***lütfen okuyun***YASMIN Doğ.kon.hapı

BenPembePeri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
774
1
arkadaslar merhaba,benim sizlerle paylaşmak istedğim çok önemli bi mevzu var.ben bundan 6 ay önce doğum kontrol hapı (yasmin)kullandığım için bacak toplar damarı tıkanması gibi bir felaket yasadım.(derin ven trombozu)neler çektim nelerr!!!!!ölümden döndüm çünkü pıhtı atması diye bir risk vardı(emboli)allahıma çok şükür dikkatimiz sayesinde ben ona maruz kalmadım.ama 2 ay hiç kıpırdamadan yattım.bacağım kütük gibi olmuştu ve mosmordu çünkü kan gidemiyordu.şimdi daha iyiyim ama hepinizi uyarmak istedim.lütfen eğer kullanacaksanız(ki asla böle bir risk alınmaz)çok arastırın.ayrıca o dönemde he internetten bu hastalığı arstırırken bir çok bayanla tanıştım benim gibi olan,yani anlayacağınız çok insan var bunu yasayan..ben şimdi çalışamıyorum normalde öğretmenim.nasıl bir duygu içerisindeyim anlayın.varis çorabım var hergün giymem gereken,onu giyiyorum her sabah ve yatana kadar çıkartmak yasak ve kan sulandırıcı bir takım ilaçlar kullanıyorum.çk kötü bir hastalık bu inanın.sadece arastırmanızı istiyorum.google a DVT(DERİN VEN TROMBOZU) yazarsanız yeterli bilgilere lasırsınız.ben yasadım baska insanlar yasamasın.herkese sağlıklı günler diliyorum,tesekkür ederim hepinize....senağlama

Canım öncelikle geçmiş olsun aslına bakarsan bu korunma yöntemlerinin aklına elen hepsini denedim iğne hariç hem zarar gördüm füziksel ve ruhsal olarak hemde hamile kaldım...
Bu yollar bize zarar veriyor bunu kabul edelim ve riskten kaçalım eşlerimiz gerekeni yapsınlar bizde canımızla uğraşmayalım.....

Merhabalar,
Öncelikle büyük geçmiş olsun ..
Ben yaklaşık 2 yıldır yasmin kullanıyorum daha öncesinde de diane 35 kullanmıştım.Polikistikover sendromu nedeniyle kullandım bu ilaçları ama dünyada henüz tanısı konamayan konsa bile tedavi yöntemi tam bilinmeyen bi hastalık olduğu için 15 yaşımdan beri hormon yükleniyorum.kilo problemim olduğu için dianeden yasmine geçilmişti,nitekim hala kilo problemim var.Ancak yasminin ben de etkileri daha çok ruhsal oldu.Sürekli depresif bi haldeyim ve gerçekten hayat enerjimin gittiğini hissediyorum.Ancak dediğim gibi düzinelerce doktor gezmiş olmama rağmen kalıplaşmış teknikler dışında çözüm getirilemedi.
Yasminden zaten bıkmış haldeydim ve bu yazınızı okuyunca ne kadar zararlı olduğu hakkında daha fazla bilgim oldu.Prospektüsler pek çok şey için yeterli açıklama vermiyor çünkü herkes tıp dilini bilemez annem hemşire olmasına rağmen onun bile dikkatini çekmemiş.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim tekrar tekrar geçmişler olsun ..
kendinize iyi bakın .. a.s. :nazar:

Merhabalar,konu tekrarı olması sebebi ile konunuz kapatılmıştır..
http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...ontrol-hapi-kullananlarin-paylasim-alani.html
Bu vermiş olduğum linkten paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz,uyarınızıda genel anlamda bulunmuş olursunuz.Ancak rahatsızlığınızı genel anlamda paylaşmak için tekrar bir konu açabilirsiniz.
Herhangi soru ve sorunlar için konu sorumlusu moderatör ile irtibata geçebilirsiniz.Geçmiş olsun a.s.

Son düzenleme:
X