Lütfen bilgi verin korkuyorum :(

realist34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
274
2
slm kızlar..
cok zor gunler gecırdım hamılelıgım cok zor gectı..guatr var bırde bende 5 ay oncede sezryanla dogum yaptım..ve sonrasındada paranoyalık basladı daha oncelerde vardı fakat asırı derecede arttı ...hastalık haberlerını duyunca kendımı cok asırı dınlemeye basladım bu dusuncelerle yasıyorum sureklı...ya bebegıme bısey olursa ya bana ya anneme ya esıme ya babama ya bı yakınıma bısey olursa dusuncelerı sureklı beynımı yıyordu ...heryerımden bısey cıkarıyorum yuzume bakıyorum ellerıme bakıyorum bı leke bı sıslık varmı dıye sureklı arıyorum kendımde bı hastalık...ılk kez yemek yemeye basladıktan sonra brden tıkandım gozlerım kararır gıbı oldu sankı bı sıs perdesı ellerım ayaklarım karıncalandı olecegım sandım uzanıyorum olmuyor evın ıcınde delı dana gıbı gezınmeye basladım...sankı sarhos gıbı hıssedıyorum kendımı sersemledım elım ayagım tıtrıyordu sankı basım donmuyor ama beynımın ıcınde bıseyler olyordu asırı bır sersemlık yasıyordum ayaklarımda bır bosalma hıssettım tutmuyorlardı sankı..sımdıde bu belırtılere bakıp ya beynımde bısey varsa dıye yerımde zor oturuyorum...cok streslıyım .kollarım ayaklarım gucsuz hıssedıyorum suan beynım donuyo sankı..cok fena bıseydı bu panıkatakmıdır kızlar..?? lutfen bısey soyleyın(...en kısa zamanda gıdıcem zaten dr a

aynı şeyler bazen bana da oluyor.
ilk midem rahatsızlandıktan sonra (acayip bişeydi ölüyorum sandım) ara sıra dediklerin banada oluyor

ya bi daha olursa
ya doktor yanlış teşhis koyduysa
ya iyileşemessem
bide benim bünye ilaçlara karşı çok zayıf
bi ara ilaç fobim oluştu ki kısmen bazı ilaçlara hala var

bu düşünceler olunca içim kaçıyor gibi oluyor bağırsaklarım bozuluyor. elim ayağım boşalıyor.
ölüyorum sanıyorum. inanılmaz ter basıyor.

ama yine bu durumu kendi kendime yeniyorum.(ilk zamanlar biraz zor oluyor ama)
tv deki doktor programlarını dinleme
üzücü şeyleri izleme
kendi kendine telkin ver.
vede dua et
öyle olunca rahatlıyor insan

evet canım cok cook haklısın aslında ınternetı karıstırınca arttı bu durum bende sankı kotu hastalıklara aıt belırtıler bendede var gıbı gelıyor cok fena bısey.halbukı butun hastalıkların belırtılerı bırbırıne benzıyor..ınternet cok kafa karıstırıyor (Rabbım yardımcımız olsun amın...

kesinlikle canım net ve tv insanın ruh halini çok bozuyor.Bende doktor yanında çalışıyordum oreyada böyle hastalar gelirdi doktor derdi sanal doktorlardan şifa beklerseniz olacağı bu derdi.Ablamdada bi rhatsızlık vardı netten tvden dinlemiş dinlemiş kendine teşhis bile koymuştu.Halbuki hiç bir şeyi yokmuş
Bence kendine manevi bir reçete hazırla inan ben sıkıntılaımdan bu şekilde uzaklaşıyorum
eşini mutlu etmek için ne yapabilirim de bunun için çaba göster düşün kafana meşguliyet verir hem eşini mutlu edince otomatikman sen karşılığını alırsın
hamd etmeyi bil nice hastalar var yatalak gencecik onları düşün ve haline hamd et...
Biraz maneviyatını ön plana çıkar kitaplar oku dua et tesbih çek
yeni yemekler yapmayı öğren bebeğin için kitaplar oku
kendini beynini boş bırakma boş kaldıkça şeytan vesvese verir tv ve netteki sanal doktorlar ruh halini bozar
sevgilerimle...

cok tesekkurler canım yorumların ıcın....
cook haklısın bende nerdeyse kendıme teshıs koyacak kadar bunalımdayım..
cok farkındayım aslında durumumun esımıde etkılemey basladı bu durum uzuluyor oda..
dun aksam ozel hastnaye gtrdu benı pratısyene gozuktum panıkataga benzıyor gıbı dedı guatrdan olabılır dedı kansızlık vıtamınsızlk olabılır dedı..beyın sel bıseyden suphelenmedı pek ama basdonmen varsa norologa gıt dedı....
basdonmesı deıl de basımda bır sersemlık var sakarlık felan yapıorum yanı psıkolojık sanırım .....ayy nebılım ıste oyle

Son düzenleme:

arkadaş çok güzel tavsiyeler vermiş..bence herkesin uygulaması gerkiyor bunları.en azından tedbir olsun diye..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…