Lütfen yardım edin

DXUXNYA TATLISI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
364
3
Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum lütfen banada yazın evleneli 2 ay sonra tam 1 sene olucak eşim istemediği için eşim prezervatifle korundu malesef.Eşimle karar aldık 2 ay sonra korunmayı bırakıcaz ama ben çok stres yapıyorum sizce korunmayı bırakır bırakmaz hamile kalır mıyım acaba :sm_confused:

hoşgeldiniz önce sorunuza gelince bu kişiden kişiye değişiyo ben korunmayı bırakalı 3 ay oldu bekliyorum bakalım bu ay adet olmayı kimisi hemen kalıyor ama kimside beklemek zorunda kalıyor bence bi doktora görünün bi sorununuz varsa erkenden önlem almış olursunuz işşlallh tez zamanda tüm anne olmak isteyenler bebişlerini kucağına alır

canım arkadaşında dediği gibi bünyeden bünyeye değişiyor ama stres yaparsan ve çok kafaya takarsan bu süreç gecikiyor normal hayatını yaşa , gün gelmiş ki bakmışsın hamişsin

tabiki bünyeden bünyeye değişir...kimisi hemen kalır,kimisi daha sonra kalır..bir de allah ın takdiri ...

doğum kontrol hapı kullananların korunmayı bıraktıktan sonra 1-2 ay daha uzayabılıyor.
Ama sız prezervatif ile korunduğunuz için hemen hamıle kalma şansın daha fazla tabı başka bır sorun yoksa.Ayrıca cok kafaya takarsan stresten dolayı olmayabılıyor.Ayrıca;ilişki sayısınıda gün aşırıya düşürmelısınız.Her gün olunca sperm kalıtesı düşüyor çunku.
Folik asit alıp şimdiden başlamalısın.Sigara vs.. gibi bir alışkanlığın varsa bırakıp düzenli beslenmelisin.
Yinede bekleyemıyorsan doktora gıdıp içinin rahat etmesini sağlayabılırsın.O zaten bu uyarları yapacaktır..
Gönlünce olsun herşey..

doğum kontrol hapı kullananların korunmayı bıraktıktan sonra 1-2 ay daha uzayabılıyor.
Ama sız prezervatif ile korunduğunuz için hemen hamıle kalma şansın daha fazla tabı başka bır sorun yoksa.Ayrıca cok kafaya takarsan stresten dolayı olmayabılıyor.Ayrıca;ilişki sayısınıda gün aşırıya düşürmelısınız.Her gün olunca sperm kalıtesı düşüyor çunku.
Folik asit alıp şimdiden başlamalısın.Sigara vs.. gibi bir alışkanlığın varsa bırakıp düzenli beslenmelisin.
Yinede bekleyemıyorsan doktora gıdıp içinin rahat etmesini sağlayabılırsın.O zaten bu uyarları yapacaktır..
Gönlünce olsun herşey..

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çalışıyorum ama sizleri dinleyip doktora gitmeye çalışıcam.Rabbim hayırlısını versin herkese ve bana.İster istemez yapıyorum işte stres.Ama haklısınız herşey zamanı gelince olur buna inanıyorum.

canım öncelikle adetinin 2. günü doktora gidip hormon tahlillerini yaptır ayrıca smer testini , kan ve idrar tahlillerini ve ultrasyonla muayeneni ol. eğer bir sıkıntın yoksa yumurtlama günlerine yakın gün aşırı ilişkiye gir. stres yapma. her şeyi oluruna bırak ve en kısa zamanda eczaneden folic plus al ve günde 1 tane iç en kısa zamanda güzel haberlerini bekliyoruz

canım hayırlı zaman hangisisyse o olsun acele etme allah bilşir ne zaman olacağını ilk ayda kalabilirsin 1 yıl sonrada allah sağlıklı bebek versin önemli olan o dimi

Bizde aynı şekilde korunduk üç yıl.Korunmayı bıraktıktan sonraki ay hamile kaldım.İnşallah sizde sorun yaşamazsınız.Stres yapma bence...

canım ohoooo sen daha isleme baslamadan stres yapmıssın. stres en iyi dogum kontrol yontemidir derler. stres yok. hemen doktora git genel bir muayene ol. zaten ocuk istersen hemen folik asit yazar sana. ccugun ilk gelisen yeri omurgası ve sinir sistmi. folik asit de sinir sistminin gelisiminde cok buyuk katkı saglıyor. eger bir problem var ise tedavin baslar. ikincisi ise her sabah ısını olc. bu senin yumurtlama gununu tespitte yardımcı olur. iki ay tespit edersen, korunmayı bıraktıgında yumurtlama gunune gore iliskiye girerseniz daha buyuk sans olur. once dijital bir termomerte al basucuna koy. her sabah aynı saatte (mesela 7) daha yataktan kalkmadan dil altından atesini olc. bir kagıa yaz. her gun asagı yukarı aynı cıkar. mesela benimki 36.5 cıkıyor genelde. yumurtlama olacagı gun cok az duser. yumurtlamadan sonra ise bariz 4-5 derece artar. yani yumurtlamadan once ve yumurtlamadan sonra yarı derece fark eder. bunu tespit et. sonraki ay mesela 15. gun mu yumurtluyorsun. 13 14 15 16. gunlere agırlık verirsin. hadi kolay gelsin.

X