Madrid

olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
5.055
5.694
Insanin illaki görmesi gereken bir yer diyorsaniz Madrid`i tavsiye ederim arkadaslar.
Müzeleri cok güzel, oraya gitmisken muhakkak Prado müzesine ve Reine Sofia müzesine gitmek sart.
Museo Naval eski denizcilik müzesi, hatta girisi bedava sadece cikista bagis yapabilirsin ve inanin o kadar güzelki insan tüm kalbiyle giris parasi kadar bagisini yapiyor.
Madridi`in icinde süper büyük ve sahane bir park var: Retiro parki gez gez bitmiyor yan tarafda botanik bahcesi bin bir türlü cicekler ve hic görmediginiz bitkiler. Parkin ortasinda yapilmis suni gölde insanlar kücük kayiklarla dolasiyorlar.
Gecen sen bir hafta, bu sene yine bir hafta gittigimiz halde yetmiyor hala yetmiyor....
Özellikle forum gaxia her sene degisik bir konusuyla insani etkileyen sergisi ve Forum Gaxia`nin önündeki kocaman duvarin ciceklerle süslenmis olmasi ve canli canli olmasi cok ilginc ve görülmesi deger bir yer.
Bir kerede olsa gidip görülmesi gereken güzel bir yer....

Merhaba,
Madride gidecegimiz zaman mutlaka onerilerinizi degerlendirecegim.Barcelona hakkinda onerileriniz var mi gittiniz mi acaba?

Yok, maalesef daha oraya gitmedim, hatta Barcelona Madrid`den daha güzel derler.

Aaaahhhh Madrid, yine beni benden alan bir sehir. Cok seviyorum Madrid`i hala bikmadik 3. gidisimiz oldu ama hala birseyler daha kesfediyoruz.
Madri`e hizli trenle yarim Saat uzakliktaki TOLEDO sehrine gittik bir günlügüne bu sefer. Yani anlatilmaz yasanilir diyoebiliyorum sadece. Eskiden TOLEDO Ispanya`nin baskentiymis. O satolar, dar yollar, köprüler insani 1600 yillarina götürüyor. Bir dönem müslümanlar, hristiyanlar ve yahudiler yüzyillarca beraber gül gibi gecinip gitmisler, eskiden kalma hatiralar var. Hatta bir sokagin adi LOCUM yani LOKKUM sokagi...
Madrid`e gidenlere muhakkak o yarim saatlik yolu göze alip TOLEDO`yu görmeden dönmeyin Madrid`den demek istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…