Labrador kızım, Siyam oğlum

Kalliste

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
9.109
59
55
Labrador kızım: YIRTIK
Siyam oğluşum: SPİKE
Hikayelerine, maceralarına, paylaşımlarına başlıyor....
Yardımlarından dolayı nevbaharıma, ısrar ile ziyaretimize gelmek isteyen arkadaşlarımayerimseniben teşekkür ederim bu başlığı açmamda bana verdikleri destek için..a.s.​

[megavideo]PWY36EVL24a922b3c8d9ec4f6e563d2d70efc5ef.8116163244.0[/megavideo]

Ben izledimsüprizzzzz

Yerim onu ya, nasıl daldıda şılap şılap gitti öyle:asigim:sırnaşık şey

:asigim:

Deniz ve köpek...
Dünyadan bundan daha güzel bir manzara olabilir mi? Benim için yok.

Güzel kızım Yırtığımla belki bir gün yüzeriz birlikte.. Bulut'um da sahilden bizi izler.. :roflol: Suda ağzını kapatmayı unuttuğu için fobi oluştu.. :eek:

Hoş geldin kallisim sefgilim..
Hoş geldin Yırtığım.. a.s.

Kızım ile oğlumun kardeşliği kaydirigubbakcemile5

resim079nq9.jpg

resim080wa0.jpg

resim084st2.jpg

:nazar: Binbir kere maşallah.. Bu ne uyumlu beraberliktir, şaşmamak mümkün değil kallisim..
Bulut'la bir kediyi bırak aynı karede, aynı mahallede yan yana görmek olası değil.. :roflol:

T-Shirt yakışmış kızıma.. ama bi'dahakine lütfen fosforlu pembe olsun.. yerimseniben

Çok tatlı çooooook :asigim: hemen öp onu benim için..

Püsküütüm teşekkürler güzel sözlerin içina.s.
Uyumlu beraberlik ve Bulut'umun kedilerle diyaloğuna bende ekleme yapayım, bizimkininde Spike dışında hiç bir kediye tahammülü yok, o kadar özen göstermemize, sokakta yürürken kedileri kovalamasına izin vermememize rağmenb aşırı derecede kedi düşmanı, bahçede salık halde geziyor kızım, heleki sokaktan yanlışlıkla bir kedi geçsin aman tanrıımmmm mahalle ayağa kalkıyor, uslu uslu dururken "kedi mi gelmiş? " desek tüm bahçeyi kontrol etmesi 2 sn zaman alıyor :roflol: tozu dumana katıyor ama Spike ile kerdeşliğine diyeceğim yok bir başka sevgisi var onların..
Zaman zaman Yırtık Spike'ın tahammül sınırlarını zorlasada seviyorlar birbirlerini:lepi: bir oyun anları var onu anlatmayıp uygun bir anda video olarak ekleyeceğim çünkü görülesi bir oyun anı manzaraları var:bbo:

geçen gün bir apartmanın bahçesinde bir kediyle köpeği yan yana yatmış gördüm. otobüsü kaçrıma pahasına da olsa fotoğraflarını çektim. henüz siteye fotoğraf eklemeyi beceremeyenlerdenim, o yüzden ekleyememiştim ama Yırtık ve Spike çok güzel bir örneği olmuş, birçok insanın hayatlarında tatmadığı şeyi yani dostluğu bildikleri için.

Nasıl yani aynı evdeler mi bu minik sıpalar:mymeka:

Çok fena kıskandım ha bende bir köpek istiyorum ozaman:çok üzgünüm:

Fazla problem olmaz dimi önce kedilerle arkadaş olcaklar sonra kuşla bide kapluştan uzak durcaklar çok mu şey istedim Allah'ım:nazar:

Fazla problem olmaz dimi önce kedilerle arkadaş olcaklar sonra kuşla bide kapluştan uzak durcaklar çok mu şey istedim Allah'ım:nazar:

yok canım ne demek nevbaharcımkaydirigubbakcemile3

Nev'im kıskanma canımcım kısaca özetliyim diyeceğim ama kısa kesememki hiç bir şeyi:nazar:
Spike bize istem dışı geldi, biz Eskişehir Spike ise İstanbul'da bir tanıdıktaydı, kızcağız acilen yurt dışına çıkması gerektiği an güvenilir yer aramaya başlamış, hemen ablamdan tel geldi buna baksa baksa siz bakarsınız dedi, babamızı kandırmak hiç kolay olmadı kedileri hiç sefmeyen bir babamıs varşutarafagitti ama bilinmeyen birileri tarafındanda sahiplenmesine gönlümüz razı olmadı kızı yolladım atlayıp gitti aldı geldi, geldiğinde 6 aylıktı şimdi 5 yaşına girdi.... biz kedi bakımına yabancı ve cahildik o ise tedirgin, birbirimize dokunmadan günler geçti ama öyle huyu suyu yerinde bir varlıktı ki babamızı bile hayran bıraktı, aradan geçen zamandada birbirlerine aşık oldular hihoyyyt akşam olunca kapının sesini duyan Spike kapıya doğru değilde babamızın koltuğuna doğru yönelir ve yerine oturup onu almasını bekler, bizi bu güne dek hiç üzmedi takii şu bir kaç ay öncesi kurdele yiyerek ameliyat olduğu güne kadarCADIARZU... Spike'ın varlığı bize yetmez oldu çocuklar, babamız ve en başta ben köpüş köpüş diye sayıklar olduk ama Spike'ın tavırlarından korkuyorduk ya anlaşamazlarsa diye... eve ilk geldiği günler Yırtığı sakladık ama Spike onun kokusunu almıştı bir kere ve attığı her adımda karşısına çıkacak şeyden korkar gibi temkinli adım atmaya sonralarıda korkmaya başladı, dayanamadım ve kafes içinde gösterdim ilk kez, cdlerden bulabilirsem bu hallerininde video görüntüleri var eklerim... önceleri bir kaç dakika sonraları birer saat filan zamanı uzattık ama Spikeın merakı giderilecek gibi değildi, Yırtık çok ufak olduğu için hiç bir şeyin farkında değildi...bir gün artık bir şey yapmayacak sanırım diye saldım Yırtığı ve akşama dek Yırtık önde Spike arkasında bende elimde su şişesi ( bir şey yapar korkusu ile ) dolaştım durdum ama korkulan olmadı sadece Spike sanki nöbetçi asker gibiydi ayrılmıyorlardı...bir kaç gün böyle merak içinde geçti ve Spike artık bir tehlike olmadığını anladığında rahatladı, onunla birliktede tüm aile.... Spike benimle yatardı her akşam sonra yatağa Yırtıkta dahil olunca biraz karıştık, bazen mırıldanmalar bazen hırıltılar bazende babamızın homurtuları ve yatağı terk etmeleri ile son buldu gecelerimiz:roflol: ama beraber yatmayıda öğrenmişlerdi sonunda..
Yırtık büyüyüp oyun delisi olmaya başlayınca Spikeın asilliği ve beyefendiliği ön plana çıktı ve karşı koymalar oldu arada sırada ama sonunda pes etti ve oda oyun oynamaya başladı, şimdi bir bakıyorum Spike Yırtığı kovalıyor, iki dakika sonra Spike önde Yırtık arkada ama evin halini ne siz sorun ne ben anlatayım, halı uçan halı gibi yer değiştiriyor, büyüdüğünü farketmeyen Yırtık Spikten kaçacağım diye girdiği sandalye altlarından kaçmaya kalkışınca sıkışıp sandalye sırtında kaçıyor:roflol: vs... tüm bunlara rağmen aldığım hazzı tattırdıkları mutluluğu anlatmam mümkün değil...
kedi köpek ilişkisini böyle atlattık sonrakilere gelelimkaydirigubbakcemile3 bizim kuşumuz yok :)) ama iki akvaryum dolusu balığımız ( bu günde 3 tane yafrularımıs oldu hatta ) ve bir de Müfit'imiz var Müfit büyük kızımın kaplumbağası, hemen manzarayı anlatmaya geçeyim... Spike akvaryum ve Müfit'in suyunu içmeye akvaryum tepelerinde dolaşmaya balıkları tepedeki delikten seyretmeye bayılıyor, durum böyle iken Yırtık nemi yapıyor, patiler ve burun akvaryuma dayalı herkesin her hareketini izliyor...
Durum bu şekil nevcim, ister köpüş al ister alma, sorumluluğu çok ama ya tattırdıkları mutluluk......

BAYILIYORUM İÇİNİZDEK CANLI SEVGİSİNE
daha ne diyim yani
ben de isterdim ama şimdilik olmaz iyi şartlar sağlamak lazım onlara
belki ilerde bahçeli bir yerde yaşamayı başarırsak olur
oğlum efe de çok seviyor hayvanları o da çok ister bizimle yaşayan başka bir canlının olmasını

kallisim ve püsküütüm sayenizde içimdeki köpek korkusunu yendim iyi ki varsınız

o ne güzel bir görüntü öyle ya kızım da istiyo ama sorumluluğu büyük az büyüsün alcam bir köpüş

bu tatlışlardan birer tanede bende var dı :KK70: fakat kopeğimiz küçük evimize büyük geldiği için bahçede kalıyo artık
onların evimize verdikleri mutluluğu anlatmaya kelimeler yetmez
Yorgun geçen bir iş gununden sonra akşamları kapıda karşılamaları, onları oynarken sadece 1 saat izlemek bile insana acayip bir keyif veriyo

Afacanlarınızla sağlıklı uzun ömürler geçirmeniz dileğiyle, maşallah ikiside çok tatlı :)

X