Lütfen yaşayan varsa paylaşsın;Toxoplazma değerim

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
arkadaşlar doktora kan tahlili sonuçlarını gösterdim, şaşırarak çiğ etmi yada az pişmiş etmi yediniz dedi, ben hayır diyince kedi köpeğemi dokundunuz dedi, bunada hayır dedim...
Mikrop kapmışım ve bu mikrap bebeğin sağlığınıda,gelişiminide etkileyebilirmiş Allah korusun...
ilaç verdi, başları ise mesele yok dedi ama bilmiyoruz ne seviyede..
Var mı bilgisi olan, yaşayan, nasıl sonuçlandı, durum nedir? Moralim bozuldu hakaten ya.

canim toxoplazma iki cesit. ve sonucu deger olarak degil pozitif negatif olarak cikiyor yanlis hatirlamiyorsam.bu mikrop genelde hayvanlardan az yikanmis sebze, cig et az pismis etten vs insana geciyor.

birincisi bebekten once annede varsa sorun olmuyor cunku bagisiklik kazanmis oluyor vucut.
ama hamileyken bulasmissa onda sanirim biraz testler vs derinlemesine yapiliyor.

Insallah seninki onceden vardir. Burada lora diye bir arkadasimizinki de oyle cikmisti sanirim. ama sonra hamileikten once oldugu ortaya cikti sorun kalmadi.

canım bende 5hafta 4günlük hamileyim ve kan tahlili yaptırdık.doktorum eti çok ii pişircen kediere dokunmıycan ve sebzeleri çok güzel yıkıycan dedi.tüm test sonuçları negatifti birtek o pozitifti bende çok endişeliyim bu konuda .bilgi edinirsen paylaşırmısın.

canim pozitifse zaten sen hamileikten once almissin bu mikrobu ve yanlis bilmiyorsam hamilelikte kaparsan tehlikeli. oncesinde varsa vucut zaten bagisiklik kazanmistir.

Benim bildiğimde hamilelikten önce kapmışsan sorun olmadığı.Hamile kalmadan önce yaptırmışmıydın bu testi.Umarım sorun olmaz.

Problem yok arkadaşlar doktor yanlış yere bakmış, değerleri karıştırmış... Çok şükür. Allah herkes için hakkına hayırlısını nasip etsin. AMİN

ay artık doktorlarda şaşırdı yaa öyle yanlış yere bakıp değeri karıştırdığının farkına varmasaydı sen o ilaçları o stresleri üzüntüleri boşunamı yaşıyacaktın.. canımızı teslim ediyoruz şu yanlışlara bak.. Allah ım bebeklerimizi korusun Aminn..

X