Lütfen yardımcı olur musunuz?

fatosdm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
2
0
29
Merhabalar, reglime 6 gün kala kan verdim aile hekimliğinde rahatsızdım kanımda enfeksiyon var mı diye hoca bakmak istemişti. Betaya da bakıldı beta 0.2 çıktı. Hocaya sordum olsa çıkardı dedi. Reglime 5 gün varken kahverengi akıntı geldi günlük pede azıcık bende regl başlangıcı olarak düşündüm. Her ay kahve ya da pembe lekelenmem olup daha sonra sökülüyorum çünkü. Bu akıntı 1 gün sonra kesildi ve normal akıntıya döndü. Regl günüm geldiğinde kuşkulandım idrar testi yaptım silik çizgi görünce şok oldum. Kanımda enfeksiyon olduğu için antibiyotik kullanıyordum. Telaşlandım özel hastanede gebelik testi yaptırdım regl günümde sonuç 15.8 çıktı. Ertesi gün aile hekimine tekrar gittim. Pazartesi gel tekrar kan alalım dedi. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Reglsine 6 gün kala negatif sonuç alıp regl gününde hamile olduğunu öğrenen? Açıkçası geç döllenme mi oldu, sağlıksız bir gebelik mi telaşa kapıldım. Kadın doğuma henüz gitmedim acil gitmem mi gerekiyor bilmiyorum. İlk gebeliğim yardımcı olur musunuz?

Regl günü gelmeden yapılan testler güvenilir değildir gebeliginizin sağlıklı olup olmadığını ancak iki günde bir iki kat artış olup olmadığını gözlemleyerek anlayabilirsiniz acil gitmenize gerek yok iki günde bir artışa bakın beta 3000 olduğunda gidip keseyi görebilirsiniz

Kan testini aynı yerde yaptırın bence, diğer türlü farklı sonuç çıkabilir

Büyük ihtimalle geç döllenme bende adete bir gün vardı negatif adetimin dördüncü günü pozitifi gördüm tabi yinede en yakın dönemde kadın doğuma gitmelisiniz

Büyük ihtimalle geç döllenme bende adete bir gün vardı negatif adetimin dördüncü günü pozitifi gördüm tabi yinede en yakın dönemde kadın doğuma gitmelisiniz
Teşekkürler yorumlarınız için sabah kanamam oldu, acile gittim. Kan aldılar tekrar, sonucum henüz çıkmadı kimyasal olma ihtimali yüksek dendi. Regl gibi kanamam devam ediyor cünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…