Laktoz,süt alarjisi acil yardımmm!

guldennnnnn

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
229
44
31
Yaklaşık 4 aylık bir bebeğim var. Sütümle besleniyor Nerdeyse doğdu doğalı ishal gaz şişkinlik kusması var dışkıdan test yapıldı laktoz alarjisi var dediler diyet yaptım düzelme olmadı .son olarak Süt alarjisi olabilir dendi kan test yapıldı negatif. Yumurta alarjisi de çıkmadı . Yediğim sadece pilav tavuk ve yeşillik naptıysam düzelmiyor bebeğim hep huzursuz kilo alımı ona ragmen normal gidiyor napmam gerek daha bilmiyorum böyle birşey yaşayan var mı daha önce

Lütfen aynı şeyleri yaşayan birinden iyi şeyler duymaya ihtiyacım var .sorun sütüm mü yoksa bebeğimin başka bir rahatsızlığı mı var

Benim de 3 aylık, bizde de ciltte kızarıklık hafif kusma vardı. Test yapılmadan süt ürünleri alerjisi olabilir dendi. Bakalım diyete girdim ben de 3 hafta gözlem yapacağız. Şimdilik söndü kızarıklıklar yüzü hariç. Çok küçük olduğu için alerji testlerinde genelde çıkmıyormuş. Perhiz sonrası düzelme oldu mu sizde olumlu yönde?

Size de çok geçmiş olsun .Doğdugundan beri diyetteyim ben .bilmeden bir iki kez kaçırdım kötü olduydu ama aylar geçti düzelme yok aşırı mide bulantısı mide gazı bağırsak gazı ve ishali var . Sürekli süt emerken çırpınıyor kollarımda kaldırıp gazını çıkarıp devam ediyorum emzirmeye bititnce yine geçmiyor uyuyor uyanıyor gaz alttan üstten bu kadar kötü olacak hiç birşey yemiyorum dediğim gibi takip etmek için sadece tavuk pilav yeşillik yiyorum süt ürünü evmde yok desem yeridir dışarda kimsede yemek yemiyorum ona ragmen bu şekilde olması korkutuyor

Laktazm ya da relaktaz tavsiye edilmedi mi?

Cocuk gastroenteroloji takip ediyor mu, sadece pediatrist mi?

Laktazm ya da relaktaz tavsiye edilmedi mi?

Cocuk gastroenteroloji takip ediyor mu, sadece pediatrist mi?
Relactaz kullanıyorum ama yeterli gelmiyor bu yüzden bırakmıştım daha kötü olunca geri başladım iki haftadır tekrar kullanıyorum ama bu seferde sanki hiç etkisi olmuyor

Yeşillikleri pişirmeden çiğ yiyorsan bu durum neden oluyor olabilir. Bazı annelerde yeşillik, sebze yemek iyi gelmiyor.

Ne sekilde kullanıyorsunuz?

Gastro takibinde misiniz?
Evet süt alarjsi çıkmamasna ragmen bana eti sütü ayciçk yagını tahin pekmez soya paktli tüm gıda yı yumurtayı hazır salçayı deniz ürünlerini bile yasakladı. 6. Ay deri testi yaprz daha da birşy çıkmazsa 1 yasına dogru kolonoskopi yapablrz dedi

Relaktaz ise yaramiyorsa laktoz intoleransi değildir.
Sut urunleri kesmek ise yaramiyorsa inek sutu alerjisi degildir. Kazeinden kacis olmaz zira.

Crohn, colyak vb birsey olabilir diyecegim ama cocugun kilo alimi iyi diyorsunuz.

Seker krematografisi bakildi mi?

Çocuk doktoruna gidiyorduk önce sizin süt alarjiniz yok laktoz alarjiniz var dediydi hep. redüktan madde 3pozitifti en son o test yaptıgında. Ama iki ay olmuş geçmediyse belirtiler o zaman süt alarjiniz var dediydi şimdi sütte çıkmadıysa nedir bu bunca zamandır .doğup ertesi eve geldiğimiz gün başladı gazı 3.4. gün acillik olduyduk gazdan hala çekiyoruz

Evet onlara da bakılmıştı ortada tehlikeli birşey kalmıyor gibi ama korkuyorum yinede

Evet onlara da bakılmıştı ortada tehlikeli birşey kalmıyor gibi ama korkuyorum yinede
Gittiginiz hastane universite hastanesi degilse universite hastanesine gidin, Ankara'daysaniz Hacettepe'yi tavsiye ederim. (Buyuk kizim da bu surecten gecti)

Gunde kac kez ishal?
Ishali acikca tarif edebilir misiniz? (Ne renk, civikligi nasil, icinde puturler var mi vb)
Kusuyor demissiniz, kusmasi nasil, puskurterek mi sizinti halinde mi? Kustugunda cikan sut civik mi peynir gibi mi?
Kilo alimi normal demissiniz, gunluk 20 gr ve uzeri kilo alimi normal sayiliyor, bi hesaplar misiniz bu sekilde mi?

En son olarak bebeginiz, 24 saat mi huysuz gunun belli saatleri mi?

Seker krematografisinde laktoz, galaktoz, fruktoz vs hepsine bakildi mi?

Bulunduğum ildeki üniverste Hastanesi'nde malesef yok şehir hastanesine gideceğim birkezde .evet sarı renkli günde 2 3 kez mukuslu kaka yapıyor onun haricinde az da olsa tüm bezlerinde var neredyse ..bazen direk süt bazen pütürlü kusuyor .kilo alımı günlük tartmadım ama sanırım haftada 200 alıyor olabilir şuan 7.500 kilo doktorlar oldukca iyi diyorlar hatta kilo alıyorsa altta kötü birşey olmaz diyorlar ama benim sütüm az olmasında ragmen yaglı o yüzden kilo aldıgını düşünüyorum . Bir tek gece 5 6 saat Lil sürede uykuda rahat

Bizede süt alerjisi deyildi .İlk 6...7 ay kabus gibiydi .Şimdide bazen alerji oluyor yeni tatdiği gidalara amma biraz daha sakinleşdi .Sizi anlıyorum ilk 6 ay gezmediyimiz doktor kalmadı. Çok gazli bir bebekdi köpüklü kaka və kusmasi vardı bize bir şey fayda etmedi zamanla düzeldi.Bu arada ben alerji ilaci kullaniyorum alerji olduğu zamanlarda .Sirti yüzü kırmızı pul pul oluyo alerji olduğunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…