Sivilceli Ciltler Lütfen fikir verin delircem 😞

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

nimbus2bin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
669
247
1 senedir birden bire ortaya çıkan bir sivilce problemi yaşamaya başladım. Hem yüzümde hem sırtımda. Çok fazla sayıda ve her gün uyandığımda dahada artmış oluyor. Kan testi yaptılar alerji testi yaptılar bir şey çıkmadı defalarca doktorlara gittim özellere devlet hastanelerine hep farklı kremler sabunlar haplar ama asla fayda etmedi bir sürü paralar harcadım asla geçmiyo lekeleride kalıyo o kadar acıyolar ki yüzüme dokunamıyorum yatınca sırtım acıyo lütfen fikir verin doktor önerisi olur başka öneriler olur her şeye açığım yaşam kalitem aşırı düştü özgüvenimi kaybettim

1 senedir birden bire ortaya çıkan bir sivilce problemi yaşamaya başladım. Hem yüzümde hem sırtımda. Çok fazla sayıda ve her gün uyandığımda dahada artmış oluyor. Kan testi yaptılar alerji testi yaptılar bir şey çıkmadı defalarca doktorlara gittim özellere devlet hastanelerine hep farklı kremler sabunlar haplar ama asla fayda etmedi bir sürü paralar harcadım asla geçmiyo lekeleride kalıyo o kadar acıyolar ki yüzüme dokunamıyorum yatınca sırtım acıyo lütfen fikir verin doktor önerisi olur başka öneriler olur her şeye açığım yaşam kalitem aşırı düştü özgüvenimi kaybettim

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Tek bir uzman hekimemi göründünüz bilemiyorum. Ancak A vitamini eksikliğiniz olabilir görüşündeyim fakat bu da ancak kan testi ile mümkün olabilir. Bir diğer husus stresle ilişkili olabilir , yediğiniz birşey alerji yapıyor olabilir. Ama bunun için stres hayatınız da ne safha da , regli durumunda bir sıkıntı var mı yani durum hormonal mı ? Vücudun yağ kitle oranı ne derecede bunlara bakmak gerekir varsa kan sonuçlarınız paylaşın göreyim.

merhaba 3-4 senedir aynı sorundan muzdaribim,ne yaparsam yapayım sivilcelerim geçmedi en son özel hastaneye görünmek zorunda kaldım.Sana tavsiyem önce bir kadın doğuma görünmen,bazı kistler sivilceye sebep olabiliyor ki bu çok yaygın görülen bir durum.Daha sonra da hormon tahlili yaptırman,hormonal dengesizlikler de sivilce sorunlarının başında gelir.Ben yüz temizliği için her şeyi yaptım ama sivilcelerim geçmedi en son iki hafta önce bir yüz yıkama jeli ile nemlendirici krem aldım ve çok faydasını gördüm.Her gün çıkan 2-3 sivilcem şimdi çıkmıyor.Jel, La Roche-Posay markasının EFFACLAR ürünü.İnternetten baktığında yanında sivilceler için diye yazması lazım ona dikkat et.Nemlendirici de aynı markanın EFFACLAR DUO(+).Kremin üstünde antı-marks antı-recurrence diye yazıyor.Ona da internetten bakarken sivilceler ve lekeler için diye yazmasına dikkat et.Umarım yardımcı olabilmişimdir..

X