Kontakt Lens Makyajım ve Lens

nutmeg

Never give up!
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2017
1.198
3.060
Merhaba hanımlar, iyi akşamlar hepinize :KK36:
Sizlere bir sorum olacak, bir de konum hemen taşınmasa sevinirim cidden yardıma ihtiyacım var:olamaz:
Ben hayatımda ilk kez kontak lens kullanacağım inşallah, daha önce hiç kullanmadım; gözlükle yapamıyorum, mecburen lense kaldım gözlerim 1.5-2 numara olmuş çünkü :KK45:

Sorum şu, ben sabah göz makyajını yaparak okula gidiyorum. Ama namaz vakti abdest alıyorum haliyle makyajım abdest alırken akınca da silip yeniden yapıyorum, evet üşenmiyorum :KK48:

Şimdi ben bu lensle abdest aldığım zaman (yani göz makyajım aktığı zaman) nasıl olacak, silerken lense zarar verir miyim ya da rimelin o parçalanan siyah minik noktaları lense zarar verir mi nasıl yapacağım?

Ya da en basitinden şöyle sorayım, makyajınızı lensle nasıl siliyorsunuz? Lensi çıkarıp öyle mi siliyorsunuz? İnanın bu konuda çok cahilim :KK35:

Eğer makyajım lens için sıkıntıysa, makyajdan vazgeçerim. Lens kullanan hanımlar yorumlarınızı bekliyorum çok uzatmış olabilirim şimdiden teşekkür ederimm :KK36:

Not: Göz makyajım sadece rimel ve göz kaleminden oluşmakta :oops:

:KK76:2 senedir aktif kullaniciyim :dondurma: once yuzunuzu yikiyorsunuz sonra temiz ellerle lensi takiyorsunuz sonra makyaj. Aksamda once çıkarıyorsunuz sonra yuz yikamak
Peki bu kadar uzun bir süreci okulda yapamam değil mi abdest almak için? Okula makyajsız gitmeliyim o zaman öyle mi?o_O

Lens takıp çıkarmak uzun zaman almaz ama okul tuvaletinde falan çıkarmayı tercih etmezdim ben.

Lenslerim aylık, haftada 10 günde bir ancak çıkarıyorum. Doğal olarak makyajımı da lens gözümdeyken temizliyorum. Lense zarar vermeyen çift bazlı makyaj temizleme suları var. Arkasında kontakt lens ile kullanılabilir yazar. Onlardan kullanıp önce makyajı silip sonra yüzünü yıkarsan sorun olmaz.

Ayrıca lens kullananlar için su bazlı rimeller var. Onlardan kullanırsan daha rahat edersin.

Ben lensi biraz hoyrat kullananlardanım. Rimel kullanmıyorum ama alerjisi var gözümün. Göz altı kapatıcısı ve eyeliner oluyor genelde. Makyajımı silerken de hiç çıkarmadım lensimi şimdiye kadar. Tabiki önerilen göz çevresine yapılan her işlemde lensin çıkarılmasıdır ama ben yapmıyorum hiç. Günlük çıkarılan lenslerden de kullanmıyorum aylık lens ama ayı geçtiği de oluyor o_O gözümle bütünleşmiş gibi kullanıyorum yani :olamaz:

8 sene oldu kullanmaya başlayalı ilk zamanki özenim kalmadı artık.

Rimel biraz zor çıkıyor ya rimel olmazsa lensi çıkarmadan halledebilirsin diye düşünüyorum

1 sene olmadan biraktim lensleri. Lens takacaksan makyaj yapamayacaksin arkadasim.
Iki tane doktora gittin. 2.5 goz no. Ikisi de ne dedi biliyor musun ? Bana bir tane lens takan veya göz cizdirme ameliyati olan doktor göster.:işsiz:
Cok sirin tam cerceveli kirmizi gozluk aldim.bir tane de şeffaf gozlugum var.
Sen istedigin kadar hijyenim de temizim de yoook olmuyor ellerini yikasan bile kullandigin makyaj malzemesine dokunuyorsun her seyi de dezenfekte edemezsin.
Doktor ayrica dedi ki göz diger organlara benzemez. Göze en iyi marka lensi de taksan göz hava almiyor. Günlük lens takip cikarsan bile gözün retinasi zarar goruyor. Tirnak uzaktmak yok bu arada. Keserken tirnagini cok duzgun kes gözünü cizebilirsin.
Simdi bak ben seni tanimam etmem sanaldan hayat senin. Lensi savunanlara bakma sen dedi doktor 10 sene sonra katarakt ameliyati icin kapimiza geliyorlar dedi:cool:
Gecen sene 680 tl yi cöpe attim lens gozumde durup dururken koptu ki bilgisayar karsisinda doktor lens kullanma dedi eee ben calisiyorum ne zaman kullanacam lensi?
Gözlük candır...:rapci:

10 sene olmuştur heralde ben kullanalı.
Günlük lens kullanıyorum.Sabah takıp akşam atıyorum.
Gün içinde kalem kalıntıları lense gelirse Onuda atıp yenisini takıyorum:KK37:

5 senedir lens kullanıyorum, gözün zarar görmemesi açısından makyajı sileceksem ya da yüzümü yıkayacaksam lensi genelde çıkarırım. Çıkarmadığım zamanlarda da suyla yıkamak yerine temizleme losyonu ya da mendili kullanıyorum. Suyla çıkarmak yerine tek gözünü kapayıp emin olana kadar makyaj temizleme mendili kullanabilirsin. Sonrasında zaten gözüne kaçacak parçacık kalmamış olur.

Ben de lens kullanıcısıyım. Ben genelde çıkarırım ama çıkaramayacağım durumlarda makyaj pamuğuna biraz makyaj temizleme suyu dökerek çok nazik hareketlerle ovalayarak çıkarıyorum. Yağ bazlı değil mümkünse su bazlı temizleyiciler olsun. Ben Yves Rocher'nin kullanıyorum ama Neutrogena da güzel.

İstersen hiç çikarmazsın hava alan lensler var eşim onlardan kullanıyor ama daha uzun ömürlü olsun diye her gün akşam çıkarıyor :KK66: büyük kolaylık çıkarmaması gereken zamanlar için iyi oluyor
bende lens kullanıyorum ama çıkartmadan uyuyamıyorum. Kafamda kuruyorum sürekli lens kayıp başka yerlere giderse diye

5 senedir lens kullanıyorum, gözün zarar görmemesi açısından makyajı sileceksem ya da yüzümü yıkayacaksam lensi genelde çıkarırım. Çıkarmadığım zamanlarda da suyla yıkamak yerine temizleme losyonu ya da mendili kullanıyorum. Suyla çıkarmak yerine tek gözünü kapayıp emin olana kadar makyaj temizleme mendili kullanabilirsin. Sonrasında zaten gözüne kaçacak parçacık kalmamış olur.
Aa makyaj temizleme mendili aklıma gelmemişti, yıkamak yerine rimeli onunla silebilirim teşekkür ederim fikriniz için gerçekten deneyeceğim:KK5:

10 sene olmuştur heralde ben kullanalı.
Günlük lens kullanıyorum.Sabah takıp akşam atıyorum.
Gün içinde kalem kalıntıları lense gelirse Onuda atıp yenisini takıyorum:KK37:
Günlük lens bana da mantıklı geliyor, ben sanmıyorum zaten gece lensle hayatta uyuyamam. Bir de gece bir deli yatıyorum ki sormayın kesin lensin başına bişey gelir :confused:

Ben lensi biraz hoyrat kullananlardanım. Rimel kullanmıyorum ama alerjisi var gözümün. Göz altı kapatıcısı ve eyeliner oluyor genelde. Makyajımı silerken de hiç çıkarmadım lensimi şimdiye kadar. Tabiki önerilen göz çevresine yapılan her işlemde lensin çıkarılmasıdır ama ben yapmıyorum hiç. Günlük çıkarılan lenslerden de kullanmıyorum aylık lens ama ayı geçtiği de oluyor o_O gözümle bütünleşmiş gibi kullanıyorum yani :olamaz:

8 sene oldu kullanmaya başlayalı ilk zamanki özenim kalmadı artık.

Rimel biraz zor çıkıyor ya rimel olmazsa lensi çıkarmadan halledebilirsin diye düşünüyorum
Aslında bütün problem rimelde. Göz kalemiymiş, eyeliner miş, farmış bunlar çok sıkıntı değil. Sıkıntı rimelde, rimel yıkarken parçalanıyor

1 sene olmadan biraktim lensleri. Lens takacaksan makyaj yapamayacaksin arkadasim.
Iki tane doktora gittin. 2.5 goz no. Ikisi de ne dedi biliyor musun ? Bana bir tane lens takan veya göz cizdirme ameliyati olan doktor göster.:işsiz:
Cok sirin tam cerceveli kirmizi gozluk aldim.bir tane de şeffaf gozlugum var.
Sen istedigin kadar hijyenim de temizim de yoook olmuyor ellerini yikasan bile kullandigin makyaj malzemesine dokunuyorsun her seyi de dezenfekte edemezsin.
Doktor ayrica dedi ki göz diger organlara benzemez. Göze en iyi marka lensi de taksan göz hava almiyor. Günlük lens takip cikarsan bile gözün retinasi zarar goruyor. Tirnak uzaktmak yok bu arada. Keserken tirnagini cok duzgun kes gözünü cizebilirsin.
Simdi bak ben seni tanimam etmem sanaldan hayat senin. Lensi savunanlara bakma sen dedi doktor 10 sene sonra katarakt ameliyati icin kapimiza geliyorlar dedi:cool:
Gecen sene 680 tl yi cöpe attim lens gozumde durup dururken koptu ki bilgisayar karsisinda doktor lens kullanma dedi eee ben calisiyorum ne zaman kullanacam lensi?
Gözlük candır...:rapci:
Kullanabilsem tabiki gözlük çok daha mantıklı, ama kullanamıyorum. Yakışmaması bir yana gözlük gözümden otamatik olarak çıkıyor. Bir bakmışım gözlük yok, nerede? Bir yerlere koymuşum atmışım :confused:Burnum zaten kabul etmiyor ağırlık oluyor sanki ... Gözlerim 3 yıl önce bozuldu çünkü. Elbette göze bir şeyler sokuyoruz tehlikeli ama çaresizim 2 numara olmuş gözüm göremiyorumm:mad:

Günlük lens bana da mantıklı geliyor, ben sanmıyorum zaten gece lensle hayatta uyuyamam. Bir de gece bir deli yatıyorum ki sormayın kesin lensin başına bişey gelir :confused:
Ben aylık yıllık ne varsa hepsini denedim.Uyurken hiç kullanmadım.En rahatı bu.Solüsyon derdi olmuyor, düştümü çizildimi temizlendimi derdi yok.
Her akşam yatmadan banyo yaparım birde.Aslında merak ediyorum gusül alırken lensi çıkarmak gerekiyor mu? Oksijen geçirgenliği yüksek falan tamam da olurmu yani?İçime sinmediği için ben çıkarıyorum.

X