lütfen bebeklerinizi kucağa alıştırın

nazlxixcan156

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.820
3
:kahve:arkadaşlar geçenlerde okuduğum bir yazıdan çok etkilendim sizlere de anlatmak isterim:avrupa ülkelerinden birinde bir deney yapmışlar. bir yetimhanede 0-6 ay arası bebekleri iki gruba ayırmışlar bir gruba sadece yeme içme temizlik dışında hiçbir şekilde farklı davranış gösterilmezken ikinci gruptakilere günlük ihtiyaçlar dışında kucaklama gibi sevgi gösterilmiş.Sonuç mu ilk gruptaki sevgi gösterilmeyen bebekler hem zayıflamış hemde sık sık hastlanmışlar, ikinci guptakiler ise çok daha hızlı ve sağlıklı gelişmişler...
bunu okuyunca bebekken kızımı bol bol kucağıma aldığıma seviniyorum zaten okadar hızlı büyüyorlar ki bir bakmışsınız koşturuyorlar hayat onlarla çok daha hızlı akıyor.
sevgiler......:emir_bebek:

ben bebeğimi incinmesin diye kucağıma almadım öpüp kokladım ama kucakta biryeri çıkmasın diye tutumadım tuttturmadım da ama bebeğim 6aylıkken 10kiloydu bilmem ki ...

ben bebeğimi incinmesin diye kucağıma almadım öpüp kokladım ama kucakta biryeri çıkmasın diye tutumadım tuttturmadım da ama bebeğim 6aylıkken 10kiloydu bilmem ki ...

canım o senin sevgini bir şekilde hiisetmiştir öpüp koklamışsında zaten anlatmak istediğim sevgiyi göstermenin mucizesiydi..:emir_bebek:

bende bu tarz şeyler okudum onları her ağladıklarında ve istediklerinde kucaklamak ilgi göstermek gerekiyormuş böylece kendilerine olan güvenleri artıyor ve sağlıklı bireyler oluyorlarmış.

ya kızlarr güzel sölüyonuzda bende 3 aylık hamileyim bana tavsiyeler şöyle'aman sakın kucağa alıştırma her ağladığında kucak ister vs vs"ben en iyisi uzmanların dedğini yapam:)))

bende oglumu her agladıgında kuagıma alıyorum ve konusuyorum benı dınlıyor ve sevgımı anlıyor hemencecıık susuyor kurban olurum mınık ogluma bennn

2 oğlum var biri 4 diğeri 2 yaşında bebekkende kucağıma alırdım şimdide akşama kadar doya doya seviyorum bazen gece yanıma yat anne diyorlar uyuyana kadar yatıyorum.
ALLAH isteyen herkese bu duyguları tattırsın.

bende buna benzer bi deney haber okumuştum.japonyada bitkilerle yapmışlar bu deneyi.birini kötü sözlerin söylendiği bir ortama koymuşlar.diğerinide sevgi sözcüklerinin söylendiği bir yere koymuşlar. ve hoş sözler söylenen yerdeki çiçek açmış.sevgi çok önemli gerçekten..dikkat etmişimdir hamileliği huzursuz geçen annelerin bebekleride çok ağlayan bebekler oluyor.
bebekler öyle mucize varlıklar ki herşeyi ama herşeyi hissediyorlar.sevgiye öyle güzel karşılık veriyorlarki...bakışlarından anlatıyorlar.ben bebeğimi kucağıma alıyorum alışsın varsın.sevgimi hissetsin.. büyüdüğünde istesemde kucağıma alamayacağım:))) bu günlerin keyfini çıkarmak gerek:)))

Yetimhanededeki bebeklere de böyle deney yapmak ne acımasızlık... Ben de deneye maruz kalan bebeklere üzüldüm şimdi :KK43:

ya kızlarr güzel sölüyonuzda bende 3 aylık hamileyim bana tavsiyeler şöyle'aman sakın kucağa alıştırma her ağladığında kucak ister vs vs"ben en iyisi uzmanların dedğini yapam:)))
ayşecim sen kucağa alıştırma diyenlere kulak asma tabiki kucağa alıştıracaksın bir bebek kucak istiyorsa sevilmek istiyordur.zaten çabucak büyüyorlar doya doya kucakla bebişini doğunca sevgini hissetsin

bebeğini sevgiyle büyüten her anneyi gönülden tebrik ediyorum sevgiler....

Yetimhanededeki bebeklere de böyle deney yapmak ne acımasızlık... Ben de deneye maruz kalan bebeklere üzüldüm şimdi :KK43:
okuyunca bende üzüldüm sevgisiz kalan bebişlere, sonra düşününce dedimki iyi yapmışlar dünya aleme kanıt oldu işte sevgi en güzel ilaçtır en güzel gıdadır
sevgiyle kalın............:emir_bebek:

ben ce çocuk sadece kucakta sevilmez,
katılmıyorum bu sonuca,
çocuğun yanına uzanarak da onu sevip okşayıp,öpüp,sevgimizi gösterebiliriz,
avrupalılar zaten soğuk insanlar:)
onlar 2 m uzaktan seviyorlardır:)

ben de kızımı sürekli kucağıma alıyorum herkes kucağa alıştırdın iyi değil diyor ama ben hayatımdan memnunum...o kendine güvenli bir birey olsun ben kucağımda taşırım onu..

X