lütfen cevap

snedcan

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
29
0
43
34 yıllık evlilik sürekli bağıran bir koca ama aklınıza gelebilecek herşeye bağırıyor toplu iğnenin yamılmasına bile o derece yani aşırı prensipli aşırı cimri ve bi tanıdığım bu kişiyle evli şimdi kavgalılar ve artık kadın boşanmak istiyor sizin anlıyacağınız kadın ortada kaldı adam malı mülkü herşeyi kendi üstüne yapmış kadının hiçbişeyi yok ik i çocuğu var ikiside evli ve boşanmalarını istemiyor ve çok üzülüyorlar üç tanede torunları var sizce bu kadın napsın eşinin nasıl değiştirebilir.

34 yıl!:sm_confused:
Nerdeyse bir insanın ömrünün yarısı..
Pek umut verici olamayacağım,adamın değişeceğini sanmam... :nazar:
Ama boşanacak olursa da kadının da hakları vardır elbet..
Nafaka,tazminat gibi..
Uzman değilim ama hıkukçu arkadaşlar daha iyi bilir tabii..:smiley-cool:

bu kadar yıl adam değişmediyse, artık değişmesi çok zor, torunları bile varmış ya ne kadar üzücü, madem çocukları büyük, onlar konuşsalar ya bir babalarıyla...

bu kadar durumu vahimse neden çekmişki bu kadar zaman
bence o hanımefendi bundan sonrada çeker.yani bırakacağınıda sanmıyorum
zor bir durum.allah korusun ben olsaydım aynı durumda o kadar sene çektiysem
evliliğimi bitirmeye cesaret edemezdim o kadar seneden sonra heralde.

adam değişmez......onu deyim ben sana...kimsenin yuvasının yıkılmasını istemeyiz tabi ama kadına tak demişse, boşanacaksa evlilikten sonra alınan tüm mallar yarı yarıya bölüşülür...öyle malı mülkü üstüme yaparım, kadın da ortada kalır durumları yok...

34 yıl önce aklı nerdeymiş düzelir diye 4 değil 14 değl 34 yıl beklemiş galiba adam torun torba sahibi olmuş düzelmiyorsa asla düzelmez:1no2::1no2:
boşanmayı düşünüyorsa hukuk köşesindeki avukatlara bir danışın derim

bizim de böyle bir komsu vardi... kadin bosandi simdi oh diyor iyiki bosanmsim diyor. Bu kadininda iki cocugu var evli ve torun sahibi. Ama öyle bir noktaya gelmiski dayanamamis ve evliligi noktaladi. mütevazi bir ev tutu huzur icinde yasiyor artik...

Cocuklar istemiyor ama onlar bu durumda olsa ceklermiydi, bize yük olur annemiz diye korkarlardir belki... cocuklari büyümüs yuva kurmuslar esindende maas baglandir ve artik evlilik süresinde kazanilan mallarda kadinda hakki var diye biliyorum tapu erkegin üstünde olsa bile ama bu konuyu bir avukata sorup ögrenile bilinir...

aslında adama dayanmak için çok uzun bir süre...değişmez bundan sonra da...kadın ayrılmasın bir süre çocuklarının yanında kalsın. belki o zaman adam karısının kıymetini kimsenin onu karısı gibi çekemeyeceğini anlar. tabi çocukların tutumuda önemli babalarına aklını başına toplayana kadar destek ve yardımda bulunmasınlar....

zor bir soru sormuşsun 34 yıldan bahsediyoruz.görmesin duymasın diyebilirim ama sanırım bu yönyemi denemiştir sanırım 34 yıl boyunca dayanamıyorsa bıraksın derim ama adam belki antropoza girmiştir bilemiyorum çok kararsız kaldım ben bu soruda

34 nerdeyse ömür yarisi...iş işten geçmiş..torun torba sahibi değişir mi...ohooo..bu kadar yil çekmiş devam etsin çekmeye veya biraksin gitsin bari geri kalan zamani güzel geçirsin..

değişmez canım değişmeez o yastan sonra ama bosansa bile mahkeme yeni yasay göre malları bölüyor diye biliyorum

34 yıl boyunca değişmemiş bir kişi,
bundan sonra da değişmez sanırım...
ama torun sahibi bir insanın daha olgun olması,olaylara olgunlukla cevap vermesi,
eşine bu yaştan sonra daha destek olması gerek diye düşünüyorum...
ama bu bey huysuz dediğimiz kişi gurubunda...
çocuklarından biri konuşmalı belki de...
bunca yıllık bir evliliğin yıkılmasını,herhalde kendi de istemez...
ama kadıncağız da hayatının geri kalanını böyle bir insanla yaşamak zorunda değil...
bence çocuklarından destek alsın...
aile boyu oturup konuşsunlar ve sonuca ortak fikir birliği ile ulaşsınlar...
kadın boşanırsa tabiki hakları var...inşallah iş o raddeye gelmez ama gelirse de
tuttukları avukat gerekli bilgiyi verir kendilerine...
Allah yardımcıları olsun...
sevgiler...

bunca yıl cekmiş bence bundan sonraki hayatını huzurlu yasasın.. hak var hukuk var mallarının yarısını alabilir.. birde nafaka alır oohh.. huzur ve mutlu yasamanın yaşı yoktur arkadasım.. eminim bunca yıl aman konu komsu ne der cocuklar var vs vs sebeplerle hayatını gecirmiş ve artık dayanılmaz duruma gelmiş.. belkide hastalık sahibi bile olmustur..benim fikrim bosansın.. hayata bir daha mı gelicez..adama gelince insanlar kolay kolay deişmezler.. heleki 34 yıldan sonra mümkün değil.. zaten allah sevdiği kullarına kötü eş verirmiş sabırlarını denemek için.. bence yeteri kadar sabır göstermiş.. hayırlısı olsun..

bir avukata başvurursa ve neler yaşadığını ispatlarsa,maddi-manevi tazminat açar ve malların yarısını alır ama önce ihtiyati tedbir kararı koydurtmalı ki adam malları başkasına devretmesin.

nafaka da bağlatır,zaten medeni hukuk kadından yana. hele 34 yıllık evlilikten sonra... boşanırken kaç yıllık evlilik olduğu çok önemli.hakim bunu asla gözardı etmez.

adam hiç korkmamış ki kaybetmekten kadını..biraz kaybetme korkusu sarsa iyi gelir belki...34yıl haatını çürütmesine degmezmiş şimdiden sonra giden yıllar geri mi gelecek?o kadının kırılan kalbi,aşağılanan kadınlık duyguları artık düzelecek mi hayır ama en azından adam adam olmadıgını anlar boşanırsa kadın..

34 yıldan sonra böyle olmamıştır heralde şimdiye kadar idare etmiş şimdiden sonra da ayrılmasın torun sahibi olmuşlar ne yapacak bu kadıncaz şimdiden sonra

Bunun benzerinden bendede var. Her şeye hırlar durur. Ben artık duymuyorum, ben duymadıkça ve umursamadıkça iyice sinir oluyor. Kendisine en son dedimki, "iyi düşün taşın, yaşlanıyorsun, bir gün elime düşersen bu çenenden çektiklerimi sana ödetirim. Eğer aklını başına toplarsan ne ala toplamazsan mualla"
Gene konuşuyor ama kendini biraz firenlemeye başladı. Allah arkadaşınıza kolaylık versin.

adamı boşasın 34 yaşından sonra şöyle bir oh desin.yazık günah kadının hayatı karabasanla geçmiş nerdeyse. keşke daha önceden bitseydi bu evlilik ama kolayda değil.bence mümkünse tabi bitsin.kadın.kalan ömrünü azcık aşım ağrısız başım şeklinde yaşasın.ona çektirende onu sonradan mumla arasın-tatlicadiarzu-

bu saatten sonra adamin değişmesini beklemek kirmizi kar yagmasini beklemek gibi birşey olur..ama tabi olmaz olmaz derler..bizimki sadece mantik yürütmek..nice insanlar var nerden nereye gelen..ama işte okadar azlarki insan ümitlere bel baglayamiyor..

buarada teyzenin üstüne mal yapmiş yada yapmamiş önemli degilki..boşanmalarda mallar 2'ye bölünüyor diye biliyorum..

boşansin dicem ama alişkanliklari birakmak cok zor gelir insana..teyze tek basina yasayabilcekmi?cocuklari istemiyormus..muhakkak boşanma durumunda tepki gösterceklerdir..bu yastan sonra bunlari kaldirabilcekmi? iyi düşünmesi lazim..

boşanmayacaksa da artik kocasini duymamanin bir yolunu bulmasi lazim..

Güzelim bu saatten eşini değiştirmesinin imkanı yok..O adam böyle.34 yılda değişmeyen adam şimdimi değişcek.şimdiye kadar nasıl yürüttüyse bundan sonrada öyle yürütebilir teyzemiz yada dayanamıyorum böyle ölmek istemiyorum diyosa boşasın..yapcak başka bişey yok.iki seçenek var.ya bu sürüyü güdücek ya o diyardan gidicek...boşanma esnasında kadının birsürü hakkı var. hukuken mal alma şansı yoksada bile ,o kadar malı mülkü olan adama mahkemede yüklü miktar nafaka da bağlarlar.

X