Kontakt Lens Lensimi takamıyorumm

GozdeD

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
10
0
Dün sonunda lens aldım ancak bir türlü takamıyorum 2 gündür uğraşıyorum ama olmuyo çıldırmak üzereyim :KK59:
ayrıca aldığımda şansıma lens uzmanı olan bir bayan vardı ona bile taktıramadım , annem senelerdir lens kullanmakta o bile takamadı bana
bunun sebebi göz kapaklarıma engel olamıyorum lens takarken hemen kapanıyo ve kırpışıyo , bunu nasıl engelleyebilirim yardımcı olur musunuz?

valla güzelim bende 2saat boyunca uğraşanlardanım ama sonra da 2sn de çıkarıp takanlardan :KK70:D öncelikle büyük bi aynanın karşısına geç sadece sabit bi noktaya odaklan ve oraya bak inan bu şekilde çok kolay oluyor lense parmağına gözüne bakma sabitle gözünü ve tak inşşş yapabilirisin bol şans :KK70:D

Tşk.ederim ancak olmuyo deniyorum yine sonuç yok , nerdeyse bütün gün aynanın karşısındayım
Umarım başarıcam :)
Göz kapaklarıma hakim olabilirsem başarıcam ancak bunun çözümünü bilen varsa bir egzersiz falan yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
Canım bende lens kulanıordum 1 sene öncesine kadar hiç tavsiye etmiyorum başıma gelmeyen kalmadı ama neyse .. . . . . :KK43:

İlk önce parmağınla gözünün içini ellemeye çalış ben öyle yaptım sonra alışıyo insan mesela elinin tekiyle göz kapağını yukarı kaldırıp lensi aşağıda tutup gözünle yukarı bakıp aniden aşşağı bakarsan lens gözüne çok kolay bir şekilde girebilir. :93:

sanırım sorun reflekslerinde onları bi ayarlaman lazım bende göz bebeğine dokunamıyorum beyazına dokunabiliyorum ve artık alıştım .Gözüne hiç bi birşey kaçmadı mı elinle çıkarmaya çalışmadın mı hiç onları düşün sanki gözünde birşey varmış dokunacakmışsın gibi düşün.Hafif yukarıya bakarken gözünün beyazına hafifçe lensini dokundur hafif dokundur sen bile hissetmezsin .Sonra lensi koyduğun kısma göz bebeğini kaydır yani ona bak sakın korkma hiç bişi olmuyo ona baktıktan sonra gözlerini birkaç kere kapatıp aç bir süre sonra lensin oturuyor. Yani lensi çok hissetmemeye çalış.Hiç değil beyazına dokunmaya alış bir süre sonra kırpmazsın gözlerini.Yani lensi takmadan önce temiz ellerinle bir iki kere beyazına dokun birşey olmadığını anlayınca anlattığım yöntemi uygula bakalım olacak mı başarılar.

Son düzenleme:
X