Lütfen yardım edin.. geçmeyen sistit..

Denizzz76

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2021
33
7
47
Merhaba lütfen bilgisi olanlar yardım etsin. 2 aydır sistit belasından kurtulamadım. Sistoskopi yaptırmayı düşünüyorum korkuyorum.. yaptıranlar yardımcı olursa sevinirim. Ya da uzun süreli sistitten kurtulanlar varsa paylaşırsanız minnettar olurum.

İdrar tahlili, idrar kültürü ve uretra (dış idrar deliği) sürüntüsü mikroskopik inceleme ve kültürü yaptırdınız mı? Kültürde bakteri üremesi olduysa uygun antibiyotik kullandınız mı?

Bir günde sudan mideniz bulanana kadar su için doldurun için bitince az sonra bir daha için deneyin bir

Evet uygun antibiyotik kullandim geçer gibi oluyor tekrarliyor

Evet uygun antibiyotik kullandim geçer gibi oluyor tekrarliyor
İdrar kültürü veya idrar deliği sürüntüsü alınıp kültüründe üreyen bakteriye yönelik antibiyogram sonucuna göre antibiyotiği kastediyorum. Kültür sonucunuz var mı?

E.coli bakterisi en sık görülen idrar yolu enfeksiyonu nedenidir. Kaynağı genellikle dışkıdır. Büyük tuvalet sonrası anüs temizliğinizi önden arkaya doğru yapın. Bölge mutlaka kurulansın, nemli kalmasın. Tekrarlama durumunda idrar kültürü ve idrar deliği sürüntü kültürü tekrar yapılarak antibiyogram sonucuna göre ilaç seçimi yapılmalıdır. Vajinal akıntınız varsa o da tedavi edilmeli, bazen idrar yolu anormallikleri de (örneğin, idrar kaçırma gibi) kronik enfeksiyona neden olur. Cinsel ilişki öncesi ve sonrası iyi hijyen gerekli.

5 ay önce rahim alındı. İlk etapta enfeksiyon olmuştu 1 ay sürdü geçti ve 2 ay sonra tekrar başladı. 2 aydır da tekrarlıyor ne yapacağımı şaşırdım. Sisteskopi yaptırsam çok zormu acaba korkuyorum

Sistoskopi niye, Üroloji doktoru mu önerdi?

Ben sağlık çalışanıyım. Sistoskopi de oldum. Aşağıda sistoskopi olacak bir üye bilgi istiyordu, yazdıklarımı size alıntıladım. Sistoskopi olmanıza gerek yok bence, Mesane içi idrara çok sıkışıkken ultrason ile değerlendirilebilinir.

Sistoskopi niye, Üroloji doktoru mu önerdi?
Ben kendim isteyeceğim üroloji doktorundan. Cok teşekkür ederim paylaşımınız için. Sizde ne gibi şikayetler vardı ne kadar sürdü şikayetleriniz. Sistoskopi sonrası ilaç tedavisi gördünüz mü? Yardımcı olursanız sevinirim

Sistoskopiye Üroloji doktoru karar versin. İşlem kolay, zaten uyutuyorlar. Benimki 10 dakika sürmüş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…