lütfen yardım hormon testi sonuçlarımı anlayamadım

lcvrt

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
9
0
tsh 3,02 referans 0,35-5.50

prolaktin 26

özel normal değerler
kadın 2,18-29,2 ng/ml
kadın 1,8-20,3 ng/ml postmenapozal
kadın 9,7-208,5 ng/ml gebe

vitamin B12 317 referans 190-911
folik asit 6.26 referans 5,38-20
ferrittin L 20 referans 22-322
insülin (açlık) 4.6 referans 2-25

adet düzensizliği( sık sık adet görme ayda 2), yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, saç dökülmesi, açlığa dayanamama gibi şikayetlerle doktara gittim. kan hormon ve idrar testi verdi. kanda bir sorun yok gibi. idrarda nitrit ve bakteri çıkmış. hormonlardan ise bir şey anlayamadım. östrojen ve testesteron progesteron gibi hormonlara bakılmamış galiba tam olarak anlayamadım. ve bu özel normal değerler yazanlar ne demek? arkadaşlar bilen varsa lütfen yardımcı olsun.
bu arada 2 yıl önce hormon testi yaptımıştım ve tüm hormonlara bakılmıştı doktor iki hormonumun biri yüksek diğeri düşük olacağına tam tersi olduğunu söylemişti ama hangi hormonlar bilemedim ve tedaviyi yarıda bırakmıştım. şimdi iyi bir çözüm ararken bu sonuçlar benim kafamı karıştırdı.

arkadaşlar hiç anlayan yok mu? hiç kimsenin hormon testi sonucunda böyle şeyler yazıyor muydu? hastaneye gidene kadar meraktan çatlayacağım. :KK76: netten baktım bir sonuca varamadım. neden bir kaç tanecik hormonuma bakılmış en önemlilerine bakılmamış :KK43:

canım tahminimce menapoz,gebelik gibi durumun olmadığı değer senin için referans alınmalı yani ilk maddeye bakmalısın sanrım

canım tahminimce menapoz,gebelik gibi durumun olmadığı değer senin için referans alınmalı yani ilk maddeye bakmalısın sanrım

cevabın için çok teşekkür ederim. ancak anlamadığım sonuçlarda sadece özel normal değerler yazmışlar bunların ismi ne? sadece kadın yazıyor ve karşılığında referans değerlerini yazmamışlar aynen buraya yazdığım gibi sonuç kağıdım kafam çok karışık

şimdi anladım tatlım çok teşekkür ederim demek ki onlar prolaktinin referansları o halde prolaktinde normal. o kadar şikayetim varken neden östrojen progesteron hormonlarıma bakmamış bu doktor beni çıldırtacak off
şimdi tekrar test yaparlar herhalde

şimdi anladım tatlım çok teşekkür ederim demek ki onlar prolaktinin referansları o halde prolaktinde normal. o kadar şikayetim varken neden östrojen progesteron hormonlarıma bakmamış bu doktor beni çıldırtacak off
şimdi tekrar test yaparlar herhalde

bende saç dökülmesi şikayeti ile gittiğimde doktorum adetin 3.günündeki testi eksik yazmıştı..zaten geç adet oluyodum...bidahaki adetimi beklerken sövmüştüm artık kendisine..sonucunuuz gösterirken sorun istemediği tahlilleri bence...geçmiş olsun canım

bende saç dökülmesi şikayeti ile gittiğimde doktorum adetin 3.günündeki testi eksik yazmıştı..zaten geç adet oluyodum...bidahaki adetimi beklerken sövmüştüm artık kendisine..sonucunuuz gösterirken sorun istemediği tahlilleri bence...geçmiş olsun canım

sanada geçmiş olsun canım. ah bu doktorlar :KK43:

ben 4 yillik evliyim 2 yil once bir dusuk yaptim evlendigimden.beri korunmuyorum benim sat tarihilerim 28 gunde bir olurdu son 6 aydur 21 gunde bir olmaya basladim ve adetlerim hep sancilidir ilk gunu agrim olurdu son 6 aydir adetim ilk gunu agrim olmuyor ve 2 3 4 gueri olmaya basladi adetin 3 gunu hormon testleri verdim aramizda yardimci olabilecek varmi bana
fsh 6.3
Lh 12.4
prolaktin 9.3
progesteron 0.57
tsh 0.42
e2 38.4

canım bu hormon testlerının senın adet sorununla bı alakası yokki.. sana FSH TSH LH AMH testi yapmaları lazım bunlar dısında cok gereksız hormonlarına bakmışlar

X