Makyaj firçalari

almagester06

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
1.606
16
konu varmı baktım ama bulamdım umarım yoktur. makyajın olmazsa olmazı fırçalar aplikatörler galiba. biçoğumuzun malzmeleri iyi olduğu halde doğru fırçamız olmadığı ve doğru teknikle kullanamdığımız için etkili olmuyor galiba.

fırça olarak en kaliteli ve en bilindikleri yazalım birbirimize. ayrıca fırça temizliği bakımı konusunda da burdan yazalım diye düşündüm. bi çok arkadaş mineral içerikli ürünlerde kullanıyo ve pnların fırçaları teknikleri temzilikleri daha farklı oluyo.

bulabileceğimiz kaliteli fırçalar

**bodyshop ( far ve concealer fırçalarını kullnıyorum.13-35 arası değişiyor fiyatları fırçaların)

**mac ( kaliteli ama bence marka parasını koyuyolar üstüne)

**inglot ( mac la aynı fiyat ben almadım açıkcası ama kıl yapıları güzel)

**innova (parfümerilerde satılıyor 15-20 arası. bide makyaj seti var çantasıyla çok şık ve kullanışlı ben indirimden almıştım)

**artnet (parfümerilerde satılıyor. fondöten ve allık fırçası kullnıyorum.20-25 arası)

ben mac ve inglotttan almadım çünkü gereksiz buıldum. stila samashbox da almıştım ama hiç bi farkı yok aynı kalite daha fazla para. bide şu var eğer çok fazla makyajla ilgili değilsek ve uğraşmıyosak allık, pudra fırçası ve ruj fırçası dışında çok fazla far fırçası almaya gerek yok.çünkü öyle kenarda duruyolar. kaydirigubbakcemile5

bende allık fırcası almayı düşünüyorum,malum mac izmir de yok,sephoranın fırcaları da iyimiş ,makyozler sentetik fırca kullanmayın diyorlar, alırken mutlaka dikkat edicem,sürekli kullanıcagım için iyi bir şey almayı düşünüyorum chanel ya da dior gibişutarafagitti

bende allık fırcası almayı düşünüyorum,malum mac izmir de yok,sephoranın fırcaları da iyimiş ,makyozler sentetik fırca kullanmayın diyorlar, alırken mutlaka dikkat edicem,sürekli kullanıcagım için iyi bir şey almayı düşünüyorum chanel ya da dior gibişutarafagitti

canım bende samur aldım çünkü daha sağlıklı. diorun falan baktım ben fırçalra doğru güzel ama gereksiz pahalı sanırım. bi ara bak bakalım bu yazdıklarıma beğenmezsen yine onlardan al hihoyyytkaydirigubbakcemile5

allık ve ruj/kapatıcı fırçam the body shop. allık fırçası 30 gibi birşeydi sanırım diğerini hatırlamıyorum baya oldu alalı.
far fırçam inglot. 25e almıştım.
fondoten, pudra zaten kullanmıyorum.
fırçalarımdan gayet memnunum. tavsiye ederim :dance:

canım bende samur aldım çünkü daha sağlıklı. diorun falan baktım ben fırçalra doğru güzel ama gereksiz pahalı sanırım. bi ara bak bakalım bu yazdıklarıma beğenmezsen yine onlardan al hihoyyytkaydirigubbakcemile5

cnm internetten arastrdım genelde mac ın fırcaları cok bgnilmiş,dior ve chaneli begenmemiş kimse,ben aslında fırca seti almak istiyorum bobbi brown un varmış bir de ona bakıcam:lepi:

benim fırçalarım da the body shop hatta makyaj fırçasından banyo fırçasına saç fırçasına kadar kaydirigubbakcemile3 özellikle açılı far fırçasına hastayım kirpik dibine super suruluyor :icecream: çok memnunum bunun dışında m.a.c ın fırçalarının iyi olduğunu duymuştum ama chanel ve dior unpek iyi olduğunu sanmıyorum

10-15 fircam ancak var
allık fircam ; taylor'ın samur kürkü fircasi (20dolara almiştim sanırım, hatirlamıyorum)
diğerleri signatur minerals'in (onlar 30dolar civarındaydi galiba)

temizliklerine gelince, haftada yada 15te bir bebe şampuanıyla sıcak suda yikiyor, ardından buz dolabında kurutuyorum kaydirigubbakcemile3

10-15 fircam ancak var
allık fircam ; taylor'ın samur kürkü fircasi (20dolara almiştim sanırım, hatirlamıyorum)
diğerleri signatur minerals'in (onlar 30dolar civarındaydi galiba)

temizliklerine gelince, haftada yada 15te bir bebe şampuanıyla sıcak suda yikiyor, ardından buz dolabında kurutuyorum kaydirigubbakcemile3

ben buzdolabına koymuyodum bak gurbacım iyi oldu duyduğum. ben öel kendi halinde bırakıyodumkaydirigubbakcemile5

sevılde satılan makyaj fırcaları da oldukca uygun fıyata =)

bende bugün tekrar fırça alayım dedim istediğim yoktu iyi olmuş bide sevile bakayım. ama heryerdeki sevil aynı değil. mesela ben bi şubede herşey varken diğer şubede pek yok. o yüzden en merkezi yere gitmek lazım. tşlkler canım kaydirigubbakcemile2

allık ve pudra fırçam hariç diğer makyajımı elimle yapıyorum çok güzel yayılıyo öyle valla. fırça kullanamıyorum ellerim çok titriyo çünkü.

kesinlikle artdeconun fırçaları çok güzel, kaş fırçasından far fırçalarından çok memnunum herkese tavsiye ederim. boynerlerde satılıyor

allık fırçam var sadece :roflol: çok kullanmadıgım için öyle temizlik hususunda da pek birşey bildiğim yok

benim fırçalarım da the body shop hatta makyaj fırçasından banyo fırçasına saç fırçasına kadar kaydirigubbakcemile3 özellikle açılı far fırçasına hastayım kirpik dibine super suruluyor :icecream: çok memnunum bunun dışında m.a.c ın fırçalarının iyi olduğunu duymuştum ama chanel ve dior unpek iyi olduğunu sanmıyorum

ya bu bady shop adanada varmıdır

selam kızlar ben artnetten bir fırça almaya gittim yarı samur fırçalar 16, saf samur 22 lira ve saf tavşan tüyü fırçası vardı , tavşan tüyü olana dokundum boynuma sarmak istedim inanamadım ;D yumuşacıktı ve alerjenik yani bakteri üretmiyor kapaklı üstelik hijyen açısından bembeyaz bişey kimsede yoktur eminim ben bayıldım kızlar zaten özel üretimmiş bulursanız kaçırmayın derim güzel kalın bayanlar.

X