Doğuma Hazırlık Labioplastiyim-doğum la ilgili dertliyim

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
C

CADI ÇİNGENE

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi CADI ÇİNGENE
kızlar bu konuda çok çekingenim napıcam bilmiyorum evlenirken de bin bir zorlukla evlendim eşim sorun yapacak diye çok korkuyordum ama şükürki sorun olmadı şikayet etmedi yani ama bir iki kere niye böyle gibi konuşmaya çalıştı ama ben konu değiştirdim yeni evliydim utancımdan ölmüştüm.şimdi ise doktoruma göstermekten çok çekiniyorum bide doğumdan sonra yanında anne abla falan olacak onların görmeside endişelendiriyor görme gibi bi durumları olurmu hani sezeryan olursam kendim de olmuycam ya üff çok endişeliyim lütfen biraz bişeyler yazın da yaşayan olduysa belki içimi biraz olsun rahatlatır.

dert etmemeye çalışıyorum ama bir yandan da korkuyorum bide normal doğum olursa sorun olurmu çünkü benimkiler aşırı büyükler doktorum henüz alttan muayne etmedi edeceği gün naparım bilmiyom çok utanıyorum yaşayanlar varsa lütfen bişeyler yazsınlar

biri bişey yazana kadar ölücem üff hadi bekliyom bişeyler yazın bir süre gelemzsemde yanlış anlamayın işteyim nete çok sık giremiyom

CAnım benim böyle bir durumum yok ama sana şunu söyliyim sezeryan olursanda bazen sonda falan takıyorlarmış ya doktorunda allttan muayene edebilir yani. ama odada aileden kimse varken de muayene etmezler heralde.... Ama doktorunla konuş.... Seni anlıycaktır... Fazla yardımcı olamadım kusuruma bakma arkadaşım...

ya ben yardımcı olmayı çok isterim ama galiba çok cahilim,konuyu anlayamadım....:asigim:

Canım google de araştırabilirsin. Herşeyin bir çözümü vardır. Çok sıkıntılı bir durum ise senin için estetik ol...

Benimde kendime en çok sıkıntı yaptığım konu.Doktordan çekinmem (çünkü tanımıyom bidaa nerde görcem delikafadulden) ama aileden birileri yanımda olucak diye ödüm kopuyor.Hani doğumdan sonra odaya pansumana falan geliyorlar ya işte ozaman odada kimse kalıyormu benim kaynanam çok meraklıdır çıkmaz kolay kolay...Bide emzirme anı düşündürüyor beni hemşire getirecek hadi emzir diyecek odada herkes emzirmemi bekleyecek hayatta yapamam.Ben nazik bi dille herkesin çıkmasını isteyeceğim.Eğer tek başıma beceremezsem annem yanımda kalsın diğerleri çıksın yapamam herkesin içinde :eek:

minnick ARKADAŞIM BENCE EMZİRME OLAYINI O KADAR TAKMA DEDİĞİN GİBİ RİCA EDESİN ÇIKARLAR HERKESİN İÇİNDE AÇIP EMZİRMEK ZORUNDA DEĞİLSİNKİ ZATEN.YA BEN DOKTORDAN DA ÇEKİNİYOM BİDE SADECE DOKTOR OLSA ASİSTANLARI EBE FALAN AKADAŞLAR BİRAZ DAHA PAYLAŞIMDA BULUNALIM BİZİ BİRAZ RAHTALATIN OFF KONUYU YANLIŞ YEREMİ AÇTIM Kİ ACABA YA SEZERYANDAN ÇIKINCA SADECE ÖNLÜK OLUOR HERAHAL SİZİ ODAYA GÖTÜRÜYORLA ÜSTÜNÜ FALAN DEĞİŞTİRME OLAYI OLMUYORMU SEN KENDİNDE DEĞİLSİN YAA NE BİLEYİM ÇOK TAKTIM KAFAYA PANSUMANI ODADA HERKES VARKENE YAPMAZLAR ZANNETMİYORUM ÖYLE BİLE OLSA BEN İNSANLARI ÇIAKRTIRIM TEK ENDİŞEM OĞUM VE DOKTORUMA MUAYNE OLMAK BU HAFTA GİDİCEM ÇOK ENDİŞELİYİM

Bence boş yere kafayı takıyorsun buna . sonuçta o senin doktorun ve günde onlarcasını farklı renk ve boyutlarda görüyor. onun için garip gelmeyecektir. bir de şu var şu an biz de senden farklı sayılmayız çünkü doğum yaklaştıkça cinsel organın acayip boyut değiştiriyor. normal doğum videoları izlersen ne demek istediğimi anlarsın. nu nedenle doktorlar zaten alışıktır o görüntüye. hastanede birilerinin görmesi konusuna gelirsek; özellikle doğumlarda annenin mahremiyetine çok önem verdiklerini biliyorum. sen talep etmediğin sürece odada kimsenin kalmasına izin vermeyeceklerdir. ben de emzirme işini kayınvalidemin ve görümcemin yanında yapamayacağımı düşünüyorum. zaten emzirme için annenin psikolojik olarak rahat olması gerekiyor. bu nedenle hemşiremi tembihleyip ilk emzirme için en az 1 saat eşimle yalnız kalmamızı sağlıycam. beceremezsem sadece annemi alırım içeriye diye düşünüyorum. o da ebe- hemşire olduğu için onu çağırmama kimse kırılmaz herhalde. aslında bütün bunlar ayrıntı bence bebişlerimizi kucağımıza aldığımız an bütün takıntılarımızdan kurtulucaz:)

canım altan muayne için endişelenme bence bu hafta bende oldum hazırlanırken yanımda sadece doktorun asistanı vardı oda bayan zaten örtüyü örttü üstüme doktoru çağardı doktor sadece muayne etti görme olayı olmadı ama ben asistanda rahatsız olurum diyorsan rica edersin kendin hazırlanırsın doğum olayını bende yaşamadığım için bilmiyorum nasıl olucak ama tahmin ettğim üstünü giyinirken filan muhakkak yardım edicek birileri bulunur yanında bence bukadar stres yapma kendine neticede hergün birsürü kadın doğum yapıyor ebeler hemşireler doktorlar için bu çok olağan bir durum inan hiç umurlarında değil bizim ne halde olduğumuz doğum anında onlar için içini ferah tut bebeğinin kucağına alıcağın zaman bunların hepsini unutursun zaten

minnick ARKADAŞIM BENCE EMZİRME OLAYINI O KADAR TAKMA DEDİĞİN GİBİ RİCA EDESİN ÇIKARLAR HERKESİN İÇİNDE AÇIP EMZİRMEK ZORUNDA DEĞİLSİNKİ ZATEN.YA BEN DOKTORDAN DA ÇEKİNİYOM BİDE SADECE DOKTOR OLSA ASİSTANLARI EBE FALAN AKADAŞLAR BİRAZ DAHA PAYLAŞIMDA BULUNALIM BİZİ BİRAZ RAHTALATIN OFF KONUYU YANLIŞ YEREMİ AÇTIM Kİ ACABA YA SEZERYANDAN ÇIKINCA SADECE ÖNLÜK OLUOR HERAHAL SİZİ ODAYA GÖTÜRÜYORLA ÜSTÜNÜ FALAN DEĞİŞTİRME OLAYI OLMUYORMU SEN KENDİNDE DEĞİLSİN YAA NE BİLEYİM ÇOK TAKTIM KAFAYA PANSUMANI ODADA HERKES VARKENE YAPMAZLAR ZANNETMİYORUM ÖYLE BİLE OLSA BEN İNSANLARI ÇIAKRTIRIM TEK ENDİŞEM OĞUM VE DOKTORUMA MUAYNE OLMAK BU HAFTA GİDİCEM ÇOK ENDİŞELİYİM

Valla şu sezaryenden sonrasını bende merak ediyorum.Odaya önlükle çıkıyorsun tahminimce kendine geliyorsun bebeğini getiriyorlar.Sonra giyiniyorsun ama tek başına giyinmen imkansız sonuçta yeni ameliyattan çıkmışsın hatta bacağını bile kaldırabileceğini zannetmiyorum.Bence hemşire giydirir.Ama bu kadar sıkıntı yapma kendine.Bende utanıyordum ama şöyle düşün o doktorlar hemşireler günde kaç tane görüyorlar onlar için artık görmenin hiçbir cazibesi yok.Onlara o organ artık el kol gibi normal bi organ olarak geliyor bence.Biz abartıyoruz hiç sıkma kendini.Muayenede üstünü örtüyorlar zaten ultrasonu takarken bakıyo sonra kapatıyo üstünü.Hem doktor tanıdığın falan değil bi daha nezaman nerde görcen.Doktordan hiç çekinme bence.

arkadaşlar bu konularda fazla korkmayın bence o kadar abrtılacak bişey değil gerçekten bende normal doğum yaptım . genelde muayene ederken elle bakıyorlar öyle açıp bakmıyorlar uzun uzun. zaten siz doğumdan çıkmışsınız gözünüz kimseyi görmüyor zaten o an . beni görümcem giydirmişti. ben erken doğum yapmıştım üstümde önlük bile yoktu sadece bir atletle kaç hastane dolaştık anlatamam dediğim gibi insanın o an gözü hiç bişey görmüyor zaten.

kızlar bu konuda çok çekingenim napıcam bilmiyorum evlenirken de bin bir zorlukla evlendim eşim sorun yapacak diye çok korkuyordum ama şükürki sorun olmadı şikayet etmedi yani ama bir iki kere niye böyle gibi konuşmaya çalıştı ama ben konu değiştirdim yeni evliydim utancımdan ölmüştüm.şimdi ise doktoruma göstermekten çok çekiniyorum bide doğumdan sonra yanında anne abla falan olacak onların görmeside endişelendiriyor görme gibi bi durumları olurmu hani sezeryan olursam kendim de olmuycam ya üff çok endişeliyim lütfen biraz bişeyler yazın da yaşayan olduysa belki içimi biraz olsun rahatlatır.

MERHABA,
BU OPERASYONU NE ZAMAN GEÇİRDİNİZ BİLEMİYORUM AMA SONUÇTA ONU YAPAN DA BİR HEKİM GÖRMESİNDEN ÇEKİNDİĞİNİZ DE BİR HEKİM OLACAK. BU GİBİ DURUMLARDA İNSANLARIN ÇEKİNDİĞİ KONU DOĞURGANLIKLA İLGİLİ BİR PROBLEM YARATIP YARATMAYACAĞI OLUR GENELLİKLE. AMA YENİ DOĞUM YAPMIŞ HATTA BEBEK SAHİBİ OLABİLMİŞ BİR KADIN BU KONUDA SIKINTI YAŞAMAMALI. ZATEN DOĞUM SONRASI LABİALARDA KANLANMA ARTACAĞI İÇİN BİRAZ ANORMAL GÖRÜNEBİLİRLER. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.:CüvCüv:

MERHABA,
BU OPERASYONU NE ZAMAN GEÇİRDİNİZ BİLEMİYORUM AMA SONUÇTA ONU YAPAN DA BİR HEKİM GÖRMESİNDEN ÇEKİNDİĞİNİZ DE BİR HEKİM OLACAK. BU GİBİ DURUMLARDA İNSANLARIN ÇEKİNDİĞİ KONU DOĞURGANLIKLA İLGİLİ BİR PROBLEM YARATIP YARATMAYACAĞI OLUR GENELLİKLE. AMA YENİ DOĞUM YAPMIŞ HATTA BEBEK SAHİBİ OLABİLMİŞ BİR KADIN BU KONUDA SIKINTI YAŞAMAMALI. ZATEN DOĞUM SONRASI LABİALARDA KANLANMA ARTACAĞI İÇİN BİRAZ ANORMAL GÖRÜNEBİLİRLER. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.:CüvCüv:

ARKADAŞIM BEN OPERASYON GEÇİRMEDİM.OLDUĞU GİBİ YANİ..BENİM KÜÇÜK DUDAKLAR AŞIRI BÜYÜK EVLENİRKEN EŞİMDEN ÇOK ÇEKİNDİM SORUN EDERMİ DİYE KABUSUM OLMUŞTU SANKİ. EŞİM KÖTÜ Bİ TEPKİ VERMEDİ BELKİ BENİ ÜZMEMEK İÇİN AMA İNAN EŞİMDEN BİLE HALA O KADAR ÇEKİNİYORUM Kİ ,BAZEN BENİ BEĞENMEDİĞİ DÜŞÜNCESİ BENİ DELİRTİYOR.AMA NAPAYIM BUDA NORMAL BİŞEY.GEL GELELİM DOKTORUMDAN ÇOK UTANIYORUM ONU GEÇTİM ,DOĞUMDAN SNRA AİLEMDEN BİRİNİN GÖRCEK OLMASI BENİ ENDİŞELENDİRİYOR. DOKTORU DA BU DURUMDA ÇOK TAKMIYORUM AMA SEZERYANDAN SONRA KENDİMDE OLMIYCAM YA ,KİM GİYDİRECEK NASIL OLACAK BUNLARI DÜŞÜNÜYORM. HAA BELKİ SORUN OLMASAYDI ÇEKİNMEZDİM DERDİM ODA KADIN BENDE AMA İŞTE SORUN OLUNCA İNSAN İSTER İSTEMEZ ÇEKİNİYOR. BİDE ÇOĞU İNSAN BİLMİYOR, ŞİMDİ BENDE OLMASA BEN BAŞKASINDA GÖRSEM ACAYİP GELEBİLİRDİ NE BİLEYİM ŞAŞIRDIM KALDIM:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
valla şu sezaryenden sonrasını bende merak ediyorum.odaya önlükle çıkıyorsun tahminimce kendine geliyorsun bebeğini getiriyorlar.sonra giyiniyorsun ama tek başına giyinmen imkansız sonuçta yeni ameliyattan çıkmışsın hatta bacağını bile kaldırabileceğini zannetmiyorum.bence hemşire giydirir.ama bu kadar sıkıntı yapma kendine.bende utanıyordum ama şöyle düşün o doktorlar hemşireler günde kaç tane görüyorlar onlar için artık görmenin hiçbir cazibesi yok.onlara o organ artık el kol gibi normal bi organ olarak geliyor bence.biz abartıyoruz hiç sıkma kendini.muayenede üstünü örtüyorlar zaten ultrasonu takarken bakıyo sonra kapatıyo üstünü.hem doktor tanıdığın falan değil bi daha nezaman nerde görcen.doktordan hiç çekinme bence.

canım ya hani normal olsaydı sorun etmezdim ama işte böyle olunca sorun etmemek elde olmuyr.ya askında buda normal bir durum burun büyüklüğü yada göğüs büyüklüğü gibi her insanın aynı olmayabiliyor ama işte bunu ben biliyorum bu konuda da bu site sayesinde aydınlandım yoksa o kötüydüm ki bunun anormal bi durum sadece kendimde olan br sorun olduğunu düşünüyordum.ya keşke hemşire giydirse çok sorun etmem ama ben kendimde değilken annem ablam falan giydirirler se diye falan çok endişe ediyorum umarım beni anlayabiliyorsunuzdur.

canım,
doğumunu nerede yapacaksın? özel hastanede mi? devlette mi? ablam özelde yaptı. genel anestezi ile sezeryan oldu. doğumdan sonra üzerinde örnükle odaya aldılar pijamalarını istediler. ben girmek istedim, giydirelim çıkacağız biz zaten deyip nazikçe reddettiler (pek çok özel hastanede uygulama aynı, hemşireler giydirip yakınları odaya alıyor.) ancak devlet hastanelerinde normal doğum veya epidural sezeryan olursan zaten kendinde oluyorsun, odana getirdiklerinde yineüzerinde örnük olacak ancak giyinirken yanına birini istersin annen kız kardeşin gibi.. diyerlerinden rica edersin çıkarlar refakatçin de nazikçe söyler zaten 10 dk. müsade edin diye.. ama genel anestezi ile sezeryan olursan büyük ihtimalle giydirilirken tam ayılmamış olacaksın tıbbi olarak uyanmış olsan da bilincin tam yerinde olmayacak bu sebeple yakınlarından birinden rica edebilirsin "çekiniyorum beni milletin önünde soyup giydirme şöle böle yap" diye yönlendir bence... Allah sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah...

canım,
doğumunu nerede yapacaksın? özel hastanede mi? devlette mi? ablam özelde yaptı. genel anestezi ile sezeryan oldu. doğumdan sonra üzerinde örnükle odaya aldılar pijamalarını istediler. ben girmek istedim, giydirelim çıkacağız biz zaten deyip nazikçe reddettiler (pek çok özel hastanede uygulama aynı, hemşireler giydirip yakınları odaya alıyor.) ancak devlet hastanelerinde normal doğum veya epidural sezeryan olursan zaten kendinde oluyorsun, odana getirdiklerinde yineüzerinde örnük olacak ancak giyinirken yanına birini istersin annen kız kardeşin gibi.. diyerlerinden rica edersin çıkarlar refakatçin de nazikçe söyler zaten 10 dk. müsade edin diye.. ama genel anestezi ile sezeryan olursan büyük ihtimalle giydirilirken tam ayılmamış olacaksın tıbbi olarak uyanmış olsan da bilincin tam yerinde olmayacak bu sebeple yakınlarından birinden rica edebilirsin "çekiniyorum beni milletin önünde soyup giydirme şöle böle yap" diye yönlendir bence... Allah sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah...

CANIM ÜNÜVERSİTE HASTAHANESİNDE DOĞUM YAPICAM.VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.EPİDURAL DE AYIK OLUYOSUN YA BU YÜZDEN EPİDURAL OLMAK İSTİYORUM EN AZINDAN AYIK OLURUM ÖYLE OLURSA İÇİM DAHA RAHAT OLUR HERHALDE AMA İŞTE EPİDURAL OLMAKTADA TEREDDÜTLERİM VAR.OFF ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH HER ŞEY İSTEDİĞİM GİBİ OLUR BİDE MERAK EDİYORUM BU ÖNLÜKLER NASIL BEN ANNEMİN AMELİYATINDA YOĞUN BAKIMA GİRDİM GÖRDÜM BELDEN BAĞLAMAYDI ÜSTÜNDE HA OLMUŞ HA OLMAMIŞ AYNI ŞEY ACABA SİZ GÖRDÜNÜZMÜ ÇOK SORU SORDUM KUSURUMA BAKMAYIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.a.s.

CANIM ÜNÜVERSİTE HASTAHANESİNDE DOĞUM YAPICAM.VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.EPİDURAL DE AYIK OLUYOSUN YA BU YÜZDEN EPİDURAL OLMAK İSTİYORUM EN AZINDAN AYIK OLURUM ÖYLE OLURSA İÇİM DAHA RAHAT OLUR HERHALDE AMA İŞTE EPİDURAL OLMAKTADA TEREDDÜTLERİM VAR.OFF ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH HER ŞEY İSTEDİĞİM GİBİ OLUR BİDE MERAK EDİYORUM BU ÖNLÜKLER NASIL BEN ANNEMİN AMELİYATINDA YOĞUN BAKIMA GİRDİM GÖRDÜM BELDEN BAĞLAMAYDI ÜSTÜNDE HA OLMUŞ HA OLMAMIŞ AYNI ŞEY ACABA SİZ GÖRDÜNÜZMÜ ÇOK SORU SORDUM KUSURUMA BAKMAYIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.a.s.

canım,
örnükler arkan bağlamalı ipleri olan seni tamamen örtmeyen ama boydan şeyler.. kendini giyinik hissetmezsin ancak bir yerin görülmez merak etme.. ayrıca zaten sedye ile gider sedye ile gelirsin yürümeyeceğin için bir yerin açılmaz. eğer imkanın varsa özel oda talep edebilirsin. ünv hastanelerinde günlüğü 50-60 ytl gibi bir şey ama yoğunluktan boş oda bulmak sorun olabiliyor. özel odada yalnız olacağından giyinip soyunurken sezeryan olursan bebeğinle ve refakatçinle gece kaldığında rahat edersin. aklına takılan başka birşey olursa çekinmeden sorabilirsin. benim eşim hekim bu sebeple hastane prosedürlerini genelde biliyorum. çok öpt..

arkadaşım bence sen seninle ilgilenecek olan hemşireyi önceden bilgilendir.bu konuda hassas olduğunu belirt böylece herkesi odadan çıkardıktan sonra giydirirler. ben de emzirme konusunda takıntılıyım şimdiden görüştüm hemşireyle eşimden başka kimseyi istemiyorum diye. doğumda bir kez daha hatırlatıcam. bence kimse kırılmaz böyle bişeye zaten lohusa olucaksın herkes psikolojik olduğunu düşünecektir. bir de bu konudan bu kadar rahatsızlık duyuyorsan operasyonu düşün derim. bazı estetik operasyonları (karın germe vs) doğumdan hemen sonra bile yapıyorlar. umarım herşey dilediğin gibi olur. ( annenden niye utandığını anlayamadım. sen de kısa süre sonra anne olacaksın.sonuçta seni dünyaya getiren o . sen onun bi parçasısın.istersen bu konuyu otur onunla konuş.herşey çok daha kolay olacaktır.)

X