Kontakt Lens Lens ve gözün mikrop kapması

Muallimemektepli

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2016
41
22
Arkadaslar oncelikle konuyu nereye acacacigimi bilemedim lensle alakalı olduğu için buraya açmak istedim. Bu aralar sanırsam salgın var ve çemremdeki herkesin gözleri mikrop kapmıs durumdaydi günlük hayatımda seffaf lens kullanıyorum ve sirayla herkese bulasmasindan sonra ben de bu durumdan nasibimi aldim. Sabah uyandigimda gozum sismis durumdaydi arpacik gibiydi anca o anda gozumde lens yoktu hic kullanmadim da ancak lenslerimin suresi daha var lenslerimi kullanmali miyim degistirmeli miyim yoksa lenslerimde mikrop var midir ilk kez basima boyle bir sey geliyor yardim ederseniz cok sevinirim

lensle alakalı değilde sanki bulaşıcı bir hastalıktan bahsetmişsin. genel tuvaletlerde musluğa dokunman, kapı koluna dokunman bile hastalık.
lens kutunu sakın lavaboların oralara koyma, lenslerini bol solüsyonla yıka, dikkatlice bak lenste elinle dokunduğunda geçmeyen yuvarlak minik topak var mı.
"gözün geçene kadar lens takma gözlük tak. "
bu tarz şeylerde makyajına da dikkat et, bazı ürünler tam temizlenmediğinde kirpik diplerini tıkıyor.
arpacık geçene kadar sıcak pansuman yap gözüne, iltihap varsa aksın.

lensle alakalı değilde sanki bulaşıcı bir hastalıktan bahsetmişsin. genel tuvaletlerde musluğa dokunman, kapı koluna dokunman bile hastalık.
lens kutunu sakın lavaboların oralara koyma, lenslerini bol solüsyonla yıka, dikkatlice bak lenste elinle dokunduğunda geçmeyen yuvarlak minik topak var mı.
"gözün geçene kadar lens takma gözlük tak. "
bu tarz şeylerde makyajına da dikkat et, bazı ürünler tam temizlenmediğinde kirpik diplerini tıkıyor.
arpacık geçene kadar sıcak pansuman yap gözüne, iltihap varsa aksın.

Çok teşekkür ederim inanın iki gündür bununla uğraşıyorum Evet lensle alakalı değil salgın var sanırım çevremdeki herkeate vardı bana bulaştı lensi daha yeni açtığımdan değiştirip değiştirmemekte kararsız kaldım çok yardımcı oldunuz inanın çok teşekkür ederim. Lens baķımına çok dikkat ediyorum zaten ama bu olay tam bir talihsizlik oldu dediklerinizi uyguluycam tekrardan çoo sağ olun :)

Çok teşekkür ederim inanın iki gündür bununla uğraşıyorum Evet lensle alakalı değil salgın var sanırım çevremdeki herkeate vardı bana bulaştı lensi daha yeni açtığımdan değiştirip değiştirmemekte kararsız kaldım çok yardımcı oldunuz inanın çok teşekkür ederim. Lens baķımına çok dikkat ediyorum zaten ama bu olay tam bir talihsizlik oldu dediklerinizi uyguluycam tekrardan çoo sağ olun :)
rica ederim. gözün iyileşmeden takma yeter. geçmiş olsun.

X