Lütfen bir bakın...

MervisH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
32
0
Ben yeni bi işe başladım..
Beni rahatsız eden biş war sizdende fikir almak istiorum..
Küçücük bi yer ama heryerde kamera war..
Küçücük odamız war bi ben birde sekreter ama tam karşımda bi kamera duruo sürekli gözüm kayıo yani kasılıorum ne bilim tuhaf oluorum yenide alındım ya acaba böle yapsam buna bişi derlermi zihnim hep bunlarla dolu tabi arada unutuorum ama..
Bu sizce doğrumu yada bnm gibi olanlar warmı merak ettim???
Yani odadada para yada kıymetli hiç bişe yok sadece 2 pc we dosylar işte klasik bi küçük büro...
Bırakmayı bile düşünüorum işi bi akıl werin lütfen....

aaa cnm öncelıkle hayırlı olsun dua et bende gırıyım hemen işee:)))tatlım ama bıcok yer böle artıkbızım marketımızde bıle war ama sureklı bırılerı ızlemıyokı bunu sonucta kötu bı olay oldugunda falan ızlenırr sen rahat ol bence

bnm üç patronum war biri sürekli ofsinde pek karışmıo işlere onun odasında war diğerlerininde odasında war bilmiorum yaaa

Bence kamera olması süper..:lepi:
Allahım saklasın işyerine kötü birileri gelse,hemen tespit edilir..Çok üzgünüm çoook

canısı patronunla konuş
kameranın direk üzerimde olması rahatsız ediyo düzeltilmesini istiyorum de

Bu kadar çok kameranın amacı ne acaba?
Çalışanın gözüne gözüne sokmak istemesinin çok büyük bir nedeni olmalı...

canım bence sizinle görüşmeye gelenleri falan izliyor sizin masanıza dönük olmasının sebebi bu bence .. herhangi bi aksaklık bi kötü durumda cok lazım bu kameralar artık tuvalet dışında her yerde var alışmak lazım..yerimseniben
rahat ol kimse senden veya bi baskasından mükemmel değil kasılmana hiç gerek yok..

bizim holde dahil olmak üzere tüm odalarımızda kamera var ve alıştık hepimiz bir yıldır takılılar...zamanla insan alışıyor doğal ol takma bence...farz et ki yoldasın,okuldasın vb zaten insanlar hep insanlara bakar öyle düşün ayrıca canım büyük ihtimal ses kayıt da vardır bizimki gibi sözlerine dikkat et..calışıp çalışılmadıgına bakacaklar demek ki adamların hakkı...ben de işeri açsam ben de takdırır hem tehlikelere karşı önlem alırdım hem de calışanalrımı kontrol ederdim devir böyle artık...zamanla onları görmeyecegini düşünüyorum..

Geçen gün eşimin iş yerine gittim. Senin bahsettiğin gibi her yerde kamera vardı bende merak edip sordum çünkü çok büyük bi şirket değil ne gereği var diye merak ettim .Bana hem çalışanları kontrol ediyoruz hemde olası durumlarda işimize yarıyor dedi.. Kameralı ortamların hem personel açısından hemde gelen müşteride etki bıraktığı kanısında.

Ya birde dün bi patronumun belinde silah gördüm iice soğudum neyapmalıyım şaşırdım kaldım ben ya :KK43:

bence bisüre çalışş,içine sinmesse çıkarsın cnm..gizli kamera heryerde var,ama silah işine bşy diyemiyorum seni tedirgin ediyorsa çık..hergün eziyet gibi geliyorsa ne anlamı var o çalışmanın..

a.s.sürekli biri bizi gözetliyor psikolojisi yaşamak gerçekten hoş değil.ama zamanla alışır hatta orda olduğunu unutabilirsiniz bile.bu zamanda sırf kamera var diye iş bırakılmaz cnm sabırlı ol biraz

Ya birde dün bi patronumun belinde silah gördüm iice soğudum neyapmalıyım şaşırdım kaldım ben ya :KK43:

şu belde silah olayı beni esas rahatsız etti. ne demeye patronunuz,iş yerinde belinde silahla dolaşıyor, mafia gibi....,al pacino mu bu adam......o biraz garip işte....................

benimde patronum gözümün önünde..
canlı kamera işte.. 4 yıldır sağolsun kameralık yapıyo..
seni anlıyorum çok zor..insan ister istemez gerliliyo...bi süre dayan bence alışıyo insan..
ben 4 yıl dayandım bak...rahaztsılığın geçer zamanla..

bencede bir sorun yok güvenlik açıdandır.
ama sen silah falan diyorsun onları bilemem
içini ferah tut canım düşündükçe iştende soğursun
bu zamanda iş bulmakta çok zor çokk

canım bizim şirketimizde de tuvalet hariç heryerde odalarda dahil olmak üzere kamera var . bunun amacı güvenlik kimse seni oturup izlemiyodur sakın kasma kendini rahat ol hareketlerini kontrol altında tutmaya çalışma :1rolleyes: bende daha önce ne gerek var diye düşünüyordum ama kameranın farkında olmayan bi kişi odamdan para çalmaya yeltenince ne kadar gerekli oldugunu anladım ..a.s yokmuş gibi davranmana bak sen ..ha ama silah olayı hakkında bişey diyemicem neden taşıdıgı önemli tabiki ..ama genelde patronlarda korunma amaçlı olur diye düşünüyorum ...-tatlicadiarzu-

silah tasimasi hayra alamet degil. benim daha once bir gunluk bir is deneyimim olmustu. adam siyasi uclardaki partilerden birinde milletvekili adayi cikmisti. rahatsiz olup aninda istifayi basmistim. silah polis degilsen oyle belde tasinmaz. cantada veya kasada durur. belde silah dolasilmaz hem de kucucuk ofiste.

Bende yeni işe girdiğim bi yerde belli bi süre çalıştıkdan sonra odamıza kamera konulmuştu ama nişanlım kapı önüne ve patronun kendi odasına koymanın yeterli olacağını ve tek başıma çalıştığım odada benim her hareketimin kameradan seyredilmesini hoş bulmadığı için beni işten çıkarmıştı bende hiç pişman olmadım çünkü patron hiç tekin bi adam diilmiş sonradan öğrendik hapse girip çıkmış sabıkalıymış zaten sürekli iş yeri ev ofis biçiminde olduğundan kapı çaldığında filan kapı deliğinden bakmadan kim o diye sormadan açmayın die bizi uyarıp duruyodu ve sürekli tehdit alıyodu bazı işyerleri güvenlik açısından bazıları ise pis işleri yüzünden koyabiliyor bence o kadar da rahat davranılmamalıki biz bayanız sürekli kameradan izlenmek hiç hoş diil tabi bu benim düşüncem herkezin düşüncesine saygım var .

Bıraktım arkadaşlar işi kameralar deilde o silah beni çok huzursuz etti ben çalıştığım yerde huzur isterim ilk önce napalım herşeyin hayırlısı fikirleriniz için hepinize ayrı ayrı tŞk ederim...