lütfen yardım

P

papicya

Ziyaretçi
halıma mum damlamış hemde kocaman bi leke ve sertleşmiş nasıl çıkartabilirim bilgisi olan lütfennnnnmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmir

. Ütüyü fişe takın ve mümkün olan en düşük ısıya ayarlayın.

2. Ütü kızdıktan sonra, kağıt havluyu alın ve mum lekesinin üzerine koyun. Ütüyü hafifçe kağıt havlunun üzerinde gezdirin. Mum lekesi akışkan hale gelecek ve kağıt havlu onu emecektir. Ütünün ısısını orta seviyeden yukarıya çıkarmayın yoksa halının içindeki sentetik ipliklere zarar verebilirsiniz. Bazı özel halılar için, ütüyü daha fazla bastırmanız gerekebilir. Berberi halılarına özellikle dikkat edin ve iplik veya ilmikleri çekmeyin. İlmikleri çekmeniz bir kaçığa neden olabilir ve bu “kaçık” halının boyunca devam edebilir.

3. Tüm mum kalıntısı emilene kadar ütü ve kağıt havlu ile çalışmaya devam edin. Mumun emildiği bölge nemlenebileceğinden kağıt havluyu birçok kez döndürmeniz gerekebilir. Eğer söz konusu büyük bir lekeyse, birden fazla kağıt havluya ihtiyacınız olabilir. Burada anahtar kelime sabır çünkü bu işlem biraz zamanınızı alabilir.

Alıntıdır

tşk ütüyü duymuştum ama korkuyordum yapmaya deneyecem

canim daha da hizli gerceklestirmek icin o bolgeyi pudralayabilirsin. bolca pudra dokup isitip ustune havlu serersen pudralar da eriyen yagi emiyor. denenmistir.

X