Makyaj yapmasn bilenler ltfen buraya!!!

P

pinar-20

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pinar-20
arkadaşlar bende tüm makyaj malzemeleri var ama bi türlü makyaj yapmasını bilemiyorum inanılmaz kötü sonuçlar çıkyo ortaya bi tek ruj ve rimel sürüyorum şimdilerde çok moda olan göz makyajı varya onu farla mı yapıyolar yoksa kalemler mi anlamadım yapmasını bilen varsa lütfen bana tarif etsin sevgilerle...

• Konu Sahibi pinar-20
Canım makyajdan anlıyorum ama hangi makyajdan bahsettiğini anlamadım,üstelik modadır belki ama yüzüne gitmez,eğer buğulu bir makyaj istiyosan kalemden sonra o tonda bir farla üstünden git ve sonra kulak çöpüyle felan dağıt, eğer keskin bir ifade istiyosan sadece kalem kullan ve rimeli diplere uygula bahsettiğin makyajı bilmiyorum ama bu her tür makyajda uygulanabilecek bir tekniktir inşallah yardımım olur sevgiler:1hug:

• Konu Sahibi pinar-20
ayrıca aplikatör yerine fırça kullanmanı öneririm göz makyajında öpüldün

• Konu Sahibi pinar-20
çok teşekkür ederim canım sorulaımın cevabını aldım sevgilerle öptümmmm

• Konu Sahibi pinar-20
canım çok oluyorum galiba ama bi sorum daha olacak kalemi göz kapagına nasıl uyguluyoruz sen bu işi biliyorsun engin bilgilerinden faydalanmak isterim canım yada sen bana şöyle güzel ve etkileyici bi makyaj için ne yapılabilir onu öğretsen süper olur canım sevgiler..

• Konu Sahibi pinar-20
canım çok oluyorum galiba ama bi sorum daha olacak kalemi göz kapagına nasıl uyguluyoruz sen bu işi biliyorsun engin bilgilerinden faydalanmak isterim canım yada sen bana şöyle güzel ve etkileyici bi makyaj için ne yapılabilir onu öğretsen süper olur canım sevgiler..
kalemi göz kapağına uygularken bir elinle göz kapağını germen lazım diğer elinide biraz çenene yaslarsan elin kaymaz gözün iç kısmından başlayıp dışa doğru göz yapına göre eğer çekik gözlüysen ince,iri gözlerin varsa hafif kalın aşağı doru inen göz yapın varsa inceden kalına çekmen lazım kelemi...daha önce dediğim gibi buğulu bakışlar istiyorsan farla üstünden gidersin ve dağıtırsın biraz.Hepsinden önce beyaz yada açık krem rengi bir far kullanırsan kalemi sürmeden göz kapağına daha kalıcı ve kolay yapılan bir makyaj olur,hafifte gölgelendirme yapabilirsin son olarak kirpiklerin sağa sola dağıtarak uygula rimelini tarar gibi yani sadece diplere uygularsan da gayet hoş oluyor umarım anlatabilmişimdir aklımdakileri uygulamadan anca bu kadar oluyo yerimseniben makyajla ne kadar çok uğraşırsan okadar kusur bulursun silmemeye çalış mümkün oldukça tekrar tekrar yapma son olarak şunu söyleyebilirim bize güzellik kursunda şunu söylemişlerdi en güzel göz makyajı bayat olandır öpüyorum seni sevgiler:1hug:

• Konu Sahibi pinar-20
Ben kalem çekme özürlüyüm .Elimi çok titretiyorum kalem çekerken oda çok kalın ve nokta nokta oluyor. Cesaret edemiyorum denemeye o yüzden. Benimde evde makyaj malzemesi çook. Ama bilmem pek. Ama şunu biliyorum kıyafetine göre göz kalemini göz altına çizgi çekip 2 kat rimel sürdünmü kirpiklere harika ve çok doğal oluyor. tavsiye ederim.

• Konu Sahibi pinar-20
çok teşekkür ederim kızlar süpersiniz sevgilerle...

bende önce suratımdaki sevilceleri kapatmak için pudra sürüoyorum fondoten kullanmıyorum çünkü sevmiyorum sonra gözlatlarım için kapatıcı sürebilirsin ama ben açık renk pudra sürüyorum ben genelde far sürerken elimle sürerim pek fırçaya gereksinim duymam ancak gölgelendirme yaparken kullanırım fırçayı. göz kaleminide ben sadece göz kapağımın uç kısmına çekerim tamamına çekmem altınada sürerim ama kirpik diplerime içine deil eğer gözlerinin yapısı küçükse dahada küçültür içine çekmek. sonra maskaramı sürüyorum en son allık ve rujumu sürüyorum bitii benim makyaj yapmam sadece 5 dak.mı alıyor çok hızlı yapıyorum el alışkanlığı bu arada bi not eğer gözlerinin daha büyük gözükmesini istiyorsan içine beyaz kalem çekmeni tavsiye ederim...

teşekkür ederim arkadaşlar hepinize

bence bu işi beceremiyorum diyorsan oriflame,avon gibi markaların katologlarından edin kendine orda beğendiğin makyaja baka baka yap inanılmaz basit olur

Doğal makyajım da fondoten ve maskara kullanıyorum.. Öbür makyajımla gayet dikkat çekici.. Genel olarak diplıner kullanıyorum üstte, göz çevremin sonuna gelince hafif uzatıp gözümün alt kısmının yarısına kadar sürüyorum, kalan yarıyıda kıyafetime göre renkli kalem çekiyorum.. İçine siyah sürme çekiyorum bazen.. Rimel kullanıyorum, allık... Ve tamamlandıktan sonra gerçekten güzel sonuçlar oluyor.. Zorlanabileceğin tek konu olarak dıplıneri görüyorum.. Onu da küçük alıştırmalar sayesinde başarabilirsin.. mukanur arkadaşın dediği gibi katologlardan makyaj seçip, deneyerekte gelştirebilirsin.. :)

Kızlar makyaj yapmaktaki birincil amaç yüzümüdeki kusurları gizlemek hatlarımızı ortaya çıkarmak olmalıdır. En iyi sonuç için öncelikle yüzümüzü ve cilt yapımızı iyi analiz etmemiz gerekir. Cilt tipimize ve cilt rengimize uygun bir fondöten kusursuz bir makyaj için temel bir malzemedir. Yine cilt rengimize uygun transparan bir pudra ve cilt makyajımızı tamamlamak için yine cilt rengimize uygun tonlarda bir allık gerekmektedir.Boynunuz ve yüzünüzün renk tonunun birbirinden çok farklı görünmemsine özen göstermelisiniz. Bazı hanımlar kendi cilt renklerinden oldukça koyu tonlarda fondoten sürüp, allıkları yanaklarına kalıp gibi uyguluyor bu komik ve kötü bir görüntüye neden oluyor bu görüntüden kaçınmak için profesyonel satış danışmanı arkadaşlardan renk konusunda yardım alabilirsiniz. Makyajın iyi görünmesi ve kalıcığı için malzemenin kaliteside son derece önemlidir. Gündüz dışarı çıkacaksanız kullandığınız far renklerini açık tonlarda seçmelisiniz. Eğer dudaklarınızı daha belirgin ve canlı tonlarda renklendiriyorsanız göz makyajınız mümkün olduğunca hafif olmalıdır. Ama eğer gözlerinizi ön plana çıkarmak isiyorsanız dudaklarınızı çok açık renkte bir ruj yada renksiz bir partacı ile renkelndirebilirsiniz. Eğer gözleriniz küçükse içine siyah ya da koyu renkte herhangi bir kalem çekmekten kaçının alt kirpiklerinizin diplerine ince olarak kalem çekebilirsiniz. Şimdilik önerilerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. Hepinize sevgiler mutlu günler.

önce kapatıcı stickler kullanılır .. daha sonra kapatıcı fondoten bu konuda maybeline harika... onun sorasında elmacık kemklere bi aallıkk oldu ssanaa makyaj =)

Makyaj videoları izleyerek kendini geliştirebilirsin :)

Makyaj videoları izleyerek kendini geliştirebilirsin :)

X