Makat etrafında pembe kızarıklık ve kaşıntı

Jasey_23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2016
11
4
28
Kabızlık şikayetiyle dahiliye doktoruna gittim , kan testi falan yapıldı Trioid olduğumu öğrendim Tiroid den dolayı kabızlık yaşıyor olabilirsin dedi doktor. kabızlığımda uzun süre vardı zaten ve zorladığım için çatlak oluşumustu. Ertesi günde genel cerrahiye gittim krem falan yazdı doktor kullandım ama kabızlığım devam ettiği için pek geçtiği söylenemez tuvalet kabusum oldu resmen . Bu seferde makat çevrem pespembe oldu akıntı, acayip bir kaşıntı, yaşıyorum iltihap gibi şeyler gelmeye başladı internetten araştırdım makat egzaması veya mantarı olduğu yaziyordu bunun üzerine PRUZON diye bir krem vardı bitkisel onu aldım 1 haftadır onu kullanıyorum ilk kullanimda biraz ağrısını kesti ama şuan sürdüğümde yanma yapıyor ve pembeligi halen devam ediyor kullanan varmı bu kremi ? Kaç günde tamammen iyileşme sağlıyor yada önerebileceğiniz farklı bir krem varmı? Çok kötü bir durum gerçekten çok sızlıyor pişik gibi resmen aşırı kaşınıyor kaşımamak için kendimi zor tutuyorum. zarar vermemek için kaşıyamıyorumda lütfen bilgisi veya tecrübesi olan yanıtlayabilir mi?

X