Lütfen yardımcı olurmusunuz

bombos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
4
1
20
Merhaba yaklaşık 4 yıldır idrar yolu enfeksiyonum var doktora kaç kere gittim saymayı bıraktım artık ilaçlar hep kısa süreli işe yarıyor çok ufak enfeksiyon var diyorlar ama başladı mı yanmadan dolayı mahvoluyorum lütfen bir tavsiyesi olan yardımcı olabilir mi

Ayy o yanma berbat bişey. Kısa bir süre çektim. Ben bol bol su içerek atlattım. Yani günde 3 litreye yakın içiyordum ama öyle bir iki gün içip bırakmadım devamlı olarak içtim. Birde iç çamaşırı günde iki kere değiştim ve her giymemde ütüledim yüksek derecede. Eğer evliyseniz de ilişki öncesi ve sonrası idrarınızı yapın.

Düzenli c vitamini kullanabilirsiniz doktora danısın. Annem kronik idrar yolu enfeksiyonu var düzenli olarak solgar cranberry kullanıyor. İsterseniz dümdüz kuruyemiş olarak da yenebilir tabi ama yeterli miktar nedir bilemiyorum

Bol sıvı tüketin, iç çamaşırınızı sürekli değiştirin günlük ped kullanın. Genital hijyene dikkat edin, dışarda lavaboya girmemeye çalışın. Bende çok sık olurdum 1 yıl kadar. Bilmediğim yerde asla tuvalete girmiyorum sık sık su içiyorum çok şükür 2 senedir de yaşamıyorum

Çok teşekkür ederim denicem

Günlük ped kullanmayın yazacaktınız herhalde

Reactions: sdg
Günlük ped kullanmayın yazacaktınız herhalde
Önemli olan iç çamaşırın temiz kalması. Çünkü gün içerisinde çalışırken sürekli yedek çamaşırla gezilmiyor. Tabi günlük pedi takıp 4-5 saatte bırakmamak gerekiyor. Ben aşırı sıvı tüketimim sebebiyle 45 dk yada saat başı mutlaka tuvalete gittiğim için her fırsatta sürekli değiştirdim temizse dahi.
Birşeyleri kullanmayın demektense, temiz ve nasıl kullanılacağını söylemek daha mantıklı geliyor. Günlük ped bana yardımcı olmuştu

3 farklı doktora görünmüştüm yanmamdan dolayı üçününde ilk sorduğu şey günlük ped kullanıyor musun olmuştu. Onu bırakmamı söylemişlerdi. Bir tanesi eğer çok kullanmak istiyorsan pamuk kullanabilirsin demişti.

Eved doktor da kullanmamam gerektiğini dedi ama çok fazla akıntı geldiği için sürekli kullanılıyorum bende maalesef
Doktor bana asla önermemişti oranın hava alması lazım günlük ped bunu engelliyor demişti. Günlük pedi bırakırsan akıntının azalacağınıda demişti ve öyle oldu gerçekten.

Yanma hakkında bir bilgim yok açıkçası bende yanma yoktu. Sadece enfeksiyonum vardı haliyle akıntım vardı. Doktorum sık değiştirme şartı ile kullanmamın daha sağlıklı olduğunu iletmişti. Çünkü neticede akıntı vs durumunda neredeyse o çamaşır 8-9 saat kalıyor üstümüzde sağlıklı değil

Farklı doktorlar farklı fikirler belkide yanma da enfeksiyon da kötü rahatsızlıklar. Allah herkese şifa versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…