Menopoz Lenfoma Kanseri ve Erken Menopoz

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

EzgiUnal5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2015
293
78
31
Merhaba. 23 yaşındayım. 11 ay önce lenfoma kanseri tedavim bitti. Kemoterapi ve radyoterapi aldım. Kemoterapi görürken bile adet olduğum için ve yaşım genç olduğu için bir önlem almadım. Açıkçası canımın derdindeydim... 5 ay önce pet ct çekildiğinde foliküller görmüşlerdi ama ben önemsemedim. 1 ay önce pet ct çekildiğinde yine foliküller görüldü 17 mm civarı. Ben panikledim kist diye. Doktora gittim ultrasonla baktı ve bunlar senin yumurtaların, kist değil dedi. Son 5 aydır da adet düzenimde sorun yok ama kanama çok çok azaldı. Genelde idrarla parça parça şekilde adet olabiliyorum. Doktor bunun için adetin 3. günü gel hormon testi yapalım dedi. 4. günü yaptırabildim. Fsh 40, Lh 17, E2 17 ve prolaktin 26 çıktı. Fsh değerini gören doktor direkt erken menopoz dedi, yasmin doğum kontrol hapı yazdı ve beni infertiliteye yolladı. Ben tabi ki güvenmediğimden ilacı kullanmadım, bir köşede duruyor. İnfertilitede amh testi yaptır dediler. Yumurta dondurma önerdiler. Amh çıktı ve ne yazık ki 0.02. Bugün başka bir kadın doğum doktoruna gittim ve bu geçici bir hasar da olabilir onkoloji doktorunla konuş dedi. Onkoloji doktorum bunun geçici olduğunu söylüyor ama bana saçma geldi AMH dibi görmüş nasıl düzelecek... Benim durumumda olan var mı, kanser atlatıp hormonal dengesi sonrasında normale dönen var mı? Lütfen yardım edin...

Öncelikle gelmiş geçmiş olsun . Arkadaşım meme kanseri geçirdi. Ama yaşı 35 olduğundan bu süreçte de yumurta dondurma işlemini yaptılar. İnsan canının derdinde iken çocuk mevzusunu düşünecek hali yok ama doktorlarının önerisini dinledi . Siz daha çok küçüksünüz . Sorunuzu en iyi doktor çözer . Biz ne desek boş. Kalbinizi ferah tutun . Vakti saati gelince nasibinizde varsa zaten olacaktır. Nasipte yoksada problem olmasada zaten olmuyor. Arkadaşımdan su kadarını biliyorum. Tedavi sürecinde menapoza girdi. Ama sonra normale döndü. Eskisinden daha çok kanaması olduğunu söylemişti.

Bide konunuzu bir derdim var bölümüne açın bence. Daha çok kişi görüp tecrübe paylaşır.

benim de doktorum geçici olduğunu söylüyor ama amh değeri değişmez diye biliyorum. bu konuda canım çok sıkkın :) bilgi paylaşımı için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…