Göz Makyajı makyaj rengii:/

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

pinkwhite0

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2011
2.606
117
kızlar saçlarım sarı, tenim buğday ve siyah makyajı çok seviyorum ama çok alakasız oluyo koyuluğu kötü görüntü yaratıyo kahverengi kalem denedim ama silik oluyo onlarda hiç hoş olmuyo far seçiminde kalem seçiminde ne renk sürsem canlı durur yüzüm bi türlü karar veremedim:KK43: bide kahverengi rimel kullan diyenler var oda hoşuma gitmiyo kahve tonlarında far seviorm ama göz kalemi olarak ı-ıhh.. :KK50: saç renkli olnca her giydiğinlede uyum sağlamıyo her makyajında ne kadar güzel yaparsan yap zıt olduğu için kötü duruyo napcağımı şaşırdım.. hatta far seti düşünüyorum ama bulamadım uygun fiyata. bunları çok dert ederim bi kokana olarak:KK70: yardım yaaa

kızlar saçlarım sarı, tenim buğday ve siyah makyajı çok seviyorum ama çok alakasız oluyo koyuluğu kötü görüntü yaratıyo kahverengi kalem denedim ama silik oluyo onlarda hiç hoş olmuyo far seçiminde kalem seçiminde ne renk sürsem canlı durur yüzüm bi türlü karar veremedim:KK43: bide kahverengi rimel kullan diyenler var oda hoşuma gitmiyo kahve tonlarında far seviorm ama göz kalemi olarak ı-ıhh.. :KK50: saç renkli olnca her giydiğinlede uyum sağlamıyo her makyajında ne kadar güzel yaparsan yap zıt olduğu için kötü duruyo napcağımı şaşırdım.. hatta far seti düşünüyorum ama bulamadım uygun fiyata. bunları çok dert ederim bi kokana olarak:KK70: yardım yaaa

golden rose 28 fondoten kullan likit olan bu.... şeftali tonu allık kullan.... pembelerde güzel olur gerçi o senn terchn.. göz makyajı olarak gölgelendrme yapmanı öneririm siyah olmaz deme olur sadece doğru kullanırsan göz kapağını beyaz pudrayla kapla tabiri caizse....sonra dıştan içe dooru siyah farla kedi makyajı denir ona yarım şekilde sür sonra tekrar beyaz pudrayla siyah tarafıda boya tabi bunun ayarını tutturman lazım hortlak gbi olma...o siyahın üstnden beyazla geçince solar gölgesi kalır.. gözlern çekik olur hemde... siyah göz kalemylede gözlernn iç altını iç üstünü renklendr...göz kapağının şekline görede yarım eyeliner weya tam çek yalnız kuyruğunu hafif uzat yukarı doğru çok hoş olursun ....aslında seni görseydm tam cuk makyaj tarzını belirleyebilirdim.... birde dip not ne renk far sürersen sür tek renkte asla bırakma sürdüğün ana far rengi her ne ise en uygun açık farla kenarlarını soldur ışıltı kat..... o zmn göz makyajın daha çok içine sinecektr bilemiorum anlatabildimmiii.....

:KK31:işte. daha bugün çektim taze taze, evet fikir bekliorum

$IMG01316-20110908-1714.jpg $IMG01217-20110908-1704.jpg

Son düzenleme:
aslında golden rose daha önceden kullanmıştım sonra başka markaları deniyim bu nasıl bu nasıl derken fondötenler birikti bitirene kdr almadım. maske gibi oluyo, boynumada eşit sürsemde bi süre sonra kir gibi dağılıo iğrenç bi görüntü. senelerdir keselenmemiş bu kız derim böyle bi boyun görsem:KK70: zaten ilk defa başıma geldi ve attımm:KK5:

Ay o güzel tırnakların sahibi bu güzel hatun muymuş :KK23:
Kuzum senin makyaj yapmana bile gerek yok neden dert ettin bu kadar :KK1:
Fondoten olarak ben orifflame ın matte control 'unu ve maybelline'nin affinitone 'unu kullanıyorum.. Gayette memnunum. Ama tabi asıl mesele doğru uygulamak.. Ben fondotenimi süngerle sürüyorum, video paylaşım sitesinde makyaj videoları var canım orada detaylı anlatımları var doğru fondoten uygulamanın.. boyun kısmımı da elimle aşağı doğru sürerek o çerçeve görüntüsünü dağıtıyorum. Yüzün zaten sorunlu değil canım ten rengine en uygun rengi bul az sür bence.. Bir de gözlerine ince bir kalem çekip dudaklarına iddialı ve hoş bir pembe sürsen mesela pastel no: 22 gibi.. Bir de tabii ki rujuna uyumlu bir allık, elmacıkların üstüne.. Of ki ne of :KK16:

Son düzenleme:
Ay o güzel tırnakların sahibi bu güzel hatun muymuş :KK23:
Kuzum senin makyaj yapmana bile gerek yok neden dert ettin bu kadar :KK1:
Fondoten olarak ben orifflame ın matte control 'unu ve maybelline'nin affinitone 'unu kullanıyorum.. Gayette memnunum. Ama tabi asıl mesele doğru uygulamak.. Ben fondotenimi süngerle sürüyorum, video paylaşım sitesinde makyaj videoları var canım orada detaylı anlatımları var doğru fondoten uygulamanın.. boyun kısmımı da elimle aşağı doğru sürerek o çerçeve görüntüsünü dağıtıyorum. Yüzün zaten sorunlu değil canım ten rengine en uygun rengi bul az sür bence.. Bir de gözlerine ince bir kalem çekip dudaklarına iddialı ve hoş bir pembe sürsen mesela pastel no: 22 gibi.. Of ki ne of :KK16:

teşekkürler cnmm şu süngeri bi deniyim:KK70: ben flormarın iki pembe ruju var özellikle soldakini kullanıyorum çok tatlılarr
$IMG01373-20110909-0111.jpg

Son düzenleme:
maşallah çok güzelmişsin zaten. fazla bişeye ihtiyacın yokki. ben naçizane tavsiyede bulunmak isterim. denersin denemezsin sen bilirsin. bence fondoten kullanma gerek yok. transparan çok ince yapılı bi pudra kullan göz altların da dahil. yüzünün bi iki ton koyusu bi pudra daha edin. allık fırçnla burnna alnına çenene gölgeler ber çok hafif. kaşın gözün arasını mat beyaz farı oarmağınla incecik yedir. kirpik dibinden göz üstüne koyudan açığa geçir yapan şekilde far kullan ama parmağınla yedir. hafifler hem hem de renk geçişleri yumuşar. gözünün üstüne siyah kelemi çok ince çek be azcık uzat. ama çok ince çek kirpik dibinne sadece. gözünün altına kalem sürme. ince bi kalemle gözüne sürdüğün farın koyusunu alt kirpik diplerine uygula. öyle kalın akmış gibi değil. kalem gibi düşün ama farla. rujunun tonlarına yakın bi kalemle dudaklarını azcık dolgunlaştırısan hafif de bi ruj. ama parlatma mat ruj daha dolgun gösterir. siyah rimel. bol sü alta da üste de. ben 2-3 rimel aynı anda kullanırım mesela. maybeline sarı olan mor olan golden rose ne varsa ıslakken daha 2-3 farklı rimel farklı fırça iice yedirirm kirpiklerime. en son aynaya bak. göz altların koyu gelirse parmağınla azcık açık renk pudra ile rötuş. yanaklarına belki şeftaliye yakın hafif allık. bence çok güzel olur sende. açık tenlilerde çok allık kötü oluyor. sanki çok makyaj yapmışsınız gibi duruyo. gerek yok.

maşallah çok güzelmişsin zaten. fazla bişeye ihtiyacın yokki. ben naçizane tavsiyede bulunmak isterim. denersin denemezsin sen bilirsin. bence fondoten kullanma gerek yok. transparan çok ince yapılı bi pudra kullan göz altların da dahil. yüzünün bi iki ton koyusu bi pudra daha edin. allık fırçnla burnna alnına çenene gölgeler ber çok hafif. kaşın gözün arasını mat beyaz farı oarmağınla incecik yedir. kirpik dibinden göz üstüne koyudan açığa geçir yapan şekilde far kullan ama parmağınla yedir. hafifler hem hem de renk geçişleri yumuşar. gözünün üstüne siyah kelemi çok ince çek be azcık uzat. ama çok ince çek kirpik dibinne sadece. gözünün altına kalem sürme. ince bi kalemle gözüne sürdüğün farın koyusunu alt kirpik diplerine uygula. öyle kalın akmış gibi değil. kalem gibi düşün ama farla. rujunun tonlarına yakın bi kalemle dudaklarını azcık dolgunlaştırısan hafif de bi ruj. ama parlatma mat ruj daha dolgun gösterir. siyah rimel. bol sü alta da üste de. ben 2-3 rimel aynı anda kullanırım mesela. maybeline sarı olan mor olan golden rose ne varsa ıslakken daha 2-3 farklı rimel farklı fırça iice yedirirm kirpiklerime. en son aynaya bak. göz altların koyu gelirse parmağınla azcık açık renk pudra ile rötuş. yanaklarına belki şeftaliye yakın hafif allık. bence çok güzel olur sende. açık tenlilerde çok allık kötü oluyor. sanki çok makyaj yapmışsınız gibi duruyo. gerek yok.

ah cnm uzuunca yazmışsın teşekkr ediyorum dikkate alırım:KK16:

siyah kalem yakışmış bence

ayrıca yeşil mavi mor vs. göz kalemi de sürebilirsin diye düşünüyorum

Saçların sarı gözlerin kahverengi olduğu için uyum yakalayamıyorsun aslında saçlarında gözlerinin renginde olsa veya renkli gözlü olsn sana her renk makyaj yakışır ancak açık tenli olduğun için tıpkı benim gibi koyu renk makyajdan uzak durmanda fayda var. Zombi gibi gösteriyor :)
öncelikle pudra ve allık kullanmalısın allıkta tercihin pembe yönünde olursa daha doğru bi seçim olur ama giyimine göre bronz da seçebilirsin.Ben flormar kullanıyorum çokta memnunum.
birde far seti al öyle büyük sete gerek yok günlük makyaj için mavi tonunun 5 rengini bulunduran tabletler var aynı durum yeşilde kahverengide ve siyahta olanlar mesela onlardan ayrı ayrı alabilirsin çokta pahalı olmuyorlar ben 3.75 e almıştım tanesini uyduruk bi markanın ama çok memnunum.
gölgeli makyaj yapmanı öneririm gözünün burun yakınından açık renk farla başla hangi rengi kullanıyorsan onun koyu tonuyla bitir. ruj olarak pembe ve şeftali tonlarını terch edersen çok doğal ama şık bi görünüm yakalarsın

bence böyle bir makyajla harika sonuçlar elde edebilirsin :)

Saçların sarı gözlerin kahverengi olduğu için uyum yakalayamıyorsun aslında saçlarında gözlerinin renginde olsa veya renkli gözlü olsn sana her renk makyaj yakışır ancak açık tenli olduğun için tıpkı benim gibi koyu renk makyajdan uzak durmanda fayda var. Zombi gibi gösteriyor :)
öncelikle pudra ve allık kullanmalısın allıkta tercihin pembe yönünde olursa daha doğru bi seçim olur ama giyimine göre bronz da seçebilirsin.Ben flormar kullanıyorum çokta memnunum.
birde far seti al öyle büyük sete gerek yok günlük makyaj için mavi tonunun 5 rengini bulunduran tabletler var aynı durum yeşilde kahverengide ve siyahta olanlar mesela onlardan ayrı ayrı alabilirsin çokta pahalı olmuyorlar ben 3.75 e almıştım tanesini uyduruk bi markanın ama çok memnunum.
gölgeli makyaj yapmanı öneririm gözünün burun yakınından açık renk farla başla hangi rengi kullanıyorsan onun koyu tonuyla bitir. ruj olarak pembe ve şeftali tonlarını terch edersen çok doğal ama şık bi görünüm yakalarsın

bence böyle bir makyajla harika sonuçlar elde edebilirsin :)

teşekkür ederim canım zaten makyaj malzemelerim çok var. ama işte kullanamıyorum hepsini saç rengimi çok değiştirdim buna bu renk gider bu renk gider diye diye doldurmuşum farkında olmadan:KK9: ama işte en çok sevdiğimde siyah. zaten yakın zamanda saçımı boyatmak istiyorum ona da karar veremedim ablamın düğünü var bi ay sonra düğün bitince dedim dingin kafayla şöle boyatır değişiklik yaparım:KK17:

teşekkür ederim canım zaten makyaj malzemelerim çok var. ama işte kullanamıyorum hepsini saç rengimi çok değiştirdim buna bu renk gider bu renk gider diye diye doldurmuşum farkında olmadan:KK9: ama işte en çok sevdiğimde siyah. zaten yakın zamanda saçımı boyatmak istiyorum ona da karar veremedim ablamın düğünü var bi ay sonra düğün bitince dedim dingin kafayla şöle boyatır değişiklik yaparım:KK17:

bencede dingin kafayla yap boya işlerini :)
o rujların kodlarını bende çok merak ettim
314 le 316 mı ?
sitesidn baktım ama emin olamadım :)

X