Lohusalikta ilgisizlik.

Nurpnrr

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
1.103
2.268
28
Bugün sezeryan olalı 23.günüm sağ kasığım çürüdü ordan hep iltihap akıyor.Buna rağmen eşimden beklediğim ilgiyi desteği göremez oldum. Ben ağladım cuma günüydü galiba öylece baktı ben sarılıp destek görmek isterdim, ondan öncesi 5 gün sonra sezeryan dan kontrole gidiyorduk bebegi aldı pusetle indirdi o ben arkadaydim bebegi bırakmış arabaya sonra gelip beni elimden tutup bindirmedi arabaya bile inerkende yardımcı olmadı orda bekleyen teyze dedi düşünün kızım yardım edeyim mi diye ben sinirlendim tabi ağladım.pazar günü galiba iste uyandım baktım sağ tarafimdan iltihap akar sarı sarı korktum ağlayarak eşimi uyandırdım böyle oldu diye oraya diyor doktor bir şey yapmaz pansuman yapim bende çok sinirlendim bağırdım ağladım ve küstüm iste bugüne kadar küstüm bugün biraz konuştum ama ben haksizmiyim siz söyleyin?

Linçlenmek istemem ama bu ne naz derler adama:) o da yeni baba oldu. Bilmediği bir süreçten geçiyor. Biraz toparlayın kendinizi bence

Lohusalık yarı delilik 😅 ilgi isteğinizde çok haklısınız ama erkekler talimatla çalışıyor. Ağlamak yerine kendinizi ifade edin bence. İhtiyacınız neyse söyleyin. Gece kaldırdığında eşin geçer geçer deyip yatmamış pansuman yapayım demiş yine aglamissiniz. Satılmasını istiyorsanız sarilmana ihtiyacım var, arabadan inerken yardıma ihtiyaciniz varsa hayatım bana da bı yardinci olur musun demeniz sizi de daha mutlu edecektir. Eşiniz kötü ya da düşüncesiz olduğu için değildir de biz biraz daha hatta biraz değil fazlasıyla o dönem hassas oluyoruz. Çok haklısınız. Allah bebeğinizi hayırlı etsin. Size de kolay kılsın. Kendinizi üzmeyin hepimiz bu aşamalardan geçtik. İsteklerinizi güzel bir dille anlatırsanız karşılık göreceğine inanıyorum 🥰

Nur ben artık gerçekten senin troll olduğunu düşüneceğim…
İstediğinizi düşünebilirsiniz alla alla burda cidden yorum yazcak fikir verecek arkadaşları da engellemeyin aynı şeyleri yazıp durup ya .

Lohusalık yarı delilik 😅 ilgi isteğinizde çok haklısınız ama erkekler talimatla çalışıyor. Ağlamak yerine kendinizi ifade edin bence. İhtiyacınız neyse söyleyin. Gece kaldırdığında eşin geçer geçer deyip yatmamış pansuman yapayım demiş yine aglamissiniz. Satılmasını istiyorsanız sarilmana ihtiyacım var, arabadan inerken yardıma ihtiyaciniz varsa hayatım bana da bı yardinci olur musun demeniz sizi de daha mutlu edecektir. Eşiniz kötü ya da düşüncesiz olduğu için değildir de biz biraz daha hatta biraz değil fazlasıyla o dönem hassas oluyoruz. Çok haklısınız. Allah bebeğinizi hayırlı etsin. Size de kolay kılsın. Kendinizi üzmeyin hepimiz bu aşamalardan geçtik. İsteklerinizi güzel bir dille anlatırsanız karşılık göreceğine inanıyorum 🥰
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
Ben birazda kendisi düşünsun diye bekliyorum benim söylemem ile değilde acı çektiğimi de görüyor sonuçta. Ama söyledim de ilgi bekliyorum diye pek oralı olmadı o öyle yaptıkça bende iyice sinir oluyorum

Şu an lohusa psikolojisindesin ve bebekle yeni bir hayata adapte olmaya çalışıyorsunuz. Eşin biraz bu durumda bocalamış olabilir hem sen hem bebek derken. Sen duygusal olarak zirve noktadasın o nedenle yoğun hissediyorsun bu duyguları ama ilgi bekliyorum demek değil de o an ne istiyorsan onu ona göre yönlendir. Örneğin arabaya binerken önce bebeği yerleştir sonra bana yardım et diyebilirsin.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
Ben birazda kendisi düşünsun diye bekliyorum benim söylemem ile değilde acı çektiğimi de görüyor sonuçta. Ama söyledim de ilgi bekliyorum diye pek oralı olmadı o öyle yaptıkça bende iyice sinir oluyorum
Anlamazlar... Bu sadece lohusalık döneminde değil hiç bir zaman bizim istediğimiz düzeyde bizi dusunemezler. Bu belki karsiliklidir. Biz de belki onları anlamlandiramiyor olabilirz. Mesele iletişim kurabilmekte. Sonra kendinizi uzmenizinde karşı tarafta bir değeri kalmıyor. Bu da hep ağlıyor hep alınıyor hiç yaranilmiyor dedirtir. Kendi yapmasini boşa beklemeyin gerçekten kendinizi güzel bir dille ifade edin.
Ben bazen eşime su an beni sevdiğini söylenene ihtiyacim var bile derim 😅 amaç mutlu olmaksa mutlu oluyorum. Çünkü zaten biliyorum o beni seviyor. Sadece duyasim oliyor o sırada 😅

Dikişleriniz neden enfeksiyon kaptı, 20 günlük iltihap gelmesi çok uzun bir süre, doktorunuz neden olduğunu söyledi mi? Siz mi dikkat etmediniz acaba?

Çoğu erkek ha deyince anlamaz ince ruhlu değillerdir, senin eşinde öyle belli ki. Sen dilinle isteyeceksin anlayana kadar rica edeceksin.

Bu süreçte çocuğunuza odaklanın bağ kurun daha hızlı geçer.

Bugün sezeryan olalı 23.günüm sağ kasığım çürüdü ordan hep iltihap akıyor.Buna rağmen eşimden beklediğim ilgiyi desteği göremez oldum. Ben ağladım cuma günüydü galiba öylece baktı ben sarılıp destek görmek isterdim, ondan öncesi 5 gün sonra sezeryan dan kontrole gidiyorduk bebegi aldı pusetle indirdi o ben arkadaydim bebegi bırakmış arabaya sonra gelip beni elimden tutup bindirmedi arabaya bile inerkende yardımcı olmadı orda bekleyen teyze dedi düşünün kızım yardım edeyim mi diye ben sinirlendim tabi ağladım.pazar günü galiba iste uyandım baktım sağ tarafimdan iltihap akar sarı sarı korktum ağlayarak eşimi uyandırdım böyle oldu diye oraya diyor doktor bir şey yapmaz pansuman yapim bende çok sinirlendim bağırdım ağladım ve küstüm iste bugüne kadar küstüm bugün biraz konuştum ama ben haksizmiyim siz söyleyin?
23 günlük sezeryan artık iyileşmeye yakın olması gerekmez mi ? Artık kendinize gelmiş olmanız lazimdi.Temizliğini iyi yapamadiniz mi, bir sıkıntı mı var ? Doğum başlı başına hormonları alt üst ediyor ,eşiniz bebeğe odaklandığı için atlamış olabilir bağırmak, ağlamak hiç bir işe yaramaz duygularınızı ifade edin.

Hormonların alt üst olmuş. Duygusallık da tavan

Umarım lohusa olduğun için böylesindir 😂
20 gün de artık dikişler oturur nerdeyse neden geldi iltihap doktora sordun mu ?

X