Lütfen Dua Edin

Jesille

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
46
2
Buraya yazmıştım sanıyorum... uzun bir hikayem var. Tekrar anlatıp da kimseyi sıkmak istemem ama kısaca şöyle: 5 yıl evli kaldım, 2 kere düşük yaptım., sonrasında tekrar gebelik olmadı, zaten evliliğim de bitti. 2006 yılında biriyle tanıştım, o günden beri beraberiz ve ben son 1 senedir tekrar bebek istiyorum. Ama bunu söyleyemedim çünkü o erken olduğunu düşünüyordu. Ben de gizlice hapları bıraktım. 1 yıl oldu, korunmuyorum ama hiçbirşey yok!
Geçen gün, artık bebek istediğimi söyledim ve o da bana katıldı. İlk defa ikimiz birden bebek yapmaya karar verdik ve benim içimde garip bir huzur var. Aslında fiziksel olarak değişen biryeş yok ama artık legal oldu ve ikimiz de istiyoruz diye olacakmış gibime geliyor. Yüreğim nasıl pır pır, nasıl heyecanlı anlatamam. Sanki yılların çabalamasının verdiği yorgunluk uçuverdi de 20 yaşında ve ilk defa deneyen bir gençkız hali geldi üzerime. Bu duygumu şu an kimseyle paylaşamıyorum... sizlerle paylaşmak istedim.
Tam şu anda hem dualarınıza hem de tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. 31 yaşındayım... ne yemeliyim, neler yedirmeliyim vs... bildiğiniz ve işe yarayan herşeyi duymak isterim. Ama en önemlisi dua, dualarınızı da duymak istiyorum.

İşte böyle... yazmak bile rahatlattı gerçekten...

herkese sevigler :)

allah hayırlı evlatlar nbasip etsin sana
Ben hamile kaldığımı öğrenmeden önce içmde tuhaf bi huzur tuhaf bi rahatlık vardı eski yazılarımı bulabilirsen orayada yazmıştım kızlar ben cok rahatım bu ay diye Benim huzurum bebişimin varlığındanmış inşallah sneinkide bebişinin varlığındandır

allah hayırlı evlatlar nbasip etsin sana
Ben hamile kaldığımı öğrenmeden önce içmde tuhaf bi huzur tuhaf bi rahatlık vardı eski yazılarımı bulabilirsen orayada yazmıştım kızlar ben cok rahatım bu ay diye Benim huzurum bebişimin varlığındanmış inşallah sneinkide bebişinin varlığındandır

allah gönlüne göre versin canım.:1hug:pamukum yazdıgın bütün mesajları görmek için kendi avatarına tıkla sagda istatistik bilgilerin cıkar ona tıklarsan bu güne kadar neler yazdıgını bulabilirsin canım.:kahve:

Buraya yazmıştım sanıyorum... uzun bir hikayem var. Tekrar anlatıp da kimseyi sıkmak istemem ama kısaca şöyle: 5 yıl evli kaldım, 2 kere düşük yaptım., sonrasında tekrar gebelik olmadı, zaten evliliğim de bitti. 2006 yılında biriyle tanıştım, o günden beri beraberiz ve ben son 1 senedir tekrar bebek istiyorum. Ama bunu söyleyemedim çünkü o erken olduğunu düşünüyordu. Ben de gizlice hapları bıraktım. 1 yıl oldu, korunmuyorum ama hiçbirşey yok!
Geçen gün, artık bebek istediğimi söyledim ve o da bana katıldı. İlk defa ikimiz birden bebek yapmaya karar verdik ve benim içimde garip bir huzur var. Aslında fiziksel olarak değişen biryeş yok ama artık legal oldu ve ikimiz de istiyoruz diye olacakmış gibime geliyor. Yüreğim nasıl pır pır, nasıl heyecanlı anlatamam. Sanki yılların çabalamasının verdiği yorgunluk uçuverdi de 20 yaşında ve ilk defa deneyen bir gençkız hali geldi üzerime. Bu duygumu şu an kimseyle paylaşamıyorum... sizlerle paylaşmak istedim.
Tam şu anda hem dualarınıza hem de tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. 31 yaşındayım... ne yemeliyim, neler yedirmeliyim vs... bildiğiniz ve işe yarayan herşeyi duymak isterim. Ama en önemlisi dua, dualarınızı da duymak istiyorum.

İşte böyle... yazmak bile rahatlattı gerçekten...

herkese sevigler :)

Canım ne güzel yeniden mutluluğu yakalamışsın ve yuvanı bir bebekle şenlendireceksin...İnşalalh herşey yolunda gider..Gelelim tavsiyelere
Yumurtlama günlerini hesapla ve günlerde eşinle beraber ol,hamile olma şansız yükselir..ayrıca yakın zamanda bir sağlık kuruluşuna gidip kan idrar ver hamile olman için herhangi bir sorun varmı diye bir muayne ol cnaım..
İnşallah tez zamanda hamile kalırsın..
Sevgiyle Kal..
:kahve:

canim haddime sormak dusmez ama evlisin degil mi? yani avatarinda evli yaziyor ama beraberiz demissin. eger evli isen umarim her sey gonlunce olur. bence ebayda ya da gitti gidiyorda stilan ovulasyon belirleme cubuklari ile yumurtlama gunu ogrenebilirsin. ama bence once doktora git. guzelce muayene ol. folik asit kullanmaya basla. hatta ben balik yagi ve cinko da kullandim hem esim hem kendim icin. ayrica folik asit erkeklerde de gerekli. ki biz sadece kadinlar iciyoruz.

beslenmeni uyku duzenine dikkat et. canim insallah olur bebisin. sebebini ogrendin mi dusuklern hani tekrarlama ihtimali var mi? bazi dusukler vucuttaki bazi seylerin eksikliginden kaynaklaniyor da onun icin sordum.

canim evli degilsen bence once nikah kiy:) cunku erkeklerin sagi solu belli olmaz. sonradan uzulmeni istemeyiz hicbirimiz.

benden de ufacık bir tavsiye, sigara ve alkol kullanıyorsan bırak ve folicasit almaya başla , yumurtlama günlerini atlama elbette, ve arkadaşların da dediği gibi kendine güvenebileceğin bir dr bul .............. herşey gönlünce olsun umarım en kısa zamanda analık duygusunu sen de yaşarsın

Hepinize çok teşekkür ederim. Tüm muayenelerimi oldum. Görünürde bir problem yok. Rahim filmi vs. hepsi çekildi. Bir tek eşime spermiyografi yapılmadı henüz. Sırada o var.

Bu arada evliyim evet... :)

Hepiniz çok güzel şeyler yazmışsınız, nasıl sevindim anlatamam. Maalesef sigara kullanıyorum ama 2 gündür günde 5 taneye indirdim. İnşaallah 1 hafta içinde azaltarak bırakacağım. Folic asit de kullanmaya başladım.

Ya burası ne güzel biryermiş :)

Sevgiler herkese

Hepinize çok teşekkür ederim. Tüm muayenelerimi oldum. Görünürde bir problem yok. Rahim filmi vs. hepsi çekildi. Bir tek eşime spermiyografi yapılmadı henüz. Sırada o var.

Bu arada evliyim evet... :)

Hepiniz çok güzel şeyler yazmışsınız, nasıl sevindim anlatamam. Maalesef sigara kullanıyorum ama 2 gündür günde 5 taneye indirdim. İnşaallah 1 hafta içinde azaltarak bırakacağım. Folic asit de kullanmaya başladım.

Ya burası ne güzel biryermiş :)

Sevgiler herkese
canım bizlerin kaderi aynı bebek başkada yok asitli bişeyler cafein türüde kullanma bence ALLAHIM hepimizin yüzünü güldürür İNŞALLAH canım herşeyin hayırlısı olur İNŞALLAH sende gelsene gelecegin anne adylarına gel bekleriz herşey gönlünce olsun

Canım, herşey gönlünce olsun.
Umarım en kısa sürede hamiş kalırsın, folik asit kullanımı önemli öncesinde ve ilk 3 ay içinde.
Yumurtlama günlerini bilip, o günlerde çalışmak da önemli.
Biz kocamla 7 ay boyunca yoğun çalıştık bu konuda :)

X