adaya geçeceğiniz için gittiğiniz adanın maleye uzaklığı önemli biz çok uzak olmayan deniz uçağı veya speedboat gerektirmyen bi adaya gittik. Maldiv halkı da yaşıyor bu adada günlük çalışan vapur gibi şeyler var çok ucuza. Gidince de günlüğü 50-60 dolar gibi bi rakama oda kiraladık. Öyle turistik adaya gitme gereği duymadık. Deniz aynı deniz, bi de maldivlerin olayı şu. Gidince aktivite satın alıyorsunuz aynı adada sıkılıyor insan. İşte şnorkel dalış balık tutma minik ada turları vs gibi aktiviteler bunlar da 20-80$ arası değişiyor fiyatları. Umarım yardımı olur. Şimdiden iyi tatiller

Kızımda dalış istiyor fiatlarını öğrenmemiz iyi oldu,videolarda su altı kameraları vardı almak istiyor hatta..

Biz tüplü dalış değil ama şnorkel yaptık 5-6 kişilik bi grup olarak gittik dalışa onlar gopro kamera ile çekim yaptı ama sadece resim. Sonra cd olarak verdiler. Renkli balıklarla fln çok hoş fotolar. Ama tabi kendi kameranız da olursa daha süper olur.

Bu arada biz gideli 2 sene fln oldu bu fiyatlar o zaman öyleydi şimdi artmış olabilir siz yine 20$ fln ekleyin rakamlara nolur nolmaz. Ama mesela deniz uçakları speed boatlar vs bunlar 300-400 dolardı. Onlar bana pahalı geldi.

Tek sıkıntı köpek balıkları var,videolarda gördük hatta bungalovların altlarına kadar gelmişlerdi.
Tüplü değilde şnorkelle dalış yapar herhalde.

O köpekbalıklarını görmeye gitmek de satın alınan aktivitelerden birisi öyle heryerde yok özel para veriyorsun görmeye gitmek için :)))

otele ulaşımda baya tutuyor ama bende balayı için çok araştırmıştım maalesef eşimi ikna edemedim... hala üzülürüm aklıma geldikçe... benim seçtiğim otel anantara kihavah isimli bi oteldi acentaylada görüşmüştüm sadece acenta yolculuk fiyatları konusunda pahalı ve ucuz olarak 2 seçenek sunuyor onun dışında fiyatlar aşağı yukarı uyuşuyordu. Ben 3 gün su üstü villa 2 ya da 3 gün sahil de yer alan villa olacak şekilde bir plan yapmıştım.. Genelde ikisinin de keyfini çıkarmak için bu şekilde tercih ediliyor benim gördüğüm. Son olarak benim yerime de yüüüüz ve gidip geldikten sonra bizi bilgilendirr.

Kızımda dalış istiyor fiatlarını öğrenmemiz iyi oldu,videolarda su altı kameraları vardı almak istiyor hatta..

Sı altı kamerası değilde iphone vs. Bi telefonu varsa su geçirmez kılıflar var. Onla da çekim yapabilirler.

Tek sıkıntı köpek balıkları var,videolarda gördük hatta bungalovların altlarına kadar gelmişlerdi.
Tüplü değilde şnorkelle dalış yapar herhalde.

O köpek balıkları bizim bungalovun altına da geliyodu ama onların yavru olduğu ve insanlara saldırmayan cins olduklarını söylemişlerdi. Birde vatozlar vardı tabi.

iki kişi ne kadara mal oldu peki??

0
+bebişim kafan bayaaa karışmış yazıkkk belli ki bunu veren az daha verir demişler biraz daha eklemişler

Bana da öyle geliyor. Kazık yiyecektim sanırım
bende öğrenciyken fethiye de çalışmıştım turla gelene yat gezisi 2004 te 100 tl di sıfırdan gelene 20 tl ye bağlanıyordu aradaki para otele tur rehberine vs dilde biliyorsan canım kendiniz gidebilirsiniz 30 bine patlasın en fazla burdan yaptığında yerde değiştiremezsin yabancı dilin vardır sanıyorum ben turla gittiğim hiçbir geziden memnun kalmadım

iphone var sorun değil o zaman..

Biz seyrederken içimiz tırstı o anda,vatozda olsaköpekbalığıda olsa yinede tedirginlik olur yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…