lekelenmesi olupta çalışan anne adayları

bozon_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2008
557
0
kızlar yaklaşık 2 haftadır ara ara gelen kahverengi lekeler geliyor ve yatıyorum. dr plesantanın aşağıda olduğunu söyledi ama kanama olmadıkça sorun yok dedi.
bu durumda olupta çalışan anne adayları varmı

ben tehlikeli diye biliyorum bendede oldu miyomdan dolayı ve yatış verdi 20 gün raporluydum ve sadece wc ye kalktım bence başka dotora git ve rapor al

ben geçer diye 5 er günlük rapor almıştım. :uhm: pzts başlamayı düşünüyodum ama bugün yine leke gelince yıkıldım.senağlama off tam geçti diyorum sonra yeniden geri sarıyoz

kac haftalik hamilesiniz bilmiyorum ama bendede ayni sorun vardi 5.ayda plesanta olmasi gereken yere yerlesti.ama bu zaman kadar bende hep yattim.surekli dinlenmeye calis.kendini yorma,stres yapma.insallah hayirlisiyla bebesini kucagina alirsin.

ben 19+6 haftalığım, işimin masa başı olduğunu söylediğimde drlar( iki dra gittim) çalışmanda sakınca yok dedi. kendini fazla yorma dedi. ilk raporumuda ben istedim de verdi. bütün garipler mi beni buluyor yoksa gerçekten kan mı gelmesini bekleyecem

yok cnm bence sen git iş yerinde rahat değilim 20 günlük rapor istiyorum kendimi iyi hisetmiyorum de veriyorlar bence al cnm sorununu da tam anlamadım plesanta ne oldu dedin birde bu lekelenme hamileliğinin kaçıncı haftasında oldu ilk ne kadar sürdü?

yok cnm bence sen git iş yerinde rahat değilim 20 günlük rapor istiyorum kendimi iyi hisetmiyorum de veriyorlar bence al cnm sorununu da tam anlamadım plesanta ne oldu dedin birde bu lekelenme hamileliğinin kaçıncı haftasında oldu ilk ne kadar sürdü?[/QUOTE

benim durumumdakilere eşin aşağıda olması deniyor. yani plesantanın rahim ağzına yakın olması, yarı kapatması ya da tamamen kapatması durumuymuş. benim yakın olduğu için lekelenmelerim var. rahim büyüdükçe plesanta yukarı çıkabilirmiş. bekleyip görmek gerecek. ilk 17+6 haftalık iken geldi. iki gün sonra tekrar geldi ve 4 gün sürdü lekelenmem. sonra bi kere daha böyle oldu tam bitti derken tekrr başlıyo anlayacağın. ama bu dönemlerde ben hep dinlenme halindeydim. canım benim durumum böyle işte.
sanırım benim gibi olup çalışan yok fisfisfis

bozon selam ben folic plus kullanıyorum kusura bakma şekercim ben adet 26 sında olum 29 unda bitti 3 gün sürdü ve sonra bittikten sonra mide bulantısı ve sağ kasıkta ağrı bacağa doğru sebebi nedir hamilemiyim acaba bozon birde hamile kalma günleri nasıl oluyor birde bende şöyla kafamda sıcak basması gibi belirti ve aynı zamanda başka ne vitamin almam gerek bana yardımcı olurmusun teşekkürler sık geğirti oluyor ve yanma ve karnımın içinde sanki gıdıklanır gibi bir şey seğiriyor

bozon selam ben folic plus kullanıyorum kusura bakma şekercim ben adet 26 sında olum 29 unda bitti 3 gün sürdü ve sonra bittikten sonra mide bulantısı ve sağ kasıkta ağrı bacağa doğru sebebi nedir hamilemiyim acaba bozon birde hamile kalma günleri nasıl oluyor birde bende şöyla kafamda sıcak basması gibi belirti ve aynı zamanda başka ne vitamin almam gerek bana yardımcı olurmusun teşekkürler sık geğirti oluyor ve yanma ve karnımın içinde sanki gıdıklanır gibi bir şey seğiriyor[/QUOT

umarım başına böyle bişey gelmez diyorum sadece. sana ait olan ve içinde hareket eden bebeğini kaybetme duygusunu yaşamazsın.

bozon durumunu anladım cnm ama senin şu durumda ayakda fazla kalmaman ve yatış pozisyonunda durman gerekiyor çogu zaman çünkü benim lekelenme zamanımda doktorum böyle dedi ve 20 günü zaten kendiliğinden verdi ve lekelenme azalıyo o zaman heleki senin plesanta gibi ciddi bi problemin var ayakda durdugunda yerçekiminden etkilenir hiç bişey olmasın sana agrı yapar bu olay bence kesinlikle bi doktor bul ve acil rapor al evdede iş yapma sakın egilip doğrulma hep sırt üstü yat bacaklarını dizlerinden kırıp öylece yat ben öyle yapmıştım lekelenme olunca ve geçiyor bi müddet sonra yada azalıyo çok geçmiş olsun bana rapor alırsan hbr ver gelişmelerden daha doğrusu allh sağlıcakla kucagımıza almayı nasip etsin bu bebeklerimizi annelik ne kadar zor baksana nelerle ugraşıyoruz:)

X