Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

merhaba arkadaslar ben yeni üyeyim hangi konuya msj yazayım diye düşünürken mesleğimle ilgili bu başlığı gördüm ve şu an sizi bilgilendirmek için can atıyorum :) ben gözlükçüyüm lens ve gözlük hakkında setifikam var ve seminerlere katılıyorum. lens alımında dikkat etmeniz gereken en önemli konu göz renginize göre lens seçiminizdir. eğer açık renkli gözleriniz varsa hareli, koyu renkli gözünüz varsa harelsiz diye adlandırdığımız lens renginden almanız gerekir. hareli göz rengine daha uyum sağlar ve doğal durur çünkü aralarında göz renginizi tamamlayıcı renkler vardır. haresiz tek renktir ve gözü belli eder. piyasada onlarca lens markası var benim tavsiyem bausch and lomb hareli renkleri. çünkü gözde cok doğal duruyor ben onu kullanıyorum. dark green, gree topaz renklerini tavsiye ederim.3 aylık dışında yıllık lensleride var 1 yıl boyunca hatta temiz kullanırsanız 14-15aya kadar ömrünü uzatabilirsiniz.unutmayınki lensin ömrü sizin kullanımınıza bağlıdır.3aylık lensleride 5-6 aya kadar uzatabilirsiniz.hergün ovalayıp suyunu değiştireceksiniz ve tırnaklamayacaksınız olay bu! lenslerin 3 aylığı birde yıllık olanları birde günlük kullan at olanları var.3aylıklar herzaman daha iyidir. çap olayına gelince, 8.7 standart boydur ama göz çapı daha küçük olanlar da oluyor. riske atmayayım derseniz bir göz doktorunda göz çapınızı öğrenebilirsiniz. bu zamana kadar cok lens denedim kullandım ve bircok kişiye lens verdim ve duruşunu gördüm. öncelikle polen alerjiniz varsa kullanmanızı tavsiye etmiyorum ve 8 saatten fazla kullanmayın lensle duşa girmeyin ve çeşme suyu değdirmeyin ve sakın uyumayın. lens suyunuda hergün değiştirin. lens suyu eye see veya aqua soft öneririm. insanın iki gözü farklıdır o yüzden lensleri sağ sol diye ayırmanızda fayda var çünkü bi zaman sonra lensleriniz göz şeklinizi alır. freslook cok satılan bi marka ama ben tavsiye etmıyorum piyasada 15 mılyona bile satılabılıyor. ve bi zaman kullandıktan sonra lensın rengi soluyor. bir arkadas 350ytl aldıgını yazmış yıllık, bir lens için cok tavsiye ettıgım markanın yıllıgı 150ytl cok uygun ve kaliteli. lens kullanımından kaynaklanan göz kurulugu olabiliyor bazen özel göz damlaları var onlardan kullanabilirsiniz. gözlüğü olupda kontak lens kullanmayı düşünen arkadaslara sesleniyorum... yarın ilk işiniz göz doktoruna muayene olup en yakın gözlükçüden kontak lens almak.numaralı gözlük kullananlar için mükemmel bişey gözlüğü tamamen atıyosunuzhem numaralı lenslerde 1 hafta 1 ay gözde kalabilen lensler var,renkli numaralı yada şeffaf da kullanabiliyorsunuz. şimdi yazacaklarım bu kadar eğer merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz öptüm hepinizi mcxxxxxxxxxxxxx :)

freslok unbu renklerini önermiyorum 300 metreden belli oluyor. ve asla doğal durmuyor sengözlerimebaksanab arkadaslar bir de lens kataloglarına aldanmayın hepsi bilgisayar yapımı gerçek gözfotografı değil. bakarak değilde deneyerek almanızda fayda var

Son düzenleme:

bilgilerin için çok sağol tatlım ,
ama bizde yıllarca araştırmalar sonucu bunları yeteri kadar öğrendik sanırım lens satışı yapmasakta yapmış kadar olduk kaydirigubbakcemile3
yani bizim şuan asıl derdimiz gerçekten doğal bir lens markası bulmak..
valla en azından benimn derdim o ..
ama yıllardır ne damarsız ne pupilsiz adam gibi bir lens bulamadık,
yani bize illede yardımcı olmak istiyorsan bize böle bi lens tavsiyesinde bulunabilrisin canım hihoyyyt

bu arada bugün adore için telefon edicemi,
telefondaki sipariştede sorun çıkarsa oraya gidip orasını dağıtıcammmm..
aaaa ömrümü yedi şu adore siparişi ya,
bu arada ben yine geçici olarak b&l gry aldım kızlar ya,
elimin altında lens kalmadı napim,
geçen senede geçici olarak alıcam demiştim 1 yıl geçti yine aldım,
günler ne çabuk geçiyo ya CADIARZU

Nasıl ve nerden getiriyorsun canım ya anlatabilir misin bide maliyeti tabi? kaydirigubbakcemile5

brezilyadan geliyor.
bana nafertari yardımcı oldu.
kendisi de 2lensini de, getirecekti,benim topaziomun siparişini o yaptı.
hızlı kargoyla geliyormış.
129 ytl.kargo dahil....
burada getirten arkadaşlar var. onlar yardımcı olurlar. ben nafertariyi bulursam o da yazar konuya.

Son düzenleyen: Moderatör:

güle güle kullan canım yeni lensini.
grisini beğenirim.

güle güle kullan canım yeni lensini.
grisini beğenirim.

sağol canım ..
3 yıldan beri kullandığım lensim ..
her defsında bir daha almam desemde yine dönüp dolaşıp elimin altında bulundurduğum lesim..opuyorumnanaktan
yalnız şuan kullanmaıyorumkendilerini çünkü renkleri çok açık yeni aldığım için,
şuan solisyonda koyuylaşmayı bekliyorlar şakkıdı

tatlım halledersin umarım bi an önce kavuşursun adore lenslerine....cnm b&l lenslerinin çapı 8.4mü 8.7mi...

hızlı kargo için çok ii fiyat cnm haftaya gelir büyük ihtimal sana...

canım bende hep mavı kullanıyorum ıkı tanede ıksıı amvı bırı okyanus mavı senelık harelı dıgerıde ferslookun normal mavısı benım gozlerım sıyaha yakın kahve oldu halde okyanus mavısı bıldınız ebek mavısı gıbı duruyor ama fresh lookun lacıwert gıbı duruyor odaha doal ama fazla bellı etmıyor kendını resım yuklemeyı bılmıyorum yoksa yuklıyejem ıkı halımıde

cnm hoşgeldın bu arada ben sana bısı sormak sıtıyoru ben 4 sendır lens kullanıyorum ıkı sendır green ocean kullanıyorum bende amvı duruyor ama daha once fresh lokktan grı dıye aldımı hatırladım bı lens bende acık eysıl gbıı durmustu ortası sarı kenarları yesıl ama bıkere daha aldım bu sferda mavı gıbı mat bı renk durdu benım gozlerım koyukahve sıyaha yakın belkı yesıldır dıye yesıl lens aldım ama yesılde hıc bellı bıle olamdı bunu soyluyorum optıkcılere ama onlarda anlamıyor ama ben aldıım markayı çok iyi biliyorum freshlokktı lıgt rengı gıbı hATILIYORUM LIGH grı yada lıght green warmı bana soylersen cok mutlu olucam

Gereken yapılmıştır,lütfen artık konu ve kişi hakkında yorum yapmayınız ki,olay devam etmesin

kızlar bir arkadaş yazmıştı bi ara ama lensin markasını unutum,
göze çok güzel parlaklık veriyormuş hazal renkmiş sanırım kimse anlamıyormuş lens olduğunu hangi markaydı o..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…