Lohusalık depresyonu

cemrenurrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2024
2
0
28
Merhaba arkadaşlar lohusalık dönemi ve sonrasında benim gibi delirdiğini düşünen oldu mu? Çok zor günler geçiriyorum. Dogumdan sonra 18. gün panik atak geçirdim ve yemeden içmeden kesildim ve o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı..

Ben de çok hızlı kilo verdim ben delirdiğimi değil delirtildiğimi düşünüyordum. Yemek yemiyor insanların beni rahatsız etmelerinden nasıl kurtulurum sürkeli bunları düşünüyordum bu insanlardan kurtuldum yavaş yavaş toparlamaya başlıyorum yemek yemeye başladım. Bu günler kendiliğinden geçmiyor senin de bir şeyler yapman gerekiyor.

Herkesi dövmek istiyordum ben 😄 bebeğimi kimseye sevdirmek istemiyordum. Bir de ya bir şey olursa bebeğime korkusu vardı.zamanla geçecek ama eğer baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız yalnız kalmamaya çalışın her akşam yürüyüş yapın iyi gelir. Kimse yoksa destek olacak kanguruya takın bebeği çıkın dışarı hava alın birlikte

Hepsi geçiyor, çok ağrı atlattım evlatlarım olmasa canıma bile kıyardım o derece ama zaman geçti, hormonlarım düzeldi ve geçti. Korkmayın, geçiyor

Bu durum dogumu nasil yaptigin,yanindaki kişilerin ruh hali,eşinin yaklaşımı, bebeğinin durumu gibi pek çok meselenin tesiri ve normalde hali hazırdaki bilinçaltı kayıtlarına bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ama kesin olan bişey var o da herkes bu dönemde zorlanıyor, bu bir geçiş dönemi ,umarım en az hasarla atlatırsınız. Önerebileceğim en önemli şey ne olursa olsun kimseyi kafaya takmayın ve kendinize iyi bakın, başkasının bunu sizin yerinize düşünmesini beklemeyin

X