Lütfen yardımcı olunnnn :((

_Florida_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2010
104
0
Arkadaslar bnde 1 ayı aşkın zamandır takıntı,evham gibi problemler var.Daha önce psikiyatrye gttm hc yardmcı olmadı sdece depresan verdi yolladı onlardıa bıraktımk bağımlılık ve kilo yapıyo diye neyse anlatmaya şöyle başlayım....

Ben daha 17 yaşındayım ve bende bir süredir hemoroid problemi var öyle çok ağır derecede değil ama çok rahatsız oluyorum gerçekten illet bişey ve kimden duyduysam bunu hayat boyu çekersin amelyat olsanda yine olur zaten amelyat olma çok büyük acı çekersin falan diyolar herkes bni çok korkuttu annemle babam bişey olmaz diyo ama çoook korkuyorum ve kafam buna çok takılı.

2. sorunuma gelirsek size bu saçma ve ilginc gelebilir ama napıyım böyle düşünmekten kendimi alamıyorum aslında daha öncede siteye yazmıştım bu sorunumu ama fazla bi yardım gelmedi.Nyse şöyle anlatayım bana sınıf arkadasım erkeklerin girdiği tuvalete girersen ve o bosalmıssa hamile kalırsın dedi gazetede okumus.Bu bana ilk basta çok sacma geldi ama sonradan içime kurt düştü ztn bayadır evham sorunu vardı bnde bn duyduktn snra bnu iyice evham haline gtrdm zorda olsa cesaretimi toplayıp annemle knustum annm olur mu öyle şey sacmalama fln dedi sonra zar zor ikna ettm ve bi gebelik testi aldk onu günün ilk idrarıyla yaptm 2-3 dk fln beklettim snuc negatif çıktı ( bu arada kimseyle ilişkiye girmedim) sonra yine içim rahat etmedi bir doktora sordum(psikiyatrist) ve 2 eczacıya sordm olur mu öyle şey çok saçma dediler.Sonra iyice evhamlandım bana geliolar arada gittim 1 test daha aldm onu günün 2. idrarıyla yaptm 6-7 dk fln beklettm oda negatif çıktı 1 ay fln sonra bnm adetim normalde 2 gün fln gecikir bu sefer 4 gün oldu gecikeli anneme adet düzensizliği bahanesiyle bi özel hastaneye gittim doktor bni ultrasona aldı tabi doktorada adet ağrısı ve düzensizliği dedim kasıklarıma,yumurtalıklarıma ve rahmime baktı hersey gayet normal dedi orda gebelik görseydi söylerdi heralde çünkü arkadasıom onu anlattktan 2 ay sonra fln gittm doktora herneyse sonra bn unuttum bu olayı ama şu son zamanlarda yne aklımda ama anlatamam aşırı kötü oluyorum ağlıyorum resmen kendimi yoluyorum ama bi fayda yok içim yine rahat değil ne yapıcağmı bilmiyorum lütfen lütfen lütfen yardımcı olurn.... senağlama

Canim benim 17 yasindaymissin daha, hayatin baharinda yazik degil mi sana..
Okudugumdan anladigim kadari ile daha once doktora gittin ama ilac kullanimi bagimlilik yapar dusuncesi ile biraktin. Ben ilacina devam etmeni oneririm,tabi ki karar senin.Ama ben ilac kesinlikle kullanmam gibi bir dusunce icindeysen Psikoterapi almani oneririm.

Diger konuya gelince burda cidden normal olmayan birsey var.
Defalarca test yaptin negatif cikiyor ve hala suphe ediyorsun.Ki beraberlik de yasamamissin.
Hic boyle sey olurmu canim inanmayin allah askina boyle seylere.Bebek sahibi olmak isteyenler bile normal beraberlikten sonra bile belki hamile kalamayabiliyor.
Bu dusuncelerin bu kadar yogun olmasi benim aklima ilk OKB yi getirdi.Rahat ol ve psikolojik destek al..
sevgiler

hemoroit ameliyatı eşim oldu hiçte öyle agrıları olmadı ve gayette saglıklı şuan 20günde düzeldi korkma ol bence sorunun biter hem

bak tatlım ortak lavabo kullanarak hamile kalınsaydı en başta aynı evi paylaşan insanlar hamile kalır, tıp literatüründe bir çağ başlardı yerimseniben hiç endişelenme. kaldı ki zaten erkek-kız tuvaletleri farklıdır.. sana bunu anlatan arkadaşın şakacıymış sanırım biraz yerimseniben sen yine de bir uzmanla görüş, hem rahatlarsın hem kafan boşalır yerimseniben

Canim psikiyatriste gittigini okuyunca bilirsin diye dusundum pardon.
Obsasif Kompulsif bozukluk canim yani saplanti,zorlama da diyebiliriz.Internetten arastirip daha detayli bilgi edinebilirsin

hepinize tesekkürler arkdslar ama içmdki korku bi türlü gitmiyo her 2 sorunda da çok kötü hissediyorum en kısa zamanda gdicem psikiyatriye.

canım benim neden öle olasın mantıklı düşünürsen öle bişi olmaz olamaaz imkansız bişi hiç duyulmamış bişey dimi sende biliyosun ama rahat edemiyosn bence kendini, rahatlat aklına güzel şeyler getir o kız arkadaşında saçma sapan şeylerle doldurmasın kafanı yani hangi gazetede okumuş allah bilir kimden duyduda okudum diye bahane uyduruyo için rahat etsin tatlıım öle bişey yok olamaz yani böle fikirleri at kafandan sen kendi kendine evhamlanıyosun hani ortada gerçekci bişey olsa tamam dicem ama olamıcak bişeye evham yapma takma kafana o kadar daha çok gençsin başka şeylere yönel sevdiğin şeylerle uğraş böle kötü dşüncelerden sıyrıl umarım kısa zamanda düzelrsin cnm

cnm bide bendede var o ameliyatsız geçmiyor gerçekten iyi hastanede iyi dr lar elinde gayette iyi olursun acında olmaz çok kendini böle kötü düşüncelere kaptırma dünyada onca insan olumsuz şeylerle karşılaşıyo bizde öleyiz ama hiçbirimiz bu derece dşünmüyoruz sonuçta çok takarsan çok canın sıkılır rabbim hakkında hayırlısını versin dua et allaha sığın hiçbişey olmaz allahın izniyle

"Psikoloji bölümünde Dr Meltem hanım kesinlikle konu açan üyenin konusuna yorum yazılmasını istemiyor. O bölüm ona ait. Mesajınız silinmiştir bilginize"

uyarısıyla bu bölümde arkadaşımıza yazdığım mesajım silindi ancak görüyorum ki Meltem hanımın konuya cevabı bulunmuyor ve benden başka herkes yazabiliyor,

zaten sadece fikir verebileceğimi düşündüğüm konularla ilgili nadir olarak mesaj yazıyordum, artık onu da yapmayacağım, çok sağolun sevgili Kadınlar Kulübü.

Nasıl bir mesaj denetleme ve silinmesi gerektiğine karar verme sistemidir bu anlamış değilim ancak daha önce yazdıklarımı tekrar yazayım canım, umarım bu sefer de sen okuyana kadar silinmiş olmaz yazdıklarım..

Böyle birşey mümkün değildir bu konuda için son derece rahat olsun, belki ama belki çok düşük bir ihtimal eğer şöyle birşey olursa mümkün olabilir: klozet tipi bir tuvalete sperm bulaşmışsa ve hala yaşıyorsa (spermlerin belli bir canlılık süreleri vardır bir süre sonra ölürler) ve sen de bu klozete vajinanın girişi iyice değecek yapışacak şekilde oturursan ancak çok küçük bir ihtimal gerçekleşebilir, ki o da kaç binde bir ihtimaldir bilemiyorum. yoksa bir alaturka tuvalet misal diyelim böyle birşey olmuş ve sen de ardından o tuvaleti kullandın, asla ve asla böyle birşey mümkün değildir.
senin kafandaki soru işaretleri ortadan kalksın diye böyle örnek vererek söylüyorum "belki" olabilir diye ama inan çok zor. ki sen de bu konularda hassas biriymişsin, özellikle klozet tipi tuvaletleri dikkatli kullanıyorsundur, peki neden hala bu yersiz endişelerin, ne gerek var böyle şeyler düşünerek kendini yiyip bitirmene. bana da arkadaşların söylediği gibi obsesif kompulsif bozukluk gibi geldi senin rahatsızlığın ama inan bu duygu durumlarını aşabilirsin. titizlik takıntısından ellerini günde yüzlerce kez parçalayana kadar yıkayanlar, dışarıdan mikrop getirir diye misafir ağırlayamayanlar, pistir diye aldığı meyve sebzeleri çamaşır suyuyla yıkayanlar var bu hastalıktan muzdarip olup da. senin de gebelik testi yapman, hastaneye gitmen bana böyle bir durum olabilir gibi düşündürdü. ha, burada "olabilir" deniliyor diye kendini de sakın ona endeksleme, geçiçi bir endişe hali muhtemelen seninki, belli ki birileri seni bu konuda gerçekten korkutmaya çalışmış, belki de dalga geçmek için söylemişlerdir ya da karacahilliklerinden. o yüzden bunun fiziken, tıbben, asla mümkün olamayacağını anlayıp kendini rahatlatmalısın. ayrıca tam bir cinsel birleşmede dahi hamilelik ihtimali %30lardadır. hamileliğin gerçekleşmesi için yumurtlama zamanı, sperm kalitesi vs vs vs bir sürü şartın bir araya gelmesi gerekir.
umarım içini biraz rahatlatabilmişimdir..

gercktn biraz rahatladım yaa bunu tıp hakkında bilgisi olan birinden duymak ii oluyo. Çok teşekkürler.

rica ederim, için kesinlikle rahat olsun ama bu huzursuzlukların devam ederse bir psikiyatrdan yardım almakta fayda var, bu konuda da hiç çekinme, bahsettiğim gibi çok sayıda kişi var bu durumları yaşayan.
sağlıklı mutlu günleri dilerim sana...

X