Makyaj ürünleri --ayşenur yazıcıdan

almagester06

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
1.606
16
Guerlain Gözaltı kapatıcısı Touche Eclat

image001me4.jpg

Fırçalı olması daha ince çizgiler yapmama yardımcı oluyor. Mesela göz ucunun burunla birleştiği yere çok rahat aydınlık çizgi yapılabiliyor ucunun yumuşak olması. Renginin ince yapıda olması da bir avantaj ve yayar yaymaz kuruyor. Çünkü gözaltına çok yoğun yapıda bir ürün sürünce kırışıklar çok belirginleşiyor. Son damlasına kadar kullanılabiliyor olması da hoş tabii. Gözaltlarına, çene ucuna, burun kanatlarına, burun üstü kemiğe, kaş üst çizgisine de aydınlatma amacıyla kullanabiliyorum.

alıntıdır

Max Factor 2000 calorie Maskara

image002rz6.jpg

Yıllardır hiç değiştirmeden kullandığım iki makyaj ürününden biri. Muhteşem kirpik belirliyor. Yapıştırmıyor ve eşit uzunlukta şekillendiriyor. Piyasaya yeni çıkan her maskarayı da denemekten geri kalmıyorum.Ama bunun üzerine tanımam

L’Oreal Blush Delicieux No:114 Papaye

image003xz1.jpg

Bourjois Lilas D’or

image004ws4.jpg

Kutusunun küçükçe olması benim işime geldi önce. Çünkü makyaj çantasında bir malzeme ordusu arasında, kim bilir kaçıncı allık olarak yer alırken fazlalık da olmamalıydı. Ama esas ipek gibi kaygan yapısını görünce, bir de aradığım “canlı yanak” rengini bulunca düşünmeden aldım. Allıkta saçımın rengi dolayısıyla portakal rengine yakın rengi esas renk olarak kullanıp, yanağın göze yakın yerine daha pembeye yakın bir ton kullanıyorum. Bunu da Bourjois’da buldum. Kullan kullan bitmiyor şeklinde öyle preslenmiş bir pudra allık var ki torununuzun çeyizine bile kalabilir sizden sonra. İnce, hafif sedefli ve kolay yayılıyor.

ALINTIDIR

Kryolan TV stik no:5

image005mr4.jpg

25 Yıldır sabit makyaj malzememden biri de bu fondöten. Cildin ekran karşısında ve stüdyo ışıkları yüzünden aldığı gri tonlu rengi normal ten rengine eşitlemek için kullanılan (Perhydrosqualen)balina yağı bazlı olması, oldukça kalın bir tabakayı cilde yaymanızı gerektiriyor.

Ben yüzün ortasından yanlara ve çeneden yukarı doğru hareketlere, ıslak bir süngerle ürünü yayıyorum. Böylece her sabah makyaj yaparken bir de özel yüz masajı yapmış oluyorum. Çok ince bir pudrayla sabitlemek gerekiyor. Yoksa her çizginiz siz konuşurken iki kat daha derin gözükebilir. Gündüz kullanımı için (yoğun yapısından dolayı) uygun değil ama cildi besleyen tarafını da yabana atmamak gerek. Gündüz kullanımı için Lancome’un pat fondötenini kullanıyorum. Örtücü, ince, ten rengime uygun bir bej pembe buldum ve memnunum. Süngeri de kutu içinde çanta için uygun.

ALINTIDIR

Christian Dior Fard A paupieres

image007vr1.jpg

.
Beşli far setiyle kadınların makyaj çantalarını hem çoğaltıp hem kalabalıktan kurtaran ilk isim… Üstelik teknik müdür, eğitmen olarak Türkiye’de kuruluşundan itibaren 5 yıl çalışmışım! Tabiî ki bir zaafım olacak kalitesine. Genelde petrol yeşili ve mürdüm eriği setlerini kullanıyorum. Sarıkız maden spreyi ile ıslatılmış fırçayla koyu renklerini kirpik dibine, ışıklı olan tonları göz kapağına uyguluyorum genelde. Gözkapağının kıvrım yerine de mat koyu rengini gölge olarak uyguluyorum.

İnanılması güç bir incelikte ve lekesiz yayılan ender farlardan biri… Fiyat sizi ürkütürse diyeceğim tek şey var. Bu farın bir tanesini ben 1989‘dan beri kullanıyorum.

Bit-e-me-di!!!

Flor Mar Dörtlü farlar

image006qf5.jpg

Birbiriyle ton uyumlu dört rengi aynı kutudan kullanmak, makyajda yaratma gücünüzü de körüklüyor zamandan da kazandırıyor. Koyu renk olanı ıslak sert fırça ile kalem gibi kirpik dibine kullanıyorum. Kalemden daha yumuşak bir hat oluyor. Daha kolay diğer renklere geçiş yapılabiliyor bu hat keskin olmayınca. Sedefli olan rengi kaş altına ve göz pınarına yine ıslatılmış fırçayla yayıyorum. Far gözkapağında sabitlenmiş oluyor. Fiyatları çok makul… Dört kutu size yetip artıyor da. Mavi ve lacivertlerin olduğu set, kahve ve bejlerin pembeyle birleştirildiği set, yeşilin sedefli ve matları, duman renkleriyle eflatunlar… Kutular arası renk kombinasyonu da yapabilirsiniz

ALINTIDIR

Son düzenleme:
Golden Rose Ultra SHİNE

image010hu6.jpg

Hiç sevmediğim o sünger uçlu parlatıcılardan bunun sayesinde kurtuldum! Kapağın içindeki gayet hoş sertlikte fırçasıyla ne renk ruj sürerseniz sürün, acayip yanardöner bir sedefle parlatabiliyorsunuz! Yapışmıyor, akmıyor. Kokusu şahane! Hangi rengini aldığımı sormayın hepsini! Fiyatını duyunca dudağınız uçuklayacak. (uçuğu da kapatır eminim)Bu kadar hoş ürüne bu fiyat gayet iyi!

Ama en sevdiğim rengi portakal/altın renginde olanı…

ALINTIDIR

Body Shop Pırıltılı far 02 GOLD

image011fl6.jpg

Yanardöner ışıklarla dolu acayip ince ve sıkıştırılmış bir far. İster göz kapağına, ister kaş altına ister çene ucuna sürün. Uyguladığınız yere gelip bir ışık konuveriyor! Göz kapağına 08 emerald rengi sürün, kalınca bir siyah likit çekin kirpik diplerine ve bol maskara! İşte size asil Audrey Hepburn makyajı!

01 Silver beyaz metalik bir pırıltı veriyor, 02 Gold Altın rengi parlaklıkta, 04 Cooper bakır tonunda ışık saçıyor, 06 Violet eflatun, 07 Indigo gök mavisi, 08 Emerald yeşile bakan pırıltı veriyor. Islak da kullanabilirsiniz. Neden tüm renklerini yazdım buraya? Fiyatına bakın, hepsini almanızı ummuyorum ama en azından 2 renk olmalı makyaj çantanızda.

ALINTIDIR

Avon Kalıcı ruj

image012ah2.gif

Saatler süren yayında üstelik durmadan konuşan biri için böyle bir ruj bulmam gerekti Sürekli ruj yenilemekten kurtulmak isteyenleri sevindiriyor. Akmıyor bulaşmıyor. Davetler için de ideal! Uzun süre parlak kalabilmesi sizin dudaklarınızı kapatıp açmanıza bağlı. Parlatmak için aç kapa o kadar! Çıkarırken biraz uğraşmanız gerekebilir ama değer.!

Chanel Rouge Noir No:18

image013kp3.jpg

Yeryüzünün en ünlü rengi, sadece tek bir markaya ait nasıl kalır işte ispatı! Chanel’in hydrabase (su bazlı) rujları kurutmayan bir formülle seri çıkardı. Ama benim ilgilendiğim rujun rengi! Nerdeyse 50 yıldır kadınların bıkmadan favorisi olan kırmızı, 18 numarası.

Hani derler ya her kadının dolabında bir küçük siyah elbise olmalı diye. İşte 50 yıldır bir numara olan bu siyah-kırmızı da her makyaj yapan kadının çantasında bulunmalı.

Dudakta eriyen yapısı ve satenimsi duruşuyla da bence süper!

Not: Kullanırken çok bastırarak sürmeyin, yumuşak yapısından dolayı kırabilirsiniz ruju. En doğrusu, pudralanmış ve kalemle çerçevelenmiş dudağa bir fırça yardımıyla ruju alıp sürmek.

ALINTIDIR

Lancome Hydra Compact
image017na2.jpg

Günlük kullanım için, gayet doğal örtüşü, ince kremli yapısı, hava alan oyuğundaki uygulama süngeri, kırılması mümkün olmayan kutusuyla gayet hoş bir fondöten.

İnce ama oldukça kapatıcı… İkinci bir ten gibi, kendisi başlı başına bir nemlendirici.

10 spf koruma faktörü de var. Gündüz görünmeyen bir fondöten bulmak isterken karşılaştım. İyi etmişim. Ürün bitince, içindeki yuvarlak kutucuğu ayrıca alıp, biteni atabiliyorsunuz.Ekonomik de.

(alıntıdır)

Guerlain Kholl (brun)

image008ml5.jpg

Göz içine kalem çekilmesi, gözün mini minnacık hale getirilmesi bana her zaman itici gelmiştir ama hem dışardan kirpik dibi belirlenir, hem de bol kirpikle beslenirse bakış gerçekten derinlik ve anlamlı bir buğu kazanıyor. Kızıl kahve khol saç rengi ve vizon –somon renklerinde olan göz makyajında mistik bir hava veriyor. Yorgun olmadığım zamanlar kullanmaya çalışıyorum. Çünkü kızıl, mavi ve eflatun renkler yorgun gözlerin beyazını daha sarı gösterir. Şişesi çok saraylı, antik çekici… Göze çekilecek ürün miktarı kadar içindeki çubuk tozla kaplı çıkıyor. Akmıyor. Hatta parmak uçlarıyla aynı rengi göz kuyruklarına gölge farı gibi yayabiliyorsunuz. Başarılı bir yapısı var.

ALINTIDIR

Bourjois Ruj Coctail Des Cerises

image009yz5.jpg

Hem parlak, hem dudaklarda hiç sevmediğimiz o yapışkanlıktan eser yok, ince ama rengi de tam oturuyor. Kapağının aynalı olması da süper… Karite yağı içerdiği için hem besliyor hem de dudak derisini dinlendiriyor. Ama hepsinden ötesi, “kiraz kokteyli” denilen bu rengin bir dengi yok daha! Renk tam bir gecesefası çiçek yaprağı!

ALINTIDIR

Kryolan yüz gölgelendirme/ışıklandırma renkleri

image015br9.jpg

Burun kenarları, çene ucu, yanak çukurları, yanak altlarındaki sarkmaları gölge ve aydınlık tonlarda dokunuşlarla yeniden şekillendirmek için 5 tondan yararlanıyorum. Çukur istediğim her yere koyu, çıkık görünmesini istediğim her yere aydınlık tonu sürüp ıslak bir süngerle fondötenle kaynaşmasını sağlıyorum… Sonra biri gelip soruyor “çenen mi uzamış senin?”

Yahut “ yanakların daha mı tombul bugün?”…

Gölge ışık teknikleri için Makyajda Sihirbazlık Numaraları adlı kitabımdan yararlanabilirsiniz. Hiç de zor filan değil! Bir iki deneyin evde kendi kendinize, sonrası el alışkanlığı ve göz ayarınıza kalmış.

ALINTIDIR

Avon Kalıcı ruj

image012ah2.gif

Saatler süren yayında üstelik durmadan konuşan biri için böyle bir ruj bulmam gerekti Sürekli ruj yenilemekten kurtulmak isteyenleri sevindiriyor. Akmıyor bulaşmıyor. Davetler için de ideal! Uzun süre parlak kalabilmesi sizin dudaklarınızı kapatıp açmanıza bağlı. Parlatmak için aç kapa o kadar! Çıkarırken biraz uğraşmanız gerekebilir ama değer.!

Chanel Rouge Noir No:18

image013kp3.jpg

Yeryüzünün en ünlü rengi, sadece tek bir markaya ait nasıl kalır işte ispatı! Chanel’in hydrabase (su bazlı) rujları kurutmayan bir formülle seri çıkardı. Ama benim ilgilendiğim rujun rengi! Nerdeyse 50 yıldır kadınların bıkmadan favorisi olan kırmızı, 18 numarası.

Hani derler ya her kadının dolabında bir küçük siyah elbise olmalı diye. İşte 50 yıldır bir numara olan bu siyah-kırmızı da her makyaj yapan kadının çantasında bulunmalı.

Dudakta eriyen yapısı ve satenimsi duruşuyla da bence süper!

Not: Kullanırken çok bastırarak sürmeyin, yumuşak yapısından dolayı kırabilirsiniz ruju. En doğrusu, pudralanmış ve kalemle çerçevelenmiş dudağa bir fırça yardımıyla ruju alıp sürmek.

ALINTIDIR

ahhhaa işte bu ruj..bayılıyorum.testırını denedm bu kadarmı güzel durur ama kadın bana 40 mlyn dedi fiyatınaa :1no2: çok geldii alamadım =(

Bioderma Sensibio H2 (makyaj temizleyici)

image019ws6.jpg

Hayatımda kullandığım temizleyici ve yıpratmayan en iyi ürünlerden biri. Cildin doğal yağını zedelemeden, ama bir o kadar da kiri makyajı sökerek alan bir su! Göz ve yüz makyajını da aynı özenle temizliyor. En koyu olanını bile incitmeden ve uğraştırmadan çıkarıyor.

(Bülten eczanesinden Eftal hanıma şükranlarımla&#8230:KK66: Bu suyu kullandığımdan beri makyaj çıkarmak bana külfet gibi gelmiyor. Bir pamuğa döküp tüm yüzü siliyorum, bitiyor.

Olay kuru mendillerini çantamda Bioderma Sensibio’yu da banyomda en başköşede tutuyorum. Alkol yok, sabun yok, phénoxyéthanol yok! Kozmetik sektörü bakalım daha ne mucize ürünler çıkaracak?

ALINTIDIR

Sarıkız Maden suyu spreyi

Bir kere Türk markası olarak kendini çok iyi ifade etmiş bir kozmetik kuruluşu oldular. Sarıkız, dünyada ilk maden suyu içeren ürünleri üretti. Kaynağından çıkan maden suyunun PH derecesinin 5,5 olması cilt için şahane bir yumuşaklık demek. Gittiğim “Vega” kuaförde kremlerini ve spreyini gördüm. Denemek için aldım ve sabit makyaj ürünlerimden biri oldu.

Yabancı kaynak suyu içeren ürünlerdeki mineral sayısı en fazla 10! Sarıkızdaysa 26 mineral var. Fiyatı da çok makul…

Makyaja başlamadan önce tüm yüz ve boyuna püskürtüp kurumasını bekliyorum. Cildi sakinleştiriyor ve üst tabakasını ciddi olarak nemlendiriyor. Üzerine nemlendiricimi yahut Freeze 24/7 yi sürüp fondöteni uygulama işlenme geçiyorum.

Maden suyu spreyini banyo çıkışında tüm vücuda, güneş banyosu sonrası serinlemek ve cildin artan ısısını dindirmek için de kullanabilirsiniz.

Bazı makyörler fondöteni uygulayıp, iyice pudraladıktan sonra, çok uzak bir mesafeden mineral sprey kullanarak pudrayı sabitliyor ve makyajın daha uzun süre kalıcılığını sağlıyorlar.
Gün içinde de istediğiniz zaman yüze serin bir bulut yaymak isterseniz süper ürün.

ALINTIDIR

okadar alışveriş yaptmki karttan annem söyleniyor artık =(
alcam ama ordada 35 mlyon kargo filan olursa aynı para olmazmı..

okadar alışveriş yaptmki karttan annem söyleniyor artık =(
alcam ama ordada 35 mlyon kargo filan olursa aynı para olmazmı..

yok tatlım strawberyy de kargo parası yok üstelik 50 dolar üstüne %5 indirim var. bide ilklere özel acayip güzel hediyeleri oluyor. üstelik başka ürünleride al istiyosan kargo yok indirim var bide hediye var. ikinci üçünüc alışlarda da indirim var. ama 100 doları geçmesin gümrüğe takılma olabilira.s.

X