Leke veya Kir Gidermede kullanabileceğiniz temizlik malzemeleri

pembepatron

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
5.814
76
Yağ, Gres, Bezir Yağı: Cif Universal, Vim Sıvı, Ajax Uzman, Protem C-10, Sıvı Olex, Bendurol Forte G 105, bingo Universal, Triklor Etilen, Karbonatlı su, Saf Alkol 90°, TASKI profi, Marc Ev Temizleyici, Sıvı Cif, Amonyaklı Bingosit, Limonlu Bingosit, Marc Sıvı Krem

Çay, Kahve, Yiyecek Artıkları, Meyve Suları, Mürekkep, Kozmetikler, Zift: Sıcak su+normal deterjanlar, Oksijenli su, Rinso Çamaşır Suyu, ACE Çamaşır Suyu, Axion Çamaşır Suyu, Test Çamaşır Suyu, Kosla Sıvı

Bira, Şarap, Dondurma: Cif Universal, Vim Sıvı, Ajax Uzman, Marc Ev Temizleyici

Harç, Kireç Kalıntıları, Yapıştırıcı Kalıntıları: Marc Kireç Sökücü, Porçöz, MV-X, Sulandırılmış Tuz Ruhu, Sirke Asidi

Pas: Marc Kireç Sökücü, Fosforik Asit

Katran, Zift, Reçine: Metilen Klorür, Aseton

Boya Lekeleri: Tiner, O boyanın eriticisi, Ahşap yüzeylerden boya temizleyiciler

Plastik Badana Boyası: Sünger ve fırça yardımıyla su

Oto Lastiği İzi: Metilen Klorür, Aseton ve diğer organik solventler

İyot: Amonyak

Keçeli Kalem: Lux, Vim Aktif, Sıvı Cif, Sıvı Domex Yer Temizleyici, Protem C-15, Mineralli Olex

İnatçı, Tabakalanmış Lekeler: Vim Toz, Bingo Toz, Çiti Toz, Ajax Toz, Lever Titan 934

Önemli Notlar

Hangi temizlik maddesi kullanılırsa kullanılsın, işlem bittikten sonra su ile birkaç kez durulama yapılmalıdır.

Temizlik işlemlerinde sünger, naylon veya kıl fırça kullanılabilir. Çelik tel fırça kullanmayınız.

Basınçlı su kullanımında, aşırı basıncın derz malzemelerini aşındırmasına karşı dikkatli olun.

Büyük alanların temizlenmesinde fırçalama makinaları kullanılabilir. Bu durumda dönme hızının 450 dev./dak. dan yüksek olmaması, fırçaların esnek olması, makinanın aynı noktada uzun süre ile çalıştırılmaması gereklidir.

Sırsız (Granit ve Cotto) karolarda, karoların yüzeyine herhangi bir sıvı dökülmesi veya damlaması halinde yüzeyi bekletmeden hemen temizleyiniz

valla ben dondurmacıda çalışıyorumm kakaolo dondurma lekesini hiçbişey çıkarmıyo gres yağıda aynı şekilde damladımı bitti benim bi çok kotum mahvoldu bu yüzden...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…