lütfen yardım!!!!!!bebişimin gaz sorunu

monpetit

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
1.694
1
47
Kızım 1 aylık oldu acayip gaz sorunumuz var doktorumuzun verdiği ilaç yeterli gelmiyor.Geceleri ne kendisi uyuyor nede bizi uyutuyor,yavrum kıvranıyor bütün gece kıpkırmızı olup gidiyor basıyor çığlığı ağlamakda değil bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim...

Karnına hafif hafif masaj yapı sonra bisiklet hareketi en son da dizlerini büküp hafifçe karnına bastırın. Eğer yine gaz çıkaramıyorsa muskat rendesiyle zeytinyağı ya da badem yağı karıştırıp verin diycem ama daha küçük alabilir mi bilemiyorum. Buna ek olarak kendiniz de rezene çayı içip kesinlikle üşütmeyin. Her emzirdikten sonra gazını çıkana kadar sırtını ovalıyosunuzdur sanırım. O da olmadı kulak çöpünü zeytinyağına batırıp makattan hafifçe sokun ama bunu yaparken tedbirinizi alın çümkü ortalık mahvoluyor:) Yalnız bu söylediğimi çok sıkıştığında yaparsanız iyi olur. Çünkü bağırsak refleksinin gelişmesi için dışardan müdahale pek uygun olmayabilir.

Geçmiş olsun

canım başta geçmiş olsun umarım çabuk geçer benimde oğlan gazlı bir bebekti dr. un hangi ilacı verdi bilmiyorum ama bizimkisi sabsimplex vermişti ve çok yararını gördüm ama ben karnına bebek yağınla masaj yapıyordum ve emiyormu bebeğin bilmiyorum ama her memeden yada biberondan sonra mutlaka gazını çıkart biz anneler bazen aman uydu diyoruz kıyamıyoruz ama uyusa bile gazını çıkarttır en az 3 kez geyirmeden gazı gitmez derdi rahmetli anneannem.umarım bir an önce normale döner.Allah analı babalı büyütsün bebeğini

karnını zeytin yağıyla ovuyorum emdikten sonrada azını çıkartmaya çalışıyoruz ama her zaman başarılı olamıyoruz teşekkürler

:mymeka:
karnını zeytin yağıyla ovuyorum emdikten sonrada azını çıkartmaya çalışıyoruz ama her zaman başarılı olamıyoruz teşekkürler

zeytinyağ bebek derisi için besleyici ama tatlım gaz için bir faydası olurmubilmiyorum özel bebek yağları var hatta euphia (karın masajı için özel yağı var)
markanın ürünlerini incele bence bir çok özel ve güzel ürünleri var saat yönünde dairesel hareketler birebir gaz için çok hafif bastırman lazım ama

Sertifikalar: Ecogarantie, BDIH (Naturkozmetik)

Sindirim sistemi üzerindeki pozitif etkisiyle bilinen %100 natürel Rezene, Fesleğen ve Biberiye yağları sayesinde emzirme sonrası veya beslenme sonrasında bebeğinizin sindirim sistemini hızlandırmaya ve gazdan kaynaklanan spazmını gidermeye yardımcı olur.

Ylang Ylang ve Mandalina karışımı ise bebeğinizin rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlar.

İçerikler:

Esansiyel Yağlar:
Mandalin: Rahatlatıcı, kan birikimini dağıtıcı, sindirime yardımcı.
Niaouli: Antibakteriyel, bağışıklık sistemini güçlendirici, alerjik reaksiyonları azaltıcı.
Ylang Ylang: Sakinleştirici, antispazmatik.
Tatlı Protakal tadı: Rahatlatıcı ve sindirme yardımcı
Rezene: Antispazmatik ve sindirime yardımcı.
Fesleğen: Antispazmatik, sindirimi ve karaciğeri düzenleyici.
Biberiye verbenone: Kan birikmini dağıtıcı, mide ve bağırsak uyarıcısı, idrar sökücü, antiviral.

Bitkisel Yağlar:
Kozla yağı - nemlendirici, yenileyici bitkisel yağ.
Macadamia tetraphylla yağı - yumuşatıcı ve besleyici bitkisel yağ.
Kayısı yağı - besleyici,nemlendirici,yenileyici cilt yumuşatıcı.

Özellikleri:
• Bu yağ emzirme sonrası veya yemeklerden sonra bebeğinize ve çocuğunuza gerçek bir rahatlık sağlar.
• Bu ipeğimsi masaj yağı, sindirim üzerindeki pozitif etkisi ile bilinen(Rezene, Fesleğen ve Biberiye verbenone) ile bebekler için sakinleştirisi etkisi (Yılang Yılang ve Mandalina) ile bilinen %100 naturel esansiyel yağların harmanlanmasını suretiyle formüle edilmiştir.
• %100 natürel ve organik bir üründür. Ecocert (Belçika) ve BDIH (Almanya) tarafından sertifikalandırılmıştır.
• Dermatolojik olarak test edilmiştir.
• Sentetik parfüm, Paraben, SLS ve Renklendirici içermez.

Kullanım şekli:
Bebeğinizin yaşına bağlı olarak, günde iki veya üç kere 3 ila 8 damla arasında karın bölgesine uygulayıp elinizle yavaşça dağıtınız. Gerek duyulması halinde masaj yağının etkisini arttırmak için yemeklerden önce kullanılması tavsiye edilir. Masaj yağını bebeğinizin karnına fazla bastırmadan hafif hareketlerle uygulayınız. Doktorunuza danışmadan bir aydan fazla sürede günlük olarak kullanmayınız.

Euphia Karın Masaj Yağı ile birlikte sindirim sistemini hızlandırmaya yardımcı olmak amacıyla Euphia Bebek Masaj ve Bakımı Kitabı'nın "Karın Ağrısı" bölümünde yeralan masaj hareketlerinin uygulanması tavsiye edilir.

bak tatlım kendi internet sitesindeki bu yağ ile ilgili bilgiler umarım işine yarar

benim oğlum büyüdü 3 yaşında ama ona bile kullanıyorum birde burun tıkanıklığı için bir ürünü var süper bence siteye girip incele ecz.lerden alabildiğin gibi internettende alabilirsin

ben elma yagi aldim türkiyeden, ayaginin ic kismina yani büyük parmaktan baslayip topuga kadar masaj yapiyorsun,cok iyi gaz cikariyor...

hala devam ediyormu bilmiyorum ama...
gaz sorununa rezene iyi geliyor.hazmı kolaylaştırıp rahatlatıyor.zor günlerdi bende yaşadm.ama ilaçlar daha da sıkıştırıyo çocukları buna dikkat edin.

bebeklerde gaz olmaması için ben kızımda her sabah 1 tatlı kaşıgı rezene içiriyordum ve hiç gaz sorunumuz olmadı rezeneyi öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…