Lütfen yardım edin.Canım çok yanıyor.

talihsiz84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
87
1
40
Lütfen yardım edin canım çok yanıyor.Bundan 3 yıl önce biri ile tanıştım ve ıona iilk gördüğüm andan itibaren aşık oldum.O da beni çok sevdi.Birbirimize aşıktık.Hala birbirimizi çok seviyoruz.ve ben onunla nasılsa bir başkası asla kocam olmıycak diyerek birlikte oldum onu çok seviyorum.Ancak beni ailemden gelip istedi.Ama ailem aramızdaki eğitim ve maddi durum farklılığından dolayı izin vermedi.Psikolojik tedavi görüyorum.Ama ailemle sevdiğim arasında kaldım aylarca,yıllarca ve şimdi ne yapacağımı bilemiyorum.Bir başkası ile evlenemem.Ama onunla evlenirsem ailem beni sileceğini reddedeceklerini söylüyorlar.intihara kalkıştım.olmadı annem yakaladı.çok seviyorum onu.ve hala bana evlenelim diyor.ama kararını ver ya ben ya ailen diyor.Ne yapmalıyım.Onunla bunca şey yaşamışken bir başkası ile evlenemem.ama diğer taraftan ailemi de bırakamıyorum.bir seçim yapmam gerek.lütfen ne olur yardım edin.

canım bende aynı durumda kalmıştım ailemi seçtim ve şimdi çok ama çok pişmanım neolusa olsun aile silemiyo ama sevdiğini bidaha bulamıyosun sen ailenle güzelce konuş ikna etmeye çalış mücadele et hemen inteharı düşünme seviyosan bırakma daha sonra bulunmuyo ve ben pişmanım mücadele etmediğime gerçi şimdi hayatta değil bırakma derim sana sevgine inanıyosan onunla olur diyosan ailen kıyamaz bi müdded karşı çıkarlar sonra kıyamazlar bebeğim üzülme

Lütfen yardım edin canım çok yanıyor.Bundan 3 yıl önce biri ile tanıştım ve ıona iilk gördüğüm andan itibaren aşık oldum.O da beni çok sevdi.Birbirimize aşıktık.Hala birbirimizi çok seviyoruz.ve ben onunla nasılsa bir başkası asla kocam olmıycak diyerek birlikte oldum onu çok seviyorum.Ancak beni ailemden gelip istedi.Ama ailem aramızdaki eğitim ve maddi durum farklılığından dolayı izin vermedi.Psikolojik tedavi görüyorum.Ama ailemle sevdiğim arasında kaldım aylarca,yıllarca ve şimdi ne yapacağımı bilemiyorum.Bir başkası ile evlenemem.Ama onunla evlenirsem ailem beni sileceğini reddedeceklerini söylüyorlar.intihara kalkıştım.olmadı annem yakaladı.çok seviyorum onu.ve hala bana evlenelim diyor.ama kararını ver ya ben ya ailen diyor.Ne yapmalıyım.Onunla bunca şey yaşamışken bir başkası ile evlenemem.ama diğer taraftan ailemi de bırakamıyorum.bir seçim yapmam gerek.lütfen ne olur yardım edin.

:teselli: canım çok üzüldüm yaşadıklarına... maalesef kimse senin yerine yapamazki bu seçimi:çok üzgünüm: senin karar vermen lazım.çünkü bu seçim biraz kişilere bağlıdır aleni tabirle kocaya kaçan vaya kaçanlara şahit olanlar ve sonradan kocalarının bu eşlere kötü davrandığını,bu kızların üstüne bir de ailesiz kaldıklarını görenler aman ailenden geçme diyecektir..tam tersi evlenip mutlu olan, ailelerinindede bir süre sonra affettiği olaylara şahit olanlar da sevgin için mücadele et diyecektir( bu şık daha nadir gerçekleşiyor maalesef)
o yüzden senin intihar falan demeden daha sağlıklı düşünmen ve sevgiline de sabredip beklemesini söylemen lazım seviyorsa bunu yapar zaten..
bu arada ailen neden istemiyor çocuğu yani uçurum mu var eğitiminizde maddi durumunuzda çocukla yoksa ailen senin için daha iyi kısmetler olsun diye mi gönüllerinden geçiriyor ne bileyim yada senin göremediğin başka bir huyunu mu beğenmediler:uhm:

bak ben yazarken bir arkadasımız tam da dediğim gibi vazgeçme demiş mesela. içim acıdı petibörcüm hele bir de hayatta değilmiş ya şimdi...
bak bir de şunu düşündüm inşallah haddimi aşmam ama lisans durumundaymışssın işin gücün varsa kendi kararlarını kendin alabilmelisin. en azından bu kişi evlendikten sonra seni üzecek olursa ailene dönemezsin ve evlenmeden kendini garanti altına almalısın.tabii ki ailenin kararları önemlidir ve onlardan geçerek bişiler yaparsan mutlu bile olsan bi tarafın eksik kalacaktır ama kafaya koyan aşk karsında inatçı birine de burdan yazdığımız hiçbişi veya ailesinin korkutmaları işe yaramayacaktr.eğer artk dayanamayacağın bi noktaya gelir de aileni karşına alırsan en azından evliliğinin yolunda gitmeme ihtimalini de gözönünde bulundur ve asla ondan bana zarar gelmez beni hiç üzmez diye düşünme...

canım anne baba sen düştüğünde kolundan kaldıracak tek insanlar ama eş sevgiliiiii her zaman vefalı çıkmıyor kiii aileni ikna edecek bir aracı yok mu bir aile büyüğü bir aile yakını ....yada aranızdaki iş eğitim farkını gidermeye çalışmak sizin ısrarınız sizi düze çıkarabilir ama intihar ne acıııı her gün yeni bir umutt yeni bir hayat getirir insana ne olur yarın bilinmez sen hayatını feda ediyorsun.......benc aileni ikna etmenin yollları aranmalı..ailenin hayır demesinin belliki bir nedeni var bunu annene sor ne yapabiliriz yeterki evlenelim diye konuşmaya çalışsaan anneler kuzularına kıyamaz biraz ağlamaklı konuşşşan

bence kesinlikle ailenin rızasını almalısın.hem ne demek ya ailen ya da ben bence koca her zanman bulunur ama aile bulunmaz.onunla yaşadıklarını annene anlatmayı denesen nasıl our?

tatlım hani birlikte olmasan derdimki aile bu atılmıyo bende zamanında atmadım atamadım ama biliyodumki o ne kadar sevsemde aileme uygun değildi diyebilirimki beraber olmasamda bende ucundan döndüm olduysamda haberim yokya neyse:çok üzgünüm:
zengin fakir okumuş okumamış bence hiç önemli değil bence seçim yapman için tek bakman gereken ilerisi ona gittiğinde biliyoruzki yani çoğu zaman aile çevre yüzünden kıyamadıkları için affediyolar olurya şimdi aileni silip gittin zamn geçtikçe senin yüzüne bunları vurucakmı erkeklerin büyük lafı ilk kavgada sen geldin gelmeseydin derler
biraz karışık oldu dicem şuki ya zamana bırak aileni kandırmaya çalış gönüllerini almanın yolunu bulun yada
yada gidip evlen ama çooook çokkk düşünerek olurmu :teselli:

canm benm ınan cok uzuldum...senn yerınde olsaydım napardım hıc bılmıorum..ama aılede atılmazkıı dustugun zaman sana elını uzatacak sadece aılen sevgılı arkadas bunların hepsı yalan tatlım..ıkna etmeye calıss gozlerını korkutt nebılım belkıı nekadar sevdgını anlarlarr...ama sakın aılenı silme canm ılerde cok pısman olucaksın sakın yapma bunuu..allah yardımcınn olsunn

onu tercih ettiğinde,seni ailenin sevgisine muhtaç etmeyecek kadar çok sevip,değer verecekse,
bir yuvayı az öz geçindirebilecek kadar kazanıyorsa,sorumluluk sahibiyse,
her ne olursa olsun senin ailene saygısında en ufak bir kusur etmediyse,
sana hem ana hem baba olabilecek bir yüreğe sahipse,
gerçekten bu saydığım evlilik için temel değerler onda varsa
ailenden çok özür diler ve gidersin.
hakkınızı helal edin,
sizi mutluluğumla utandıracağım dersin...
ama gerçekten mutlu olacaksan
böyle oluncada ailen inşallah ileride senin mutluluğunu gördükçe değişir.
ama şunuda bilmeni isterim ki,evlilik çok kolay birşey değil
evliliğe çok hazırsan buyur mutluluklar dilerim
umarım verdiğin kararlar geleceğinde senden birşeyler alıp götürmez...

uzuldum durumuna......ama ne olursa olsun aileni tercih et diyorum zaten seni gercekten seven biri ya ailen ya ben demezdi bence.............hep aileni sildigine deycekmi saniyosun ben soyliyim kesinlikle hayir:1no2:ya ailenin rizasini alin eger gercekten seviyosa oda bunun icin caba harcamali,,yada elveda demesinide bilmelisin.....ne olursa olsun ,ne yasadiysan yasa...............senin boyle dusundugunu bildigi icin sana sartlar kosuyo,,hersey bizler icin ,,hepimizin hatalari oldu,,yasadigimiz surecede olacak.........ailenden vazgecme cok pisman olursuna.s

Canım benim durumuna üzüldüm öncelikle kafandan intihar düşüncesini silmelisin bir kere o ne demek? Bu canı sana haşa sen mi verdin ki sen almayı düşünüyorsun bu çok yanlış her ne olursa olsun intihar düşüncesindesn biran evvel uzaklaşmalısın.Sonra bilmelisin ki hiçbir aile çocuğunun üzülmesini mutsuz olmasını istemez senin ailen senin onunla evlenmeni istemiyorsa bunun bir nedeni vardır oturup konuşmalısınız bence önce onların fikirlerini öğrenmelisin belki de arada yanlış anlaşma vardır eğer bu yanlış anlaşmayı ortadan kaldırırsan problemde kalkar. Maddiyat diyorsun herşey maddiyat değildir iyi bir iş bulursunuz ona maddiyat problemi ortadan kalkar mezuniyet diyorsan ben ne kişiler tanıyorum ilk okul mezunu ama kendilerini geliştirmişler çok iyi işlere sahip çok iyi çevreye ve kariyere sahip insan yeterki istesin acele etmesin oturup tatlı tatlı konuşup anlaşsın.

Zor bir durum gercekten..Biri can, biri canan...
Her iki durumda da ilerde "keske"lerle ya$ama riskin var..
Aileni bir noktada anlayabiliyorum ama bu kadar ön yargili davranip,hic bir acik kapi birakmayip kesip atmalari da cok acimasizca geldi bana..
Bu durumda onlarin bu önyargilarini bi sekilde yikmak da sana düsüyor arkadasim..
Öncelikle olaya onlarin gözüyle bakmayi dene;
biliyorsun,bu devir bize "iki gönül bir olunca samanlik seyran olur" mantigiyla hareket etmeyi coktan unutturdu bile, burda anlasalim..
Parayla saadet olmaz derler ama maalesef parasiz da olmuyor..
Sevdigin gence bu konuda güveniyor ve onun bir evi gecindirebilme sorumlulugunu üstlenebilecegini (ojektif olarak! ) düsünüyorsan, ve EN EN önemlisi; ailen onu sana layik görmedigine göre maddi durumun ve standartlarin onun sana verebileceklerinin üstünde,
bunu kabullenebilip "Evet,ben azla yetinmesini de bilirim" deyip kendine meydan okuyabiliyosan,
evliliginizde bi problem yasayacaginizi zannetmiyorum..
Tabii ben isin maddi kismina deyindim, sevdiginin huyunu-suyunu bilip,sana uyup uymadigini su gecen 3 sene icersinde anlamissindir herhalde..

Aileni ikna etmeyi gelince; sevdigini onlarla tanistirmani tavsiye ederim..
En azindan kafalarindaki "egitimsiz cahil" imaji silinir ve senin onu neden sectigini daha iyi analiz edebilirler..
Ayrica her üniversite bitireni "egitimli" diye adam yerine koysaydik ohoo..
Sevdigin de pekala aklini kullanip kendini gelistirebilir,bunun icin bilmemkac tane üniversite bitirmesine gerek yok..

insanın sevdiği insanla bazı şeyleri aşıp birlikte olma kararı tabiki kendi iradesine ve isteğine kalmış.bunu asla sorgulamam.ama buna cesaret edebilen bir genç kızın ailesimi sevgilisimi hangisini seçmeliyim kararını vermeside zor olmamalı.bu sözü gençlerle biraraya geldiğimde özellikle genç kızlara hep hatırlatıyorum gelin ata binmiş ya kısmet demiş.toplumumuz için bekaret hala çok önemli.tabiki kadınların namusu iki bacak arasında değil.ama değerlendirme ve ölçü genelde bunun üzerinden yapılıyor.keşke biraz daha sabırlı olsaydınız.şimdi daha sağlıklı bir karar alabilirdiniz.seviyorsanız evlenin derim.aileler bir süre sonra kabulleniyorlar.umarım korkularınız gerçekleşmez.ve aileniz haklı çıkmaza.s.

canım 100 tane koca bulunur ama bir tane anne baba bulamzsın. sakın yapma. sevdiğin bir gün sana sırtını çevirir ama asla aile bunu yapmaz unutma.
anneni babanı sakın silme. kendini onların yerine koy.
evladının seni silmesini sevdiği insanı tercih etmesini ne kadar kötü.
onları ikna etmelisin.
benim annem ilk başta eşimi istemedi. ben onu ikna ettim. zor oldu ama başardım.

aferin sana iyiki evlenmemişsin yoksa kafana vururdun herşeyde bi hayır vardır ecitah cığım o seninle konumu farklı

Sağolun arkadaşlar.Allah yardımcımız olsun.Ne diyebilirim ki?Keşke demem inşallah ileride.Ama hala ne yapacağımı bilmiyorum.Sıkışıp kalmış durumdayım.

Evet cok buyuk bir cikmazdaymis gibi hissediyorsun kendini.öylede..hani bir söz varya asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik.Bir tarafda seni buyutmus,emek vermis ailen.Bir tarafta sevdigin.herkezler kendince birseyler yazmis.Dogruda yazmaislar ama inan karari verecek olan sensin.Ailesini karsisina alipta sevdigini secenler genellikle husrana ugruyorlar,Bu benim cevremde görduklerim ve duyduklarim.Eger sevdiginin sevgisine guveniyorsan,mutlu olacagina inaniyorsan sevdigini sec.Ama sunu unutmaki bir insanin ailesi iyi gunundede kötu gunundede herzaman yanindadir.Allah yardimcin olsun.Kendin icin mutlulugun icin iyi kararlar vermen dileklerimle:

belki senin göremediğin ama ailenin gördüğü bazı olumsuzluklar vardır sevdiğin adamda ne de olsa aşk insanın gözünü kör eder bi şöyle dur ve bak ailenin gözzüyle bakmaya çalış bakalım ne göreceksin

X