Lütfen sadece tecrübeli anneler 🥰🌸

sssilaaa3

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
92
41
34
32. Haftadan selamlar Kafama takılan şeyleri yine siz tecrübeli annelerin yardımına ihtiyaç duyarak sıralıyorum toplaşın
*1 paket (10 tane) depend emici külot aldım ama normal doğum planlıyoruz yeter mi yetmez mi?
*Bebek losyonu / bebek yağı arasında ne fark var Her gece masaj ve nemlendirme için rahatlatmak için ne almalıyım hangi marka öneriyorsunuz?
*Kış bebeği olacak pudra gerekir mi? Pudra ciltteki nemi alır mı ? Terleyince pişmesin kullanıyorduk biz yeğenime boynuna koltukaltına falan
*Pişik kremi olarak Sudocrem alıcam bence iyi ama ondan da iyi hiç pişmedi diyen bir anne varsa marka önerisine açığım
Şimdilik bu kadar

sorular çok tecrübesiz ama :c

-bence yeterli ama herkesin kanaması farklı olabilir. bana ilk gün ve ikinci gün hastane hasta bezi vermişti (hayat kurtarır) sonrasında gece pedlerinden kullandım aldığım emici külotlarla rahat edemediğim için. ilk hafta yoğun kanamam olmuştu, sonrasında normal ped de idare etmişti. duruma göre ilave alırsınız.

-losyon içerik olarak daha zenginleştirilmiş oluyor, emilimi kolay, hafif. ben losyon hiç kullanmadım. önerilen farklı markaların bebek yağlarını aldım, çoğu da pahada fena olmayan ürünlerdi ama zeytinyağından aldığım verimi başka üründen almadım. zaten atopik bir cildi vardı ilk bebeğimin, gittiğimiz dermatolog bir kaç ürün önerdi, ya birisi ya da diğeri işe yarar ama kullanmadan önce bir zeytinyağı denemenizi öneririm demişti ve işe yaramıştı. doğal, asiditesi düşük, taze zeytinyağı.

-talk pudra ise bahsi geçen, yetişkinlere bile önerilmiyor çünkü gözenekleri tıkıyor.

-sudocrem güzel bir ürün, içinde çinko oksit var, iyileştiriyor, yeni başlayan pişiği rahatlatıyor ama buna da ek öneri olarak sarı kantaron yağı diyeceğim çünkü ek gıda şle başlayan domates pişiği sudocremle geçmiyor ama kantaron yağı iki seferde hallediyor.

elhasıl, ben çocuk sahibi olduktan sonra hep asıl ve doğal olanı tercih ediyorum ve pişman olmadım çok şükür.

Merhaba, öncelikle sağlıkla kolaylıkla kucağınıza alın bebeğinizi

*Ben sezaryen doğum yaptım ama sizin için 10 tane depend yeterli olacaktır diye düşünüyorum sonrasında hafifleyince normal pede geçebilirsiniz.

*Bebek yağı ben hiç tercih etmedim losyon, daha emiciymiş gibi geliyo Marka olarak mustela öneririm.

*Pudrayı kesinlikle kullanmayın içinde çok zararlı maddeler var zaten artık kullanılmıyorda, çok nadir kullananlar vardır.

*Sudocrem güzel tercih edebilirsiniz ona ek olarak oksizinc pomat öneririm efsane bir pişik kremi sudocremden bile daha iyi bence

*Siz sormamışsınız ama ek olarak göğüs ucu kremi garmastan pomat öneririm. Bence diğer markalar içinde en etkilisi

Bir paket depend yetti,

Losyon hiç kullanmadım bebe yağı daha güzel nemlendiriyor ama içeriklerine dikkat etmek gerek. Ben mustela kullanıyorum. Bebek şampuanı olarak da mustela kullanıyorum.

Pudra önerilmeyen bir ürün, gözenek tıkandığı ve içerik bakımından zararlı olduğu için. Koltuk altına vs de bebek yağı ile masaj yaptığım için bir sorun yaşamadım.

Pişik kremi olarak da sudocrem tercih ettim. Memnunuz.

Yukarıda dediği gibi mutlaka lanolin içeren bir göğüs ucu kreminiz olsun, tercihen ben kullanmadım ama gümüş kapak da alıyor hazır yapan anne adayları
Sağlıkla büyütün

Depend bence yeterli olacaktır. 1 paket dependi yengem almıştı. Yarısını anca kullandı. Kalanı, onun yarım paketini ben aldım. Bende de bitmedi. Gene bile kaldı

Doğduğundan beri mustela masaj yağı kullanıyorum. Çok daha iyi nemlendiriyor. Çok memnunum. Yağın kargodan gelmesini beklerken idareten johnsans baby nin rahatlatıcı losyonunu almıştım. Uykuya geçişi kolaylaştıran. Pek fark olmadı uyku konusunda. Ama nemlendirme olarak yağ kadar kesinlikle etkili değil. Bende var mecbur kalmadıkça kullanmıyorum

Pudra hiç önerilmeyen bir şey. Kullanırken etrafa uçuşan tozlar bebeğin ciğerlerine yapışabiliyor. Bebeği soğuk değil sıcak hasta eder ayrıca. Terletecek kadar kalın giydirme. Kolu bacağı soğuk da olsa sorun etme. Göğsüne ve ensesine bak. Bebeğin gögsü ve ensesi sıcaksa üşümüyordur. Soğuksa üşüyordur. O zaman 1 kat daha giydirmeyi düşünebilirsin

Ben pişik önleyici bepanthen aldım. Neredeyse hiç kullanmadım diyebilirim. Her bezlenmede altını 1-2 dk açık bırak. Hava aldır. Pişik falan yaşamazsın. Beze, ıslak mendile vs alerji durumlarını dahil etmeden tabi ki. Pişik olursa şayet hamazing krem var o çok iyi. Hemencik kesiyor. Artmadan daha aynı gün bitiriyor

1 paket depend suanlik yeter ihtiyaç duyulursa alınır ben 2 paket almıştım sadece 1 adet kullandım normal ped yeterli oldu benim için.

Pudraya gerek yok kış bebegi aşırı kalın giydirip kat kat sarmazsaniz pişik olmaz
Ben losyon ve pişik kremi olarak mustela kullandım hiç sorun yaşamadım, pişik kremi artık hayatimizdan çıktı ama losyonunu hala kullanıyorum her duş sonrası.
Sudocrem emilmesi zor olduğu ve bebek vücudunda kalıntılar bırakabildiği için önerilmiyor.

1 paket yeter depend bir kaç gün yoğun oluyor sonra ped yeterli geliyor.
Bebek losyonu kremden biraz sulu şekli yağ bildiginiz gibi . Ben yeni doğanda hep yağı kullandım banyo sonrası.losyon biraz büyüyünce kullandım.hala losyon kullanıyorum.

Pudra hiç kullanmadım önermiyor doktorlar. Akciğere kaçma ihtimali bile beni korkutuyor.
Pişik kremi Sebamed kullanıyorum.

Ben dependi 3 paket kullandım sezeryandı bu arada sebamed almıştım bütün kremi vs ama şuna sudocrem kullanıyorum daha memnunum pişik genelde diş çıkarma dönemimde oldu çok fazla kaka yaptığı için yenidoğanda hiç pişik olmamıştı

Depend yeterli,
Mustela masaj yağı,
Pudra o kadar zararlı ki bebek için mümkünse aynı odaya bile koymayın.
Benim 4 çocuğumda da tek tercihim Bepanthol.

Hepinize teşekkür ederim çok sağoluunn Göğüs ucu kremi tercih etmedim gümüş kapak aldım inşallah yeter.

Merhaba doğum şekli her an değişebilir her ikisine de hazırlıklı olun .
10 tane yeterli diye düşünüyorum ben.
Losyon pudra ve yag kullanmadım benim bebeğim de kış bebegiydi.
Kış mevsimi de olsa çok kalın giydirmezseniz terlemez rahat olun.
Pişik kremi her bez değişiminde kullanılmaz sudokrem önermiyorum içeriği ağır ben 1 senedir sadece 7-8 defa kullandım onda da en fazla 3 saat tuttum sonrasında yıkadım .

Bepantolun hem pişik hem de normal bebe serisini oneririm.

En çok dikkat etmeniz gereken şeyler kış mevsiminde bebek görmesi mevlüt misafir alma vs yapmamak olacaktır çünkü herkes virüs taşıyor bebeğe dokunmasına gerek yok havadan bulaşıyor iyi korumanız lazım.
Oda ısısı ne nemimi ölçen cihazlardan alabilirsiniz çok rahat ettim ben bu anlamda halen kullanıyorum. Size yardımcı olacak kişi öncelikle eşiniz ve sadece 1 kişi olsun çünkü ne kadar kalabalık olursa ev o kadar zor olur hersey .