lütfen yardım edin

uxgxur ve eylxuxl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
104
1
arkadaşlar 6 haftalık hamileyim sadece kan testı yapıldı birde salı günü keseyi gördük normal dedi dr başka neler yapmam gerekiyor henüz özele hiç gitmedim haftaya kalp atışlarını duyduktan sonra başlayacağım ama bu arada kaçıracacağım birşey olsun istemiyorum bu2 li test 3 lü test nedir bilmiyorum ne zaman yapılması gerekli bilmiyorum lütfen yardım edin

canım dur bakalım çok erken daha ..hele bir kalbini gör dr zaten sana gerekenleri zamanında söyleyecektir..
11-14 haftada başlar testler..sonra devam eder haftalara göre..henüz erken hayırlı olsun..

arkadaşlar 6 haftalık hamileyim sadece kan testı yapıldı birde salı günü keseyi gördük normal dedi dr başka neler yapmam gerekiyor henüz özele hiç gitmedim haftaya kalp atışlarını duyduktan sonra başlayacağım ama bu arada kaçıracacağım birşey olsun istemiyorum bu2 li test 3 lü test nedir bilmiyorum ne zaman yapılması gerekli bilmiyorum lütfen yardım edin
canım hayırlı olsun Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin
ama biraz sakin ol ne yaptın sen daha var o testlere 2li test 11-14 hafta arası 3lü testede daha çook var hiçbir şey kaçırmadın merak etme zaten dr. kontrollerine gittikçe dr'un sana herşeyi söyler merak etme
tekrardan hayırlı olsun :CüvCüv:

öncelikle hayırlı olsun..ama bencede daha var,bende yaklaşık 7 haftalık hamişim bugün ilk kez kalp atışı gördük..doktor 10 gün sonra çağırdı,daha ondan sonra yavaş yavaş başlayacak testler..şimdi bebişini büyüt içinde...:)) bide bence sabit bi doktor bul kendine ve onunla devam et..tekrar hayırlı olsun...

Canım tebrik ederim....
Öncelikle yapman gerekenler arasında kan testlerin var hormon troid vs..bunların değerleri normalmi onlara bakılmalı..,
Bu arada folik asit almalısın doktorunla konuş...
Diğerleri ilerki aşamada...
Önce bebeğini bir gör canım benim..

hepinize teşekkür ederim ama heyacandan öleceğim sorun çıkacak diye öyle mutluyum ki korkuyorum bu rüyadan uyanacağım diye ne olur dua edin hayırlısıyla tamamlansın bu yolculuk

canım benim heyecanını anlıyorum ama sakin ve stressiz olman gerekiyo herşeyden önce.merak etme zamanla alışacaksın ve zamanla herşeye sıra gelecek.bende 6 haftalıkken senin gibiydim.şimdi 11 haftamdayım hala zaman zaman sabırsızlanıyorum ama eskisi kadar değil. :)

canim benim heycanini anliyorum ama testler en erken 10.haftada baslar dr kan tahlilini hormonlara bakmak icin yapmistir...endiselenme ama dr unla konus sana arkadaslarin da dedigi gibi folik asit versin...aceleye gerek yok zaman öyle bir geciyor ki anlamiyorsun bile...
Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah...

X