LÜTFEN OKUYUP YARDIMCI OLUN !!!!

kubraylm0z

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2024
12
2
21
Arkadaşlar Sırf bunun için üyelik oluşturdum
2 yaşını dolduran oğlum var
Ne iştah ' Ne Uyku ' Ne konuşma ( baba anne dede vs basit kelimeler söylüyor sadece) detaylı yazıyorum çünkü tam anlaşılır şekilde derdimi sıkıntımı ifade etmek istiyorum .
Gece uyumuyor hiçbir şekilde ister öğlen uyusun uykusunu alsin aksam erken yatsın illaki gece uyanıyor yemek yemiyor vicdan azabı çekiyorum artık dusuncelerinizi alabilirmiuim lütfen önerilerinizi

Evde psikolojik olarak ortam nasıl ya da daha önce travmatik bir olay geçirdi mi, ayrıca büyüme gelişmesi ne durumda?

Sabaha kadar uyumuyor
Evde psikolojik olarak ortam nasıl ya da daha önce travmatik bir olay geçirdi mi, ayrıca büyüme gelişmesi ne durumda?
Evde psikolojik ortam derken valla anlamadım uykum vaf ondan algilayamadimm sanırım babası işe gidiyor evde beraber vakit geçiriyorum oyun oynuyoruz öyle

Arkadaşlar Sırf bunun için üyelik oluşturdum
2 yaşını dolduran oğlum var
Ne iştah ' Ne Uyku ' Ne konuşma ( baba anne dede vs basit kelimeler söylüyor sadece) detaylı yazıyorum çünkü tam anlaşılır şekilde derdimi sıkıntımı ifade etmek istiyorum .
Gece uyumuyor hiçbir şekilde ister öğlen uyusun uykusunu alsin aksam erken yatsın illaki gece uyanıyor yemek yemiyor vicdan azabı çekiyorum artık dusuncelerinizi alabilirmiuim lütfen önerilerinizi
Konuşmasına ve uyku konusuna engel olabilecek TV telefon tablet izlermi yada çizgi film.

İştah için kan testi yaptırdınız mi? demir , d vitamini, B12 bakılmasın da yarar var. Doktorunuz ne diyor kilo boy konusunda?

TV hiç izlemez hiç arası yok sadece arada telefonu istiyor biraz YouTube shortta geziyor sonra alıyorum randevu alıp götüreceğim iştah için Bi baksınlar doğru diyorsun

Konuşmasına ve uyku konusuna engel olabilecek TV telefon tablet izlermi yada çizgi film.

İştah için kan testi yaptırdınız mi? demir , d vitamini, B12 bakılmasın da yarar var. Doktorunuz ne diyor kilo boy konusunda?
Kilosu 12 boyu pek hatırlamıyorum ne yalan soyleyim

TV hiç izlemez hiç arası yok sadece arada telefonu istiyor biraz YouTube shortta geziyor sonra alıyorum randevu alıp götüreceğim iştah için Bi baksınlar doğru diyorsun
O dediğiniz ne" short "bilmiyorum fakat önüne çıkan reklam ve benzeri şeylerden korkuyor olabilir. Yada kendi hayalgucunde baş edemiyor olabilir. Bence hiç vermeyin. Konuşmasının açılması için. Ben elimizde görüp telefon isteyince onun kendi videolarini cekiyorum abartılı konuşuyorum onları izliyor veriyorum telefonu uçak modunda . Bizde 2 yaşına basacağız önümüzdeki ay.

AA sen söyleyince aklıma geldi galerime giriyor ke di resimlerine bakıyor bana gösteriyor short dediğim youtubenin reels videoları instgram gibi

Kilosu 12 boyu pek hatırlamıyorum ne yalan soyleyim
Kilosu %50 persentilde gayet iyi.
Kendi video ve resimlerine bakması sıkıntı değil de reelsler sinkinti önüne ne çıkıyor ne izliyor bilemezssin ki ben bile gezerken garip şeyler çıkıyor belki bunlar ürkütüyor uçak moduna alıp verin uygulamayı ya silin yada klasörlere saklayın bence.

Kilosu %50 persentilde gayet iyi. Kendi video ve resimlerine bakması sıkıntı değil de reelsler sinkinti önüne ne çıkıyor ne izliyor bilemezssin ki ben bile gezerken garip şeyler çıkıyor belki bunlar ürkütüyor uçak moduna alıp verin uygulamayı ya silin yada klasörlere saklayın bence.
Doğru söylüyorsun balım öyle yapayım sıkılıp geri verecek sonunda telefonu

Şimdi tilki gibi Bi oraya koşuyor Bi buraya oynuyoruz Sabaha kadar böyleyiz Allah'tandır kiracı değiliz 😅😅😅
Biz sabah başlıyoruz erkenden o moda ... Biliyorum tabi zor olur gece uykusunu alamamak. uyku ve TV konusunda biraz katiyim. Gece 21-sabah 8-9 saatlerinde uyuyoruz, 1-2defa kalkar emer uyur. fakat ben bu düzeni yapmak için hiç taviz vermedim . Gece kalkarsa uykuya döndürdüm uyumasada odadan çıkmadım. Uyku saati diye hatırlatıp. Konuşmadım ışık açmadım. Biraz zorluyor ilk haftalar sonra teslim oluyorlar. Rutin hazırlamak yardımcı olabilir uyku moduna sokar bebekleri. Mesela banyo masaj pijama kitap okuma destekle ve ya desteksiz nasıl uyutuyorsaniz artık.

Biz sabah başlıyoruz erkenden o moda ... Bilmiyorum tabi fakat uyku ve TV konusunda biraz katiyim. Gece 21-sabah 8-9 saatlerinde uyuyoruz, 1-2defa kalkar emer uyur. fakat ben bu düzeni yapmak için hiç taviz vermedim . Gece kalkarsa uykuya döndürdüm uyumasada odadan çıkmadım. Uyku saati diye hatırlatıp. Konuşmadım ışık açmadım. Biraz zorluyor ilk haftalar sonra teslim oluyorlar. Rutin hazırlamak yardımcı olabilir uyku moduna sokar bebekleri. Mesela banyo masaj pijama kitap okuma destekle ve ya desteksiz nasıl uyutuyorsaniz artı

Hiç istikrarını bozma inşallah öyle de devam eder benimki de öyleydi fakat taki bi kaç azı dışı cikarana kadar ondan sonra oldu ne olduysa neyse inşallah tekrar düzen tutturacağız ben tam 2 yaşında emzirmeyi biraktim oda zar zor memlekete gittim orada çocuklarla oynadı yoruldu yattı aklına bile gelmedi ve vermedim uykuda biraz zorlicak ama yapacak bisi yok sabah o kadar zor uyandiriyorum ki bana sinirinden kahvaltı bile yapmıyor aç aç geziyor

X