Makyaj Ürünleri Makyaj Yapmak Zararlı Mıdır?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

ICanDoThis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2012
1.028
1.243
33
Konunun bu başlığa ait olduğundan emin değilim, umarım doğru yere açmışımdır.

İnternette bir habere denk geldim ve moralim alt üst oldu.
:18: Makyajın zararları hakkın bir haber. Kimi araştırmalara göre makyaj malzemelerinde bulunan kömür katranı, fenilediamin, benzen ve formaldehid gibi kimyasal maddeler, yıllar sonra kansere yol açıyormuş.

Bir de şu araştırma dikkatimi çekti, bakın derim...

Makyaj Yapmak Zararlı mıdır? Makyaj Malzemelerinin Zararları Nelerdir? | Kadına ve Kadın Yaşamına Dair Herşey

kullandığın markaya göre değişir ne kadar tehlikeli olduğu.ucuz,sahte makyaj malzemeleri adeta zehir saçar.mineral içerikli ürünlere ağırlık verebilirsin.alırken içindeki kimyasalları okumaya dikkat et.ve her makyaj ürünün bir raf ömrü vardır.örneğin bir rimelin kullanım süresi max. 6 aydır.sen 3 senelik rimeli kullanırsan çok büyük ihtimal gözde iritasyona sebep olacaktır.

Uzmanlar hangi markaları öneriyor peki? Siz hangi markayı kullanıyorsunuz ve satın alırken içeriğinde hangi bileşenin olup olmamasına dikkat ediyorsunuz?:97:

Bu konuda uzmanlarada pek guvenmem ben.
Pahali markalarda para cok adami satin alip istediklerini soyletirler..
Ayrica bu zamanda yedigimiz ictigimiz seylerdede kanserojen madde cok.

Bu konuda uzmanlarada pek guvenmem ben.
Pahali markalarda para cok adami satin alip istediklerini soyletirler..
Ayrica bu zamanda yedigimiz ictigimiz seylerdede kanserojen madde cok.

dediğin gibide olabilir.sonuçta insan oğlu ne yaık ki.pahalı malzeme olmasına gerek yok.ne bileğim flor mar,pastel,carmina,avon,dore,oriflame de kalitelidir ve güvenlidir.biliniyorlar.kendilerini kanıtlamışlar.bir isim olmuşlar.garnierde var mesala unuttuğum.birde mağazaların kendi çıkardıkları var.watsons falan.hatta marketlerin bile çıkardığı kozmetiklere güveniyorum.sonuçta bağlı olduğu kurum güveilir.migros karfur dia ürün çıkarıyor mesala.

en zararsız makyaj malzemesinide kullansanız, az da olsa mutlaka zararı vardır. Sonuçta kendiliğinden doğada çıkan bitkileri direk yüzümüze sürmüyoruz. Aynı şekilde yediğimiz, içtiğimiz besinlerin hiçbirini doğadan direk toplayıp, yemediğimiz gibi. Makyaj malzemesi olsun, yiyecek olsun hepsi uzun süre dayansın ya daha çok verim alınsın diye içine kimyasal karıştırılıyor. Hangi kimyasalın zararlı olduğu konusunda bile daha kimse hem fikir olamamışken. Bazısı paraben zararlı derken, bazısı diğer koruyuculara karşı daha az zararlıdır diyor vs. Pahalı makyaj markaları çok güvenli ya da ucuzlar çok güvensiz diye birşey de yok. Bazısı sırf ünlü olduğu için o kadar pahalı bence. Bence en önemli tavsiye edilebilecek şey şu. Pazarda satılan ünlü markaların taklitlerini almayın. 1-2 liraya satılan ürünlerden de uzak durun. Ucuzda olsa bilinen markaları kullanın. Yani kullandığınız ürün belirli bir firmaya ait olsun. En azından sorun çıktığında hakkınızı arayabilirsiniz.

Bir haber okudum. Uluslararası online satış sitesinde (sanırım İngilterede) bir kadın ünlü markaların taklitlerini çin vs. ülkelerden gemiyle getiriyor ve satıyor. Milyonlarca dolar kazanmış bu sayede. Bir kadın kör olmuş onun yüzünden vs. Ülkemizde de o siteden ucuz diye alan çok oluyor. Çünkü yurtdışında daha ucuz, ondan ucuza satıyorlar diye bir yanılgıya kapılabiliyorlar. Tabi daha ucuza orjinal satanda vardır çünkü gerçekten birçok marka daha ucuz yurtdışında. Fakat bunu ayırabilmek önemli. Şuan yurtdışı kozmetik yasağı yüzünden pek satın alabilen yoktur sanırım. Benim tavsiyem firmanın kendi mağazalarından yada gratis, watsons vs. gibi ürünlerinin orjinal olduğu konusunda şüpheniz olmadığı yerlerden alın. Varsın mac olmasında, pastel olsun. Yok ben ünlü marka kullanmak istiyorum derseniz; o zaman az ve öz alırsınız, olur biter. 5 allık yerine 3 allık almak gibi vs...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…