Lütfen yardim

duygu4411

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2015
7
1
34
Merhaba sevgili anneler. Kızım 4 aylik. Çok kotu bir donem geçirmekteyim. Uyku uyuyamaz yemek yiyemez oldum. Bebeğim ilk olarak 2 ay önce beşiğinde tıkanır gibi olup kafasını geriye attı çırpınmaya başladı kucağimiza alıp ters çevirince kendine geldi. Olaydan 1 ay sonra tekrar bu şekilde oldu yine 2-3 saniye içinde düzeldi. Nörolojik olduğunu düşünüp hastaneye goturduk. Eeg ve kan sonuçları temiz çıktı. Sadece biraz kansızlık var dedi damla verdi.En son dun akşam uykudan uyandıktan bikac dakika sonra çırpınmaya başladı ve rengi morardı. Ters çevirince düzeldi.bebeğimin gelişimi çok iyi fiziksel ve bilişsel acıdan. Bu şekilde problem yasayan var mi.paylasimlariniza ihtiyacım var.şimdiden çok tesekkur ederim

sadece nöroloji doktoruna mı götürdünüz. Bence tam teşeküllü bir üniversite hastanesine veya çocuk hastanesine götürün.

Benim kizimda 38 gunluktu gece baktim cocuk nefes alamiyor bahsettiginiz gibi geri atiyordu kendini kizarmisti cocugum nefes alamiyor gibiydi hemen aldik kucagimiza duzelir gibi oldu sonra tekrar etti hemen acile gittik burnuna hortum soktular vs bi sekilee actilar megerse kusmuklari bir sekilde tikamis yavrumu elhm sonrasinda bi sorun yasamadik..

canim inanisini bilmiyorum ama bi hocaya baktirin derim kuzenimde de ayni sorunu yasadik megersem annesine ilac yapilmis bebek uzerine gelmis

Tüm tetkiklerini üniversite hastanesinde yaptırdık. Kardiyolojiyede götürdüm. O da temiz çıktı. Bebeğim toplu bir bebek o yüzden insan içine pek çıkamıyoruz. Hemen soruyorlar mama veriyo musun şişmiş çocuk diye esim hemen atliyo ne maması sadece emiyo diyo. Çok nazar oluyo kızıma. Geçen iyi bir tanıdık vardı okuttum ona yanina cagirdi bi baktım kadının tüyleri diken diken olmuş. Gözünden yas akıyo. Çok nazar var dedi. Çörekotu okudu sardım bezle üstüne takıyorum. Artik ne yapacagimi neye inanacagimi şaşırdım. Uyku haram oldu. Allahım kimseye yaşarmasın. İnşallah bizimki de kusmuktandir.

Emdikten hemen snra yatirmayn bebekler gazla beraber yogurt seklinde kusmukleri gelir haliyle genize kacabilir bn bi saat yatrmazdm kucagimda iyice gaz cikarmasini beklrdm agzndan sut arttiklari gelirdi hep ondan olabilr bebeginizi ztn hafif yan yatrmalsnz hatta bogulmayi onleyici bebek yastiklari var almanizi tavsiye edrm

Doktora danışmak en mantıklısı tabii ama arkadaşın dediği gibi gazını çıkarttıktan sonra uyutun. Ayrıca reflü yatakları oluyor hafif eğimli, eğer kusmuğunu yutmayla ilgili sıkıntısı varsa yardımcı olabilir. Bebeğinizi de next2me gibi bir şeyle yatağınıza oldukça yakın tutmanızı tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin.

Kiloya hiç takılmayın, çocukta kilonun hiçbir zararı yok demişti bizim doktorumuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…