Laparoskopi hakkinda acil yardim

aysesakarya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
13
0
37
:enbuyukkk:Merhaba arkadaşlar.Bana şu an doktor glukofen verdi.3 ay kullan hamile kalmazsan laparoskopi yaparız dedi.laparoskopi hakkında bilgi alıcaktım.nasıl oluyor?zor mu?sonrasında problemler yaşanabiliyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.:enbuyukkk:

canım merhaba .öncelikle geçmiş olsun.laparoskopi ile bütün tüplerine yumurtalıklarına rahiminin içine bakıyorlar.tüp yumurtalık ilişkisi nasıl tıkanıklık varmı yapışıklık varmı.ve laparoskopi ile o anda yapılması gereken neyse onuda yapıyor doktor.hem tanısal amaçlı hemde tedavi amaçlı yapılan bir operasyon.korkulcak bişey yok.göbek altından 2-3cm lik bir delikle karın içine giriyorlar.iki aletle giriliyor.biri kamera biride tedavi ediceği alt oluyor.yani iki delik açılıyor.genel anestezi uygulanıyor.yani sen uyuyorsun operasyon sırasında hiç bir şey duymuyorsun canım.uyandığın zaman hafif bi sancın olucak ama çabuk toparlarsın.1-2 gün içinde normal yaşamına devam edersin.işine gücüne gidersin.tabiiki kendinede dikkat ediceksin ağır iş yapma.ani hareketlerden kaçın.korkulcak bişey yok. bende 23 temmuz da laparoskopi oldum.ve hemen ayağa kalktım 2 gün sonra işime geldim.şimdide bi problem yok.şuanda beklemedeyim.canım hayırlısı olsun.kendini korkutma tekrar geçmiş olsun.laparoskopi doğru bi karar ne olup bittini öğreniyorsun ve nasıl bir tedavi uygulanacağına karar veriyor doktor.sevgiler...

Merhaba ben de yaklaşık 3 hafta önce laparoskopi oldum.Daha önce rahim filmi çekilmiş ve tüplerim kapalı çıkmıştı.Doktorum emin olmak için yapmamız gerek dedi.Ameliyat sonrası ilk gün zor oluyor hiçbir şey yiyip içemiyorsun.Ama ertesi gün hiç ameliyat olmamış gibisin.Ben hiç rapor almadım şu anda çalışıyorum.Çok basit bir ameliyat emin ol.

canim ben de oldum cok kolay. 1 gun sadece sikintisi var o da genel anestezi oldugu icin. 15 dakika suruyor. anestezi verilmesi yatnman uyanman vs gene 1 saati bulur. ama kolay korkma yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…