Popüler Konu LenaG ile MasterFit

İki üç aydır duygusal yiyiciyim
Biraz zorlu bir süreçten geçtim, geçtik. hala normale tam dönemedim, uyuyamıyorum mesela ilaç almadan.

Bi de diyette önceden sıkı bir program yapardım bunun benim için yanlış olduğunu anladım çünkü diyet bitince gözüm dönüyor kıtlıktan çıkmış gibi saldırıyordum. Haliyle geri alıyordum verdiğim kiloları.

Şu an o yoksunluk olmasın diye günlük bir tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde kahvaltılık kakao ezmesi hakkı verdim kendime 🫣

Ama kahvaltıyı hazırlarken mesela boş ver diyeti, hadi bi tatlı söyle(eklere taktım her gün iki üç tane yiyordum bu süreçte) ya da diyete uygun olmayan bi kahvaltı çekiyor canım mesela
Ama o iç sesimi dinlememeye çalışıyorum bu sesi susturmak istiyorum nasıl yaparım bilmiyorum 🥺
Ben gecen yil cok yalnizlik hissediyordum. Depremden sonra Duzce'ye tasindik. Carsinin göbeğinde Avm'nin yaninda tuttuk evi. Cocuklar ozel okula gidiyordu. Sabah 8de herkes evden cikiyor, 6da giriyorlardı. Ilk zaman sevindim. Bana cok zaman kalir dedim. Temizligi yemegi yapar cikarim dışarı. Ister alisveris yaparim istersem yuruyus diye düşündüm. Hic düşündüğüm gibi olmadi. Carsida oturuyoruz ya carsida sap gibi yurumek cok sikiciydi. Herkesin esi dostu vardi yaninda , kimileri kafede oturuyor bense yalnizdim...yuruyuse bile 2-3 kisi gelenlere imreniyirdum. Oysa hadi 3 komsu birlikte yuruyelim dese ben istemem cunku surekli bir plan degisikligi olur.
Tanıdığım arkadas diyebilecegim 2 kisi 25 yas civari ve aileleri ile yakin oturuyotlardi küçük bebekleri vardi. Komşum 55-60 yaslarinda cok tatli bir ablaydi, cok yardimci oldu. Onun da kizi vardi mesela yakininda. Yani kendimi o kadar yalniz hissediyirdum ki. Gecen yil kendi asosyalligimi , iletişim becerilerimi sorguladım durdum. Gecen yil epeyce kilo aldim tabi ki. Yaptigim yalniz yürüyüşler eninde sonunda börekcide bitiyordu. Her gün cesit cesit restoranın pastanenin önünden geçiyordum. Hergun börek yemiyordum tabi. Ama her gun savaşıyordum. 3 gun yemesem 4. Gun döner 6. Eve siparis, 8. Börek 9. Gun simit..." neyin icinde oldugumuz önemli.
Sonra biz taşındık, 2 arkadaşım daha eksildi burada. Sadece karsi komsum var konustugumuz . Peki daha mi yalnizim ? Hayir. Bu yil daha az arkadaşım oldugu halde neden kendimi yalniz hissetmiyirum?
Şöyle anlatayim. Okullara yakin carsidan uzak ev tuttuk. Cocuklar ve esim evden daha gec cikiyor. 11.45 gibi 8. Sinifa giden oglum ögle yemegine geliyor. Buyuk oglum 1 gibi ogle yrmegine geliyor. 2.30 da 8. Sinif , 4.30 da buyuk oglum 5.30 da esim isten geliyor. Genelde aksam 7 gibi cocuklarin ozrl dersleri başlıyor. Neden arkadaşım yok neden herkes gibi kafede bitlikte oturup kahve içecek kimsem yok diye sorgulamaya vaktim yok
Zihni mesgul edecek bir uğrasin olmasi önemli. Silah gibiyiz bos kalinca zihnimizi şeytan dolduruyor ☺ . Ugrastan kastim kitap okumak , dil öğrenmek degil brnce fiziki ugraslar olmali. En azindan örgü gibi el kol oynamalı

Canım ben safra aldirmamin sebebi birazda sırta ağrı yapıyor diye bende de fibromiyalji var gluten tamamen sakıncalı tetikliyor ağrıyi ben düzenli dikkat ederek ağrılarımi hafiflettim diyebilriim
Çok geçmiş olsun canım
Ağrılar zaten hiç geçmiyor ki hafiflemesi bile muhteşem bişey

Ben gecen yil cok yalnizlik hissediyordum. Depremden sonra Duzce'ye tasindik. Carsinin göbeğinde Avm'nin yaninda tuttuk evi. Cocuklar ozel okula gidiyordu. Sabah 8de herkes evden cikiyor, 6da giriyorlardı. Ilk zaman sevindim. Bana cok zaman kalir dedim. Temizligi yemegi yapar cikarim dışarı. Ister alisveris yaparim istersem yuruyus diye düşündüm. Hic düşündüğüm gibi olmadi. Carsida oturuyoruz ya carsida sap gibi yurumek cok sikiciydi. Herkesin esi dostu vardi yaninda , kimileri kafede oturuyor bense yalnizdim...yuruyuse bile 2-3 kisi gelenlere imreniyirdum. Oysa hadi 3 komsu birlikte yuruyelim dese ben istemem cunku surekli bir plan degisikligi olur.
Tanıdığım atkadas ditebilecegim 2 kisi 25 yas civari ve aileleri ile yakin oturuyotlqrdi kucuk bebekleri vatdi. Komsum 55-60 yaslarinda cok tatli bir ablaydi, cok yardimci oldu. Onun da kizi cardi mesela yakininda. Yani kendimi o kadar yalniz hissediyirdum ki. Gecen yil kendi asosyalligimi , iletişim becerilerimi sorguladım durdum. Gecen yil epeyce kilo aldim tabi ki. Yaptigim yalniz yürüyüşler eninde sonunda börekcide bitiyordu. Her gun cesit cesit restoranın pastsnenin onunden geciyirdum. Hergun borek yemiyordum tabi. Ama her gun savaşıyordum. 3 gun yemesem 4. Gun doner 6. Eve siparis, 8. Börek 9. Gun simit..." neyin icinde oldugumuz önemli.
Sonra biz tasindik, 2 arkadaşım daha eksildi burada. Sadece karsi komsum var konustugumuz . Peki daha mi yalnizim ? Hayir. Bu yil daha az arkadaşım oldugu halde neden kendimi yalniz hissetmiyirum?
Şöyle anlatayim. Okullara yakin carsidan uzak ev tuttuk. Cocuklar ve esim evden daha gec cikiyor. 11.45 gibi 8. Sinifa giden oglum ögle yemegine geliyor. Buyuk oglum 1 gibi ogle yrmegine geliyor. 2.30 da 8. Sinif , 4.30 da buyuk oglum 5.30 da esim isten geliyor. Genelde aksam 7 gibi cocuklarin ozrl dersleri başlıyor. Neden arkadaşım yok neden herkes gibi kafede bitlikte oturup kahve içecek kimsem yok diye sorgulamaya vaktim yok☺
Zihni mesgul edecek bir uğrasin olmasi önemli. Silah gibiyiz bos kalinca zihnimizi şeytan dolduruyor ☺ . Ugrastan kastim kitap okumak , dil öğrenmek degil brnce fiziki ugraslar olmali. En azindan örgü gibi el kol oynamalı
Öncelikle tekrardan geçmiş olsun Allah bir daha bu acıyı yaşatmasın milletimize🤲🏻
Bazı şeylerim ulaşılabilir olması tabii ki bir etken benim bu tatlı aşkım da mesela söylüyorum Trendyol go dan 20 dk geliyordu mesela böyle bi imkan olmasa kalkıp da tatlı yapmam bi kere yapsam ikinciye üşenirim vs.

Meşguliyet noktasında aslında hafta içi o kadar yoğun geçiyor ki bazen lavaboya bile koşa koşa gidiyorum öğle yemeği zaten yemiyorum ama bi kahve içmeye bile bazen fırsat olmuyor.

Yazın annem beynine pıhtı attı ondan sonra ben bi sallantıda kaldım daha toparlayamadım sanki
Görme ve yürüme sorunu dışında bir hasar bırakmadı çok şükür ama yoğun bakım süreci beni mahvetti
Ama geçti bu zor günler toparlanıp hayata devam etmeye çalışıyorum inşallah bu duygusal yeme isteklerim de azalacak zamanla

Öncelikle tekrardan geçmiş olsun Allah bir daha bu acıyı yaşatmasın milletimize🤲🏻
Bazı şeylerim ulaşılabilir olması tabii ki bir etken benim bu tatlı aşkım da mesela söylüyorum Trendyol go dan 20 dk geliyordu mesela böyle bi imkan olmasa kalkıp da tatlı yapmam bi kere yapsam ikinciye üşenirim vs.

Meşguliyet noktasında aslında hafta içi o kadar yoğun geçiyor ki bazen lavaboya bile koşa koşa gidiyorum öğle yemeği zaten yemiyorum ama bi kahve içmeye bile bazen fırsat olmuyor.

Yazın annem beynine pıhtı attı ondan sonra ben bi sallantıda kaldım daha toparlayamadım sanki
Görme ve yürüme sorunu dışında bir hasar bırakmadı çok şükür ama yoğun bakım süreci beni mahvetti
Ama geçti bu zor günler toparlanıp hayata devam etmeye çalışıyorum inşallah bu duygusal yeme isteklerim de azalacak zamanla
Sana da gecmis olsun. Buradan devam edeyim sonra. Dertlesiyoruz :KK19: malum pazar sabahi çamaşır katliyorum ütüye ise üseniyorum:olamaz:

Çok geçmiş olsun muhtemelen salgın vardır bol su tüketmeye çalış dinlen mümkünse 😟
Sağol canım halim yok ki zaten bir sürü de işim var :KK43:
Çok geçmiş olsun canım, hastalanmışsın belli
Sağolasın fezam 🙏
Oh maşaAllah
Ben yataktan kalktım koltuğa yattım, bugün günlerden ağrı 😔
Allah şifa versin canımcım 🙏
Gecmis olsun canım salgın herkesde bu ara benim çocuk yeni atlattı sayılır ann babamda hastalandı herkes bu ara nane molla 😞
Ayy çocuklar almasın da ben atlatırım inş 🙏

Şundan kullanan kullanıp faydasını gören var mı?
Bi ara almışım dolapta duruyor kullansam mı

Eklentiler

• IMG_5398.jpeg
    IMG_5398.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 6
Gece uyuyamadım 4 gibi uyandım mide bulantısı ile. Defalarca lavaboya gittim ama yok çıkaramadım ama belli değişiğim. Sabah kalktım fena halde ishalim şu an hala midem bulanıyor hala ishalim.. üzerine bir de regloldum. Regl bende böyle bir etki yapmaz neden oldum acep
geçmiş olsun canım. mikrobik ishal olabilir. bol su iç. patates haşla ye.

Ellerine sağlık gayet yeterli gibi ama gözüne az gibi gelirse çocuklar da yer muhtemelen yoğurtlu makarna yapabilirsin çocuklar belki Rus salatası şeklinde sevmeyebilir.
Sağol canım

Bizim kurs annelere kolaylık olsun diye 2 çeşit istiyorlar böyle tanışmalarda. Ben biraz artırdım 😃
1 saatlik zamanım var onda da anca evi toplayıp silerim diye düşünüyorum 😃

Aynn dengelemek şart ama bana genel olarak şeker sıkıntı yapıyor yine de dayanamayıp tatlı yiyorum.. bu gün magnolia yedim dün yapmistim az şekerliydi dün yemedim bu gün de yarısını yedim o bile sabaha sisirir muhtemelen
Ben pazar günleri tartılıp baya moralimi bozardım ama artık az çok biliyorum karbonhidrat tüketilince vücut su tutuyor bir iki güne o artılar geçiyor.

Rahatsız oluyorsan yanına bir bardak süt ile dene istersen

Gece uyuyamadım 4 gibi uyandım mide bulantısı ile. Defalarca lavaboya gittim ama yok çıkaramadım ama belli değişiğim. Sabah kalktım fena halde ishalim şu an hala midem bulanıyor hala ishalim.. üzerine bir de regloldum. Regl bende böyle bir etki yapmaz neden oldum acep
Gecmis olsun , ishal bulanti devam etmezse sorun olmaz inşallah. Biraz dinlen evde☺

Son düzenleme:
Ya benim de fibromiyalji ağrılarım arttı iki gündür takviye almadım hemen belli ediyor 🥺
Senin neyin var canım
Çok geçmiş olsun canım 🤲🏼

Geçen sene ocak ayında belden aşağı felç geçirdim, ona bağlı ağrılar var, hergün şiddeti farklı olarak ağrı çekiyorum, hamdolsun azalıyor 🤲🏼

Çok geçmiş olsun canım, mutlaka doktora görün, hoşgeldin
Normalde çok rahat bir insanım. Birden strese girince ne olduğunu bende anlayamadım. Tam sol memenin altında sanki kan geçmeye çalışırken dar bir yerden geçiyormuş gibi takıla takıla gidiyor sanki. kendimi kasmaktan kasa mı bişey olduuuu, yoksa genetikte zaten var olan ve bahane bekleyen kalp hastalıklarımı ortaya çıktı emin değilim. Biraz zaman verdim, kendimi dinliyorum. Devam ederse hemen kardiyolojiye koşacağım. Hatta direk check up yaptıracağım😒

X