Bebek Beslenmesi Lütfen yardım emzirme problemi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

goldstar535

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
658
518
Arkadaslar Merhaba 25 günlük bebegim var ve sutum yeterlimi bilmiyorum daha doğrusu bebegim emiyo uyuyo gaz sancisi ndan dolayi devamli uyaniyo ama annem ve kayinvalidem sütun yetmiyo diyo dün 10 dk manuel pompayla tek gogusumde 60 cc süt çıktı bakın var süt diyorum şimdide dünden beri var ama doyurmuyo diye tuturdu lar bende vicdan azabı çekiyorum aca bebegi acmı bırakıyorum diye dün emdi beni üstüne bide mama verdik bebeğim 2 saat boyunca çok rahatsız oldu ve devamlı küstu doktor randevumuz 5 gun var ama bunu anlamanın bir yolu varmi mesala bebeğim emerken diğer gogusumden süt gelmiyo çok olsa süt geliyomus lütfen yardım edin saşirdim kaldım yetiyo mu yetmiyo mu

Kilo alımı ve kaç bez kirlettiği en büyük göstergesi....

Anneler kv ler nineler teyzeler sütü hiç yetiremezler zaten onlar için çok canınızı sıkmayın

Kilo alımı ve kaç bez kirlettiği en büyük göstergesi....

Anneler kv ler nineler teyzeler sütü hiç yetiremezler zaten onlar için çok canınızı sıkmayın
Aynen öyle tatlım bebegimi emzirmek için mücadele veriyorum resmen günde 4 5 kez kakasini yapiyo bide göğüs uçları yara oldu krem kullanıyorum ama çok acı çekerek emziriyorum valla işkenceye dönüştü emzirme bi yandan doydumu düşüncesi bi yandan yaralar

Arkadaslar Merhaba 25 günlük bebegim var ve sutum yeterlimi bilmiyorum daha doğrusu bebegim emiyo uyuyo gaz sancisi ndan dolayi devamli uyaniyo ama annem ve kayinvalidem sütun yetmiyo diyo dün 10 dk manuel pompayla tek gogusumde 60 cc süt çıktı bakın var süt diyorum şimdide dünden beri var ama doyurmuyo diye tuturdu lar bende vicdan azabı çekiyorum aca bebegi acmı bırakıyorum diye dün emdi beni üstüne bide mama verdik bebeğim 2 saat boyunca çok rahatsız oldu ve devamlı küstu doktor randevumuz 5 gun var ama bunu anlamanın bir yolu varmi mesala bebeğim emerken diğer gogusumden süt gelmiyo çok olsa süt geliyomus lütfen yardım edin saşirdim kaldım yetiyo mu yetmiyo mu
Yukarıdaki arkadaşın da söylediği gibi bebeğin doydugunun en önemli iki göstergesi kilo alımı ve bezini kirletmesidir. Gunde 3-4 kez bezini kirletiyorsa ve ayda ortalama 1 kg civarinda almışsa bebeginiz doyuyordur. Bezini kirlettigini söylüyorsunuz. Kilo alımını da doktor muayenesini beklemek istemiyorsanız şu şekilde yapabilirsiniz ben öyle yapiyordum. Evde dijital tartiniz varsa önce siz çıkın kilonuza bakın sonra bebeğinizi kucağınıza alın tekrar çıkın aradaki kilo ya da gram farkı az cok bebeğinizin aldığı kiloyu gösterir. Ayrıca anneniz dahi olsa basinizda surekli sütün yetmiyor, bu bebek ac diyenlerin sözlerini hiç kafanıza takmayin. Aynisini bana da etrafımdaki herkes yaptı. Zaten streslisiniz, en kucuk seyi kafaniza takmaya ve uzulmeye acik bir surectesiniz bir de etrafinizdakilere birseyleri izah etmek zorunda kaliyorsunuz. En son artık baktım olmuyor alın siz emzirin benden daha mi iyi bileceksiniz bebegimin durumunu dedim. Bebek bu gazi olur aglar, ilgi ister aglar, cani ister aglar. Her agladiginda ac degildir. Bizimle tek iletisim kurma yollari aglamak bunu unutmayin. Bebeginizi sağlıcakla buyutursunuz insallah

Aynen öyle tatlım bebegimi emzirmek için mücadele veriyorum resmen günde 4 5 kez kakasini yapiyo bide göğüs uçları yara oldu krem kullanıyorum ama çok acı çekerek emziriyorum valla işkenceye dönüştü emzirme bi yandan doydumu düşüncesi bi yandan yaralar
Benim yara izlerim hala duruyor kızım 4 yaşında...çektiğiniz acıyı benden daha iyi anlayan olmaz sanırım krem kullanım ve doğru emzirme tekniklerini araştırın yanlış emzirdiğimiz için oluyor o yaralar çoğunlukla....ayda 600 ila 1000 gr alması normal...benim kızım hiç tombik bir bebek olmadı boy ve kilo persentili en fazla %50 lere çıktı hep sağlıklıydı kilo konusunda üzerimde hep bi baskı vardı ama yılmadan 25 ay emzirdim...hiç mama vermeden

Dr un az yedirin dediği bebeğe " ay bu biraz zayıf mı ne" yorumunun yapıldığını duydu bu kulaklar etrafa aldırmayın...anne sütünün kolay kolay bebeğe yetmediği, beslemediği durum olmaz...

Arkadaşların dedıgı gıbı kılo alımı ve bez kırletmesı en büyük gosterge
Günde Enaz 5 çışlı bez de doyduğunu Gösteren şeylerden bırı
Zaten şu ülkede 2 cocuk büyüttüm dıyen herkes pedıatrı uzmanı edasında
Herkes herşeyi bılıyo:işsiz:
bıde şu hassas donemımızde sınır edercesıne sureklı bı akıl verme hırsı
Bayanlar ben bı gogus ucu kremı kullanıyorum aynı markanın pişik onlıyocısınıde kullanıyorum evet Pahalı bı krem ama bunu bana söyleyen arkadasa her dakıka dua edıyorum
Earth mama angel baby gogus ucu kremı ve pişik onleyıcı krem Internet'ten araştırın tamamen doğal ayrıca
Soyledıgın mıktarda gayet ıyı doyması için
Kımseye kulak asma
1 aylık bebegın doyacagı mıktar 1 öğünde 100 ml cıvarı zaten
Günde de 600 ml gıbı

Canım sagdıgın senı yanıltmasn çünkü bebek emınce daha cogu gelıyor bebek yırmı gunlukten snra reflek olarak hep emmek ister tok olsa bıle emmek ister ama ac oldgu anlamna gelmıyor öle dusunme konusanlar daha cooook olcak kulaklarını tıka o gunlerde kolık gaz sancıları oluyor aglama saatleride aynıysa gazdansır bıkac aya yavaslayarak yok oluyor bence gereksız mama verme doymasa uyumaz

X