Lütfen bana akıl verin . Konu vesvese

Alyaayla

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2018
1.378
1.111
35
Merhaba , vesveseler beni ele geçirmiş durumda .Dua etmek istiyorum ama kendime diyorum ki simurgmilk günahkar bir kulsun günah işlemeye devam ediyorsun etmeye devam da edeceksin ,hangi yüzle Allah'ın huzuruna çıkıp dua edeceksin .Sırf bu yüzdendir bir aydır Kuran okuyamıyorum ,dua edemiyorum .İbadet etmek için harekete geçsem içimden bir ses günahkar kulsun ibadet etsen de dua etsen de kabul olmayacak diyor. Bu konu da ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

Merhaba , vesveseler beni ele geçirmiş durumda .Dua etmek istiyorum ama kendime diyorum ki simurgmilk günahkar bir kulsun günah işlemeye devam ediyorsun etmeye devam da edeceksin ,hangi yüzle Allah'ın huzuruna çıkıp dua edeceksin .Sırf bu yüzdendir bir aydır Kuran okuyamıyorum ,dua edemiyorum .İbadet etmek için harekete geçsem içimden bir ses günahkar kulsun ibadet etsen de dua etsen de kabul olmayacak diyor. Bu konu da ne yapabilirim lütfen yardımcı olun
canım benim öncelikle Rabbim seni affetmeyecek olsa bunları söyletmez aslında.seni çağırıyor ne güzel.100 kere de günah işlesen Rabbimiz affetmeyi sever.
vesvese şeytandamdır biliyosun.önce küçük küçük başlar,üstünde durdukça büyür.
sana ne derse desin sen ona de ki seni de beni yaratan Rabbim,ama senin yolun ayrı benim yolum ayrı.
beni Ondan ve Onun sevdiklerini yapmaktan alıkoyacak herşeyin karşısında dururum ben Allahın izniyle.
mükemmel olmayabilirim ama elimden geleni yapıcam de.
sen konuş istediğin kadar de.
Bak arkadaşım şeytanın oyunları bitmez.bizi ibadetten ve duadan alıkoymak için her şeyi yapar.
bak mesela abdest almanı engellemez ama abdest alırken şuranı daha iyi yıka,olmadı falan diyerek sözde iyi anlamda vesvese sokarak bıkkınlık oluşturur ve bu şekilde insanı vazgeçirmeye çalışır.
Aynı durum namaz ve Kuran içinde geçerli.
Sana sadece şunu diyeyim
hiç yapmamak mı iyi,az ya da hatalı yapmak mı daha iyi.
Sen Allahın kıymetlisisin.
Ne kadar hata yaparsan yap,bir daha yapacağını bilsen de yine de her seferinde koşturarak git Ona.
çünkü Rabbimizin hazinesi sonsuz değil mi!
sadece gayret et.hayatın en azından gayret etmekle geçir.

ayrıca ibadet ve zikir neden vardır.
Rabbimize şükrümüzü belirtmek,Onu anmak ve günahların affı için.
insanı vesveveye düşüren bazı şeyleri de hayatından çıkarmaya çalışırsan mutlaka faydası olacaktır inşaallah

Youtube de Yelken İstanbul vesvese videosu nu izleyin.Çok güzel açıklamış tavsiye ederim

Sürekli içinden besmele çek bir süre sonra vesveselerin gider diye umut ediyorum ve ne olursa olsun sen ibadetlerini elinden geldiğince yap dua et bol bol için rahatlar

Birincisi günahkar olmayan kul mu var? İbadetlerimizin bir amacıda Rabbimizin affına nail olabilmek için için degil mi?
Yazdıklarınız sizinde dediginiz gibi vesveseden baska birsey degil. Dusunceler geldigi zaman bunun farkında ol ve gecici bir surec oldugunu dusun. Onlara önem verdikçe buyur. Önem vermemek ustunde durmamak gerekiyor. Tam aksine soyle de benim Rabbim Gafur dur Afuvv 'dur ne kadar gunahım varsada o Affedicidir affetmeyide sevendir.

Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbül afve fa'fü anni.

Bu duayı gunluk istedigin sayıda oku, esmalardan da "Ya Selam, Ya Nur, Ya Kuddus"
İstedigin sayıda oku. Vesveseleri susturacaktır.
Evde de günlük sesli olarak Bakara Süresi ve Yasin dinle. Okumaya baslayana kadar manevi olarak destekler.

Agır gelmezse eğer günlük salavat ve Kelime-i Tevhid oku. Cevşen dinle veya oku.
Estağfurullah El Azim çek

Hepsi iyi gelecektir Allah ın izniyle

Ah... canım benim sakın kendini yalnız hissetme bende de takıntı rahatsızlığı var, bir dönem bahsettiklerinin aynısını yaşadım, ibadetlerimden hiç emin olamıyordum, iç sesim beni günahkâr ediyormuş gibiydi ama kalben bu sese karşıydım, sanki bedenimi iki kişi yönetiyordu... bunu nasıl atlatabilirim diye videolar izledim durdum bir süre, daha sonra bunun vesvese olduğunu ben bunu durdurmaya çalıştıkça daha da güçleneceğini öğrendim, iç sesimin beni günahkâr etmeyeceğini kabullendim, olanları hiç umursamadım ve bitti gitti hamd olsun ama takıntı rahatsızlığım hâlâ devam ediyor bu defa da hastalık odaklıyım, tedavi olmam şart ama şu an hiç vaktim yok, şu bir ayın geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum derhal tedavi olacağım, eğer siz de baş edemezseniz mutlaka tedavi olun...🌸🦋

Bunlar normal dusunceler degil acaba takinti veya psikolojik bir sorun olabilir mi oyleyse cozum bulmaya calis. Dusunceleri onemsememeye calis. Ibadetlerinden geri kalma canim

X