Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Mac studio fix pudra mı alix avien terracotta pudra mı

gokce93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2011
44
0
Kızlaaar arastırdıkca dahada karar vermem zorlasıyo cildim cok sorunlu degl özel gunlerme yakın zamanlarda çenemde bikac kü.ük sivilce cıkar ve alnımda cok az kucuk renksiz izler kal şöyle fondoten kullanmama gerek kalmayacak nemlendiriciyle uyguladıgımda cuk diye oturan kalıcı olan kapatıcı olan bi pudra arıyorum bu 2si arasında kaldım kullananlar aldıgı sonucları cilt tipleriyle birlikte yazabilir mi :)

ben de senin gibi bir ürün arıyordum.cildim karma özellikle alnımda çok fazla sivilce izi var.alix avien terracotta'sını kullanıyorum gayet memnunum.öyle maske gibi de durmuyor.

canım peki kalıcılığı nasıl parlama yapıyomu ve nemlendiriciyle mi kullanıyosun

zaten her zaman nemlendiricimi kullanırım.yapısı kremsi yumuşak.cildimde ekstra parlama yapmadı.zaten cildim karma olduğu için belli bir süre sonra kendiliğinden parlıyor

canım ben ikisinide denedim..mac studio fix pudrayı bikaç kez bitirip aldığım oldu..alix avien'i ise sadece denedim..diğer açtığın başlığıda okudum,bence sen mükemmele yakın bişey istiosun zahmetsiz olması kaydıyla..
alix avien'de benim yanaklarımdaki kızarıklıklarım kapanmamıştı..ama hassas cildin varsa çok kızarıklık sorunun yoksa vs diorsan al...
mac bu konuda daha iyidir..sabah sürersin (cildim karma) öğlen baktın yağlandı fln peçeteyle yağını alıp üzerine birazcık geçersin tamamdır..bu arada elbetteki sıvı fondötenlerin kapatıcılığını porselenliğini bekleme ama bulabileceğin en iyi kapatıcı özellikli pudra diebilrim..dior skin forever compact pudra'nın daha iyi oldugunu duydum ama denemedim..
kryolan cake make up kullanıyorum şu sıralar..pudra şeklinde kullanıyorum (ıslatıp likit gibi sürebilme sansın da var)..ancak çok iyi temizlemen gerekir gün sonunda..bu detaya dikkat edersen sorun yaşamazsın..mac studio fix mi kryolan mı dersen kryolan derim..
bunun dışında max factor creme puff pudra da güzeldir kapatıcılığı ortadır ama gün içinde tazeleme gerektirebilir..bunu da düşünebilrsin..

canım benim çok teşekkür ederim hafta oldu kimse ilgilenmedi sorularımla ve kararsızlık ayşıyodum yetiştin imdadıma benim cildim göz altı morluklarım dışınde kesinlikle sorunlu bi cilt değil yanaklarımda bişey yok ama çenemde reglime yakın 1-2 sivilce çıkar ama öyle aylarca köklenip orda kalan türden değil alnımda çok küçük renksiz izler kaldı ortasında oda sadece cenemdede cok az leke var yani fondoten sürmediğimde kötü kırmızı yada sivilceli bi cilde sahip değilim ama işte fondoten makyaja hazırlama konusunda çok iyi olduğu için 16 yaşından beri kullanırım 5 aydır falan mac prolong wearı kullanıyorum fondoten olarak kryolan alcaktım ama o da fazla katı geldi supracoloru bi arkadaşta denedim ve fazla yoğun olduğu için 19yaşında bunu kullanmaya korkarak maci tercih ettim bu fondotende çok katı likit olmasına rağmen zor yayılıyor kremle açarak yayıyorm üstüne pudra geçmiyorum birgün bu fondotenin üstüne studio fix pudra uygulattım ve gerçekten kadife gibi oldu yanaklarım alnım falan ve parlama yapmadı cildim öyle hatır hutur kuru bi cild değil ama burnum ve bazen alnımın ortası hafif yağlanır.sana sorum şu olcak bu pudranın fondotenle birleşince profosyonel bi makyaj çıkardığını gördüm peki günlük kullanımda altına nemlendirici üstüne bunu uygulayarak da başarılı bir sonuç elde edermiyim cildime göre cevabını sabırsızlıkla bekliyorum

canım anladgm kdryla mac'in fondtn + pudrasıyla, nemlendırıcı uzerıne mac pudra kıyaslamasını merk edıorsun sanırım...elbette o gorunume kavusamazsın ama ızlerın vs kapanır,renk tonun duzgun ve yıne makyaja hazır bı zemın halıne gelır yarım saat kadar sonrasındada artık cıltle butunlasecegı ıcın daha hos gorunecektır...ama bana sorarsan senın pudradan zıyade concealera ıhtıyacın var..cunku pudrayı fondtnı gozaltına uygulamak uzun vadede goz cevresı kırısıklıklarına neden olur..goz altı morlukların ve regl donemınde cıkan bıkac sıvılcen,bellı belırsız ızlerın ıcın bı concealer al, makyaj oncesı nemlendırıcını uygula cıldının bıraz emmesını bekle 10 dk kadar sonra concealerı sorunlu yerlerıne uygula uzerıne pudra gec..zaten cok sorunlu bır cıldın yok dolayısıyla lıkıt fondtnlerle cıldını yorma derım..yasında genc,fondotenını de ozel gunlerde kullanırsın..ama 16 yasnda makyaja baslayan bırını ne derece tatmın eder bılemıorum (cnku bnde oyleyım) ama kesınlıkle goz cevrene pudra fondtn uygulama concealer uygula..concealer ıcın max factor'un ruj formundakı
concealerını onerebılırım..en acık rengı ıvory 07,bı koyusu 08 beige ve dahada koyusu 03 medium reklerını kullandım..yer yer yuzunede uygulayacagın ıcın cılt tonundan bı ton acıgını sec derım..07 gozaltına aydınlık verıyor 08 ıse normal duruyor ne acık ne koyu (tabkı bana gore..bugday tenlıyım ben)..max dısında mac'ın teklı far formundakı concealerı vardı o da guzel kapatır..daha uygun bsy ıstersen pastel'ın magıc touch'ı varms kullananlar gayet memnundu netten okuduguma gore ama denemedım..clınıquenın de vardı oda gerckten ıyıdır canım..sonuc o
larak ıyı bı kapatıcı ve orta sevıyede bı pudra senın ısını gorecektr bnce canım..gunluk kullanıma concealer uzerıne studıo fıx ,ozel gunlerde de concealer,lıkıt fndten ve pudranı uygular cok guzel bı gorunume kavusursun..bırz tekrar oldu galıba kusura bkma :)

canım anladgm kdryla mac'in fondtn + pudrasıyla, nemlendırıcı uzerıne mac pudra kıyaslamasını merk edıorsun sanırım...elbette o gorunume kavusamazsın ama ızlerın vs kapanır,renk tonun duzgun ve yıne makyaja hazır bı zemın halıne gelır yarım saat kadar sonrasındada artık cıltle butunlasecegı ıcın daha hos gorunecektır...ama bana sorarsan senın pudradan zıyade concealera ıhtıyacın var..cunku pudrayı fondtnı gozaltına uygulamak uzun vadede goz cevresı kırısıklıklarına neden olur..goz altı morlukların ve regl donemınde cıkan bıkac sıvılcen,bellı belırsız ızlerın ıcın bı concealer al, makyaj oncesı nemlendırıcını uygula cıldının bıraz emmesını bekle 10 dk kadar sonra concealerı sorunlu yerlerıne uygula uzerıne pudra gec..zaten cok sorunlu bır cıldın yok dolayısıyla lıkıt fondtnlerle cıldını yorma derım..yasında genc,fondotenını de ozel gunlerde kullanırsın..ama 16 yasnda makyaja baslayan bırını ne derece tatmın eder bılemıorum (cnku bnde oyleyım) ama kesınlıkle goz cevrene pudra fondtn uygulama concealer uygula..concealer ıcın max factor'un ruj formundakı
concealerını onerebılırım..en acık rengı ıvory 07,bı koyusu 08 beige ve dahada koyusu 03 medium reklerını kullandım..yer yer yuzunede uygulayacagın ıcın cılt tonundan bı ton acıgını sec derım..07 gozaltına aydınlık verıyor 08 ıse normal duruyor ne acık ne koyu (tabkı bana gore..bugday tenlıyım ben)..max dısında mac'ın teklı far formundakı concealerı vardı o da guzel kapatır..daha uygun bsy ıstersen pastel'ın magıc touch'ı varms kullananlar gayet memnundu netten okuduguma gore ama denemedım..clınıquenın de vardı oda gerckten ıyıdır canım..sonuc o
larak ıyı bı kapatıcı ve orta sevıyede bı pudra senın ısını gorecektr bnce canım..gunluk kullanıma concealer uzerıne studıo fıx ,ozel gunlerde de concealer,lıkıt fndten ve pudranı uygular cok guzel bı gorunume kavusursun..bırz tekrar oldu galıba kusura bkma :)

princess tatlım gerçekten yardımcı oldun çok teşekkür ederim :) cildim fondotenliyken böyle daha bi temiz güzel kayış gibi geliyor bana birazda o yüzden bırakamıyorum tamam alnımın ve çenemin biraz ihtiyacı var ama yanaklarımıda yormuş oluyorum doğru söylüyosun..ben concelearı sadece gözaltına uygulandığında verimli sonuçlar alınan birşey sanıyodum bundan sonra o zaman iyi bir concelear edinip regl sivilceleri ve göz altı morluklarıma uygulayıp nemlendirici+pudra geçsem yeterli olur uyucam tavsiyene :) bu arada kryolanın dediğin cake makeup pudrasınıda araştırdım fiyat olarak macden daha uygun ve gramajıda daha fazla bana bu yönleriyle studio fixden cazip gelsede aklımı karıştıran bazı konular var ben uçmayacak birazda kapatıcı makyaja güzel bir tuval hazırlayacak birşey arıyorum ama bu sıradada cildimi temizlediğim zamanlarda yormayacak problem çıkartmayacak bişi arıyorum macde fondoteninde dahi bir problem yaşamadığım için bu konuda rahatım ama kryolan daha önce hiç kullanmadım ve çok ağır bi marka olduğunu duydum bana kryolan cake make up ve mac studio fix karşılaştırması yaparsan sana minnettar kalıcam :2:

canım bu urunu aldım gun yuzumun bır yarısına mac dıger yarısına kryolan surmustum fırcayla..sonra aynaya baktım tuh ya keske almasaydım dedım aradan 15 dk gectı tekrar baktımkı macten daa guzel duruyordu..pudranın yuzdekı tanecıklı yapısı varya o cıltle butunlesmıs cok guzel olmustu..sonra annemede sordum o da kryolan tarafını secmıstı..yaglanma hususunda ıse problem yasadıgın yerler,gun ortasına dogru yıne yaglanacaktır ama mac studıo fıxte daha fazla tazeleme ıhtıyacı hıssedıyordum..kryolan kullanırken ıse peceteyle almam bıle yetıyormus gıbı gelıyor..sana bı lınk verıcem burda daha ayrıntılı bılgıler bulabılırsın hatta bende bu lınkı okuyarak kryolan almaya karar verdım..

Makyajlı Kız Kryolan Cake Make Up

canım bu arada kryolan gercekten agır bı pudra..yuzumun yarısına mac dıger yarsına kryolan surdugumde kryolanlı tarafım sankı nefes almıyordu..gozeneklerı macten daha fazla tıkadıgını dusunuyorum ama aldıgım sonuc hosuma gttıgı ıcın kullanıorum cılt temızlıgıme de dıkkat ederek..cake make upın bı tarafını pudra gıbı dıger tarafını latex sunger dedıklerı sungerı ıslatarak suruyorum...pudralı uygulayınca daha hafıf oluyor ıslatınca ıse kapatıcılıgı daha fazla olmakla bırlıkte daha agır oluyor..

princesscim bugün tavsiyene uyarak mecidiyeköydeki kryolana gittim ve ordaki kızda benim fondotene çok ihtiyacım olmadığını söyledi sabah evden cıkarken fondoten sürmemiştim çenemdeki bi sivilce dışında hicbiyere sadece puffla biraz flormarın evde kardeşimin olan çokda dandik olmayan ama pekde kaliteli sayılmıycak bi purdasını geçtim nemlendiricimin üstüne öğleye doğru ondan çok bişi kalcağını sanmıyorum zaten neyse gittim kryolana kız bana uyguladı cake make upı hafifce fırcayla ıslak kullanırsam hep öyle kullanmak zorunda oldugumu cünkü pudranın taşlaşacağını falanda anlattı aynan senin bana dediğin gibi söyledim ona ufak lekelerime ve göz altı morluklarıma iyi bir concealer üstünede bu pudra benim için yeterli olurmu yoksa fondotenmi gerekli diye bu pudranın bana yeterli olacağını söyledi neyse ordan çıktım saat 3 falandı şu anda hala yüzümde var ve erkek arkadaşım da çok beğendi o da fondoten kullanma gerek yok diyo :) eve geldim kardeşimde çok doğal durmuş fondoten sürmedinmi dedi çok mutlu oldum cake make upın bu kadar yüzümde güzel durmasına :) çok uzattım farkındayım ama sana anlatmak istedim :) şimdii sana sorularım bitmedi bu pudrayı illa mac kryolan gibi fondotenden pudradan pahalı bir fırçaylamı uygularsam en iyi sonucu alırım önerebileceğin daha ucuz bir yol varmı? ayrıca ben temizlikte neutrogenanın clear pore wash temizleyicisini kullanmayı düşünüyorum bu pudrayı kullaırkende altına çok az garnierin memnun olduğum nemlendiricisi olan esas bakımı uygulamayı düşünüyorum..seninde tavsiyelerini dinleyeceğim ama izleyeceğim yol doğru mudur güzellik :)

canım cok sevndm o urunden memnun kalmana..bnde gercekten sevıorum onu..e tabı bosa tv programlarında vs de kullannılmıyor var boyle hıkmetlerı..kardesın yuzune pudra surmedınmı dedıyse dogru ten rengını bulmussun demektır onu almanı onerırım ne acık ne koyu alma..pusra fırcasına gelınce..ben suan dandık bı fırca kullanıorum ama daha ıyı bı sonuc almak ıcın kabuki fırcalar kullanılması gerektıgını duydum..fakat suankı dadık fırcala bıle ıstedgm sonucu alablyorum..sende benm gbı kullanablrsn cake make upı..soylekı pudrayı tam ortasından ıkıye boldugunu dusun bı tarafını fırcayla dıger tarafını ıse ıslattıgın bı latex sungerle uyguladgnı dusun..boylelıkle ozel bır davettı vs dı yerler ıcın ıslak kullanıp cok daha bebeksı sonuclar alablrsn..taslasma sorununun tırnakla kazınınca halledıldıgını duymustum ust yuzeyı kazıdıktan sonra alttakı taslasmamıs kısımlar pudra kullanımına elverıslı hale gelecektır..sonuc olarak canımm elınde ne varsa o fırcayı kullanabılırsın alablyorsan kabukı bı pudra fırcası al,alamıyosan acelesı yok dıeblrım..nemlendrcnı sur sobra bı 10dk cldın onu emmesını bekle ardından makyajnı yap..yuz temızleme hususuna dıkkat et canım..ben neutrogenanın yuz temzleme jelını kurumasının hemen ardında deep clean tonıgımı ardından ıse garnıer saf ve temız
nemlendırıcımı uyguluyorum..haftada 2kere banyo sonrası deep clean maskemı uyguluyorum..gozeneklerımı sklastrmak ıcın uyguladıgım yol bu benm..ıstersen sende bırkac guzellık yerlerıne bu urunlerı satan yerlere gıdıp tavsıye alablrsın cunku ben tavsıye uzerıne aldım bu urunlerı ve gayet memnunum yaglıya donuk karma cıldım acısından..tonık kullanman sart canım cunku temzleme jelınden sonra pamukla tonıkledıgımde hala pudranın kalıntılarını goruyordum zaten urunun arkasındada yazıorya makyaj kalıntılarını temzler dıe hakkaten kalıntılar oluyor..ayrıca bu urunun sana rahat ıkı sene gıdebılecegını soyleyeblrm hergun makyaj yapsan dahı..cok ıyı bı secm yaptıın canm ama temzlıgını aksatma sakın :)

Son düzenleme:
tatlım çok sağol :) yarın alıcam inşallah kardeşim yüzümde maske gibi durmadığını ama güzel temiz yani kusurlarımın kapakmış olduğu gibi söyledi ya benim cildim aslında çok karma da değil yağlı hiç değil yanaklarım kuru alnımın ortası ve çenem bazen parlıyo birazcık ama öyle yağlı cilt parlaması gibi vıcık vıcık olmuyo ben aslında yarın bide neutrogena clear pora wash alıcaktım aam forumlarda falanda okudum o yağlı ciltler içinmiş kurutabilir beni iyice deep cleanide denemiştim iğrenç bi ürün oldu benim için hep sarı uçlu küçük sivilce çıkmıştı beyaz temizleme sütü yada o pembe greyfurtlu nasıl olur sence bu makyajı temizlemede ve cildime uymada? bugün kryolardaki kız nemlendirmeyi 30dk önce yap dedi ama bana çok sağlıksız geldi çünkü o zamana krem falan kalmıyo zaten çok az sürüyorum 5 10dakka sonrasında pudrayı uyguyasam gene verimli sonuç alırım dimii :)

vallahi canım ben nemlendiricimi sürüorum üstünden 10dk geçince parmağımı şöyle bi gezdiriorum bakıorum emmiş bile bence 30dk fazla ama belki vardır bi bildiği :44: yüz temizleme jeli için ne kullanman gerektiğini ben net olarak söyleyememki canım..yanlış bişey soylersem cilt yani bu sonuçta ama beyaz ambalajlı yüz temizleme sütünün kuru ciltler için önerildiğini biliyorum alnın burnun çenen yağlı olduğu için bunu kullanma derim..yağlanma seviyesini artırır..alkollümü alkolsüzmü kullanmak gerek acaba onu bilemedim benmde cildim hassas ama bana alkollü önermişti o bayan..sen yine bi deep clean ürünü al istersen şu ambalajı mavi olan alkolsüz tonik olabilir..jel olarak da dr. biologic in kayısı yağı içeren yüz temizleme jelini kullanıyorum ben canım..istersen sende bi dene..neutrogena ürünü istersen likit olanı var sarı ,siyah pompalı o cildi nemlendirerek temizliormuş :44:

güzellik dün sonunda kavuştum kryolanıma :) valla sen aklıma soktun yoksa 15gramlık hemde ıslak uygulanmayan sadece pudra olan studio fixe bayılcaktım 66tl ama bu kryolan cake make up varyaa o kadar güzel bişiymişki bende yarısından az bir bölümü ıslatarak kullanıyorum ama 10dk önce senin gibi nemlendirici sürüyorum sonra nemli lataximi bastırarak cake make upımda gezdirip hafifçe bastırarak uyguluyorum sonra üstüne de birazcık toz halini geçiyorum dandik fırçamla bugün mesela cenemde gene kocaman sivilce çıkmış ona ve gözaltlarıma çok az mac prolong wear uyguladın sonra cakeimi kullandım ve arkadaşlarım falanda okulda çok beğendi ayrıca ilk defa nerdeyse yüzüme birebir uyan boynumla yanyana geldiğinde basbas ben fondotenim demeyen bir ürün bu fs38 benimkisi :) temizleyicim olarak ergenlik temizleyicim neutrogena clear pore wash kullanıyorum tonikden hiç hoşlanmıyorum ki bu zaten gözeneklere yönelik gibi bi temizliyici 2kere güzelce yıkadığımda oluyor üstüne birde nemlendirici nefisss :) çok saol tatlık tüm yardımların için sayemizde belki başka kryolan sevdalılarıda çıkar

aa canm benmki de fs38 :) mac'te c4 kullanıordm ben bej ağırlıklı bi tondu..senin mac numaran farklı oldugu için bunu almazsın sanıordum..seninki de sarı yada pembe ağırlıklısıydı o zmn..memnun kalmana cok sevindim canım..ama hergün ıslak kullanma ben öle yaptım yarısı gitti 6ay olmadan.pudra seklindede kullan bigün ve arkdşlarına sor farknı cok da bi fark yoksa pudra seklinde kullan çünkü ıslak kullanımda cok fazla mktarda sürülmüş oluyor yüze..ilerde deforme olma ihtimali yükselir cildinin.. güle güle kullan canm kryolanını..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…