Lütfen sadece tecrübeli anneler 🙏🏻🌸

sssilaaa3

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
84
40
34
Merhaba 🌸🙏🏻 23 haftalık kız annesiyim 🥹 Alışverişlere yavaştan başladık bebek arabası vs tamam amaa bu kadar zorlanacağım bilmediğim bir konuya takıldım 🤣 Beşik olarak klasik sallanan (çilek mobilya vs ) o tarz çekmeceli beşikler mi yoksa park yataklar mı daha kullanışlı? Sonrasında baza ve şifonyer olarak dağılan beşikler mesela bazası normale göre dar mı oluyor 🥺 Açıkçası park yataklar bana konforlu gelmiyor hemen dağılacak gibi geliyor ama sormak istedim 🙏🏻🙏🏻 Mesela bir sorum biberon emzik gibi klasik şeyler dışında ummadık ürünler çok lazım oluyormuş dediğiniz şeyler var mı? Emzirme yastığı , reflü yatağı gibi.. Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🌸

Sağlıkla gelsin inşallah hayırlı olsun… Canım bende neredeyse her çeşit beşik var evimde. 4 adet beşik var 1 bebek için 😄 o salıncak şeklinde olan beşikte uyuyor benim deyimimle çingen salıncağı 😄😄 park yatak aralarında gene bence en kullanışlısı. Dönencesiyle falan güzel oyalanıyor…
Lazım olabilecekler de
Tırnak makası
Detarjanlar
Otri bebe ve serum fizyolojik
Tek kullanımlık ve silinebilir yüzeyli alt açma örtüsü( dışarda tek kullanımlık, misafirliklerde bir ev ortamında silinebilir)
Bolca ağız mendili
Bolca müslin battaniye ( tek katta 4 katlar da )
Bence ikinci el bir sterilizatör de alabilirsin. Şahsen öyle yaptım. Kaynatmakla uğraşmıyorum. Emzik, biberon, diş kaşıyıcılar, mama kaşıkları, tabakları , suluğu vs 7 aylık bebeğim hala kullanıyorum. Sahibinden uygulamasından 250 tl ye elden teslim almıştım. Çok işimi görüyor
Omuz örtüsü( birinin kucağına verirken kusmasın diye veriyorsun aynı zamanda onun üstündeki pis koku vs çocuğa geçmiyor
Bolca zıbın( askılı ya da yakası genişleyen kısa kollu modellerden tercih et. Giydirmesi rahat oluyor
Ne zaman bebek doğum zamanı bilmiyorum ama oda nemlendirici çok iyi oluyor
Ben korbell çöp kovası kullanıyorum. Balkonum yok o yüzden o da çok iyi oluyor. Çok memnunum
Biberon/ emzik temizleyici
Emzirme minderi. Sezaryen sonrası için hele hayat kurtarıcı. İlk 2-3 ay kullandım sonra başkasına verdim ben de. Etrafında birinde varsa ödünç alabilirsin
Bebek kirli çamaşır sepeti
Kulak içi ateş ölçer
Banyo havlusu

ben birsuru biberon almistim yok anyikolikmis yok cammis… hic biberon kullanmadim meme reddi yaptigini bilmedigim icin almistim. onun yerine kasik biberon alabilirsiniz. bir de elektrikli gogus pompasi cok lazim oluyor manuelini de almistim o da gereksizmis. besik olarak odasina buyuyen besik aldim bir de anne yani aldim sallanandan ve yatas mini juno. bebekler cok kusuyorlar cunku emdikten sonra

Ben de henüz hazırlık yapan gruptayım ama park yatak asla kolay dağılabilen bi şey değil ya, taş gibi. Eltimler bize gelirken yüklenip uçakla getiriyolardı ama 2.çocuğa bile kaldı, ben de aynı markadan aldım kurdum denedim gayet sağlam duruyor. Anne arkadaşlarım beşiklerin sanki bebek hep yenidoğan kalacakmış gibi düşünülerek alındığını ama hiç kullanışlı olmadığını söylemişti. Anne yanı, büyüyebilen beşikler alınabilir ama yine de, ben yine de odası olana kadar park yataktan yanayım. Yine tüm arkadaşlarım reflü yatağını çok övdüğü için ondan da aldım.

Ben de henüz hazırlık yapan gruptayım ama park yatak asla kolay dağılabilen bi şey değil ya, taş gibi. Eltimler bize gelirken yüklenip uçakla getiriyolardı ama 2.çocuğa bile kaldı, ben de aynı markadan aldım kurdum denedim gayet sağlam duruyor. Anne arkadaşlarım beşiklerin sanki bebek hep yenidoğan kalacakmış gibi düşünülerek alındığını ama hiç kullanışlı olmadığını söylemişti. Anne yanı, büyüyebilen beşikler alınabilir ama yine de, ben yine de odası olana kadar park yataktan yanayım. Yine tüm arkadaşlarım reflü yatağını çok övdüğü için ondan da aldım.
Park yatagi hangi marka aldin orinc influence etsene beni

Merhaba 🌸🙏🏻 23 haftalık kız annesiyim 🥹 Alışverişlere yavaştan başladık bebek arabası vs tamam amaa bu kadar zorlanacağım bilmediğim bir konuya takıldım 🤣 Beşik olarak klasik sallanan (çilek mobilya vs ) o tarz çekmeceli beşikler mi yoksa park yataklar mı daha kullanışlı? Sonrasında baza ve şifonyer olarak dağılan beşikler mesela bazası normale göre dar mı oluyor 🥺 Açıkçası park yataklar bana konforlu gelmiyor hemen dağılacak gibi geliyor ama sormak istedim 🙏🏻🙏🏻 Mesela bir sorum biberon emzik gibi klasik şeyler dışında ummadık ürünler çok lazım oluyormuş dediğiniz şeyler var mı? Emzirme yastığı , reflü yatağı gibi.. Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🌸
Merhaba, bebeğiniz hayırlı olsun. Park yatak düşünmüştüm ilk ama almadık klasik çilek mobilya tarzı aldık ege mobilya trndyldan uyguna geldi çilek m.pahaliydi, kalite olarak ege mobly da aynı.
Reflü yatağını kesinlikle alın, 4.ayina girdik hâlâ kullanıyoruz, çok memnunuz, şimdi beşiğin içine koyduk orada kullanıyoruz. Ebebekten almıştık.
Emzirme yastığı doğumdan sonra aldım hiç kullanmadım, kolu sıkışıp arada kalıyor bebek rahat edemedi.
Aklınıza takılan bir şey olursa sorun

Ben anne yanı ve ahşap beşik aldım. Ancak park yatak ideal bir seçenek aslında. Ahşap beşik alınacaksa da olabildiğince büyük alınmalı, bizimki 140x80 cm.

Emzik ve biberon almıştım ama hiç kullanmadım. Sadece ilk doğduğunda mama takviyesi yaptık, onun için kaşık biberon aldım.

Gümüş kapak öneririm, hiç yara yapmadı.

Bütçeniz varsa babybjörn ana kucağı. Tepe tepe kullandık.

Fileli bir küvet.

Çok fazla yenidoğan kıyafeti almayın. Birkaç hastNe seti ve 3-4 parça 3 ay, sonrası 6-9 aylık alınabilir. Önce biraz büyük giyiyorlar ama ne olacak :)

2. Cocugumu buyutuyorum biri 27 aylik digeri 6.5 yasinda bende sepet besik çileğin oda takımı ve park yatak hepsi vardı ilk 5 ay icin sepet besik cok isimi gordu heryere cekiyordum cocugu 5 aydan sonra ona sigmiyor haliyle ve odasi oylece kaldi park yatagi kendi odama kurdum oglum park yatakta buyuyunce cilegin sifonyeri haric tum takimi parcaladim kaldiirdim yukariya 2 adet bazali yatak ve dolap aldim yeni oda yaptim isime yaramayan tek parca cilegin oda takimi oldu 🤣 park yataklar acayip kullanisli 2. Cocugum bile uzernde buyuyor suan hicbirsey olmadi icine normal visco yatak aldm ben yuksek onda yattilar .. ben odasinda yatirmayi basaramadim ve oda resmen çöp oldu direk genc odasi seklinde hazirlamis oldum. Park yatak muhakkak alin diyorum baska birsey demiyorm gittigim her yerede katlayip tasidim goturdum

Sağlıcakla kavuş miniğine .. ben en çok hamak kullandım ve ahşap beşiklerden almıştım ama şuan ki aklım olsa park yatak alırdım gördüğüm kadarıyla 4-5 yaşına kadar kullanıyorlar ve sapasağlam ayrıyetten taşınabiliyormuş. Biberon emzik iki kızımda tutmadı boşuna almış oldum. Küçük kızım hastane de yattığı içim elektrikli pompa çok işime yaradı. Lohusayken en çok kullandığım ürün göğüs pediydi ☺️
Gümüş kapak kullandım göğüsüm hiç yara olmadı, göğüs kremleri pahalı ve çabuk bitiyor kapakla aynı anlama geliyor fiyat olarak.
Reflü yatağı kullandım.
Aklıma gelenler bunlar bebekten bebeğe ihtiyaç değişebilir bence emzik biberon vs. ☺️

X